Länsikeskuksen prismassa

on kyltti käytämme maskeja, tahi visiiriä,ei kyllä siltä näyttänyt.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Tänään kolme työntekijää palvelupisteessä, eikä yhdelläkään ollut mitään suojia.

Äänestä

Myyjien tulee olla ensimmäisinä kasvomaskien ja visiirien käyttäjinä. Näyttää hyvää esimerkkiä asiakkaille.
Muuten apteekista saa alle kympillä visiirejä ja kirurgin maskit ovat parempia kuin kansanmaskit. Ostakaa ja käyttäkää jo ihan oman turvallisuutenne takia. Nyt kannattaa olla itsekeinen. Vaikka muut eivät suojaa itseään, niin suojaa sinä. Niin minäkin käytän kasvomaskia kaikkialla myöskin ulkona, mikäli ei pysty pitämään turvaväliä ja ihmisiä on enemmän liikkeellä.

Äänestä

Tänään muutamalla työntekijällä oli visiiri, tosin ei läheskään kaikilla. Kassoja auki liian vähän, jonot liian pitkiä uusi kassa avataan vasta kun jonoja ei edes ole. Prismalla olisi kyllä varaa palkata lisää henkilökuntaa, on meinaan sen verran myynti lisääntynyt koronan aikana.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

on kyltti käytämme maskeja, tahi visiiriä,ei kyllä siltä näyttänyt.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu