Nyt ei enää tiedä Persujen sekavasta politiikasta enää yhtään mitään. Persujen nettisivustot ja varsinkin keskustelupalstat ovat hirveän sekoja. Ei tällaista politikointia saa olla meidän hienossa Suomessamme. Ettekö häpeä Persut?
Persut aivan sekaisin
Anonyymi
92<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 38 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 92
Vanhimmat
Älä mene sellaisiin paikkoihin repimään näitä juttujasi, joissa et ymmärrä mitä on menossa, eikä siellä voi käyttäytyä tällä tavalla kuin käyttäydyt täällä, pahamielihän siitä sellaisesta sinulle tulee.
Perussuomalaiset on kaikista demokraattisin puolue koska puolueen kaikki kannanotot muodostetaan jäsenien kesken demokraattisesti. Kannat eivät siis ole puheenjohtajan omia päähänpistoja vaan hänen tehtävä on tuoda esiin ja kiteyttää puolueen enemmistön yleinen mielipide.
Eli puolueen nykyinen enemmistö on kuulapääosaston äärioikeistolaisia fasisteja (Suomen Sisu, Soldiers of Odin, Finnish Defence League, Kansallismielisten liitouma) ja entiset vennamolaiset sekä muut maltilliset marginaalivähemmistönä?
Ei ole. Tuo on parjaamista. Sinä olet ihan pihalla. Nuo ovat omia järjestöjä ja mahdollisia omia puolueita. Sä oot varmaan se yks ja sama henkilö jonka elämäntehtävä on ilmeisesti jankuttaa tota tällä Persupalstalla ja sulle sanottu monesti miten asia on mutta kieltäydyt uskomasta.
Huh huh millaista pajunköyttä taas kansalle yritetään syöttää.
Ethän sinä sitä palstakommentointisi perusteella ole koskaan ymmärtänyt, mikä nyt on siis muuttunut ?
Persublocker olisi tarpeen, kun netissä seuraa kommenttipalstoja.
Onhan jokainen idioottimainen persu kuin PS:n mainos.
Mistä sinä erotat persut palstoilla? Samalla tavalla kuin täälläkin?
Ei ole kovinkaan varma menetelmä,.
On olemassa salaliittoteoria, joka väittää että jokainen hölmösti käyttäytyvä persu onkin persujen vihollinen, joka näyttelee persua.
Mutta kun niitä älykkäitä persujen juttuja ei vaan löydy netistä. Ei voida olettaa, että yksikään persu ei kirjoittele tänne.
Niin, kommunistin mielestä kaikki jotka eivät ole kommunisteja ovat Persuja. Mistä tiedät että henkilö ei esim. ole Kokoomuslainen joka on palstalla heittäytynyt populistiksi? Minäkin olen aatteellisesti ehkä enemmän Kokoomuslainen, mutta pidän populusmia hyvänä siltana ojentaa vasemmistolaisia.
Jotkut uskovat että Jumalalla on kyky ja halu puuttua ihmisten elämään.
Persujen viestit voivat olla peräisin suoraan Jumalalta. Ne pitää vaan tulkita oikein.
Jumalan on helpompi puhutella ihmisiä somen kautta kuin palavana pensaana.
Jumalan täydellinen tahto on ilmaistu raamatussa. Jumalan tahdon erottaminen ihmisten puheista vaatii raamatun hyvää osaamista. Vaikka ei uskoisi jumalaan, se kuuluu Suomessa yleissivistykseen.
Mutta silti persu?
Niin mistä tiedät? Oletko joku meedio?
Komunistien+(0,1+%+äänestäjistä)+mielipiteillä+ei+ole+minkäänlaista+painoarvoa.
Liekö persujen sekoilukin Jumalan tahto?
Jumala on aiemminkin lähettänyt vitsauksia maan päälle.
Persut erottaa kirjoitetun tekstin perusteella, sanat: matu,maahanmuutto,vihervassari,valtamedia valehtelee,yle valemedia,persusirkusapinan samavarasto on kieltämättä suppea... Persunatsin tunnistis on helppoa
"Mädättää" sana on suosittu persujen keskuudessa, niin eduskunnassa kuin somessa.
Aikaisemmin sanaa on käytetty vähän ja mietin mistä persut ovat sen lainanneet.
Jostain Neuvostoliittolaisesta retoriikasta ehkä?
Missä ovat ne älykkäät Persut? Voisko joku älykäs Persu antaa edes pienen näytön tälle keskustelupalstalle, jotta edes jonkinlainen pieni uskon häivähdys syntyisi.
Kyllä!
Juuri tätä älykästä persua minäkin etsin. Se on persujen evoluution puuttuva lenkki, joka yhdistää primitiiviset persut ihmiskuntaan.
Mitä sellainen sinun mielestäsi älykäs persu sitten palstalla kertoisi ?
En odota mahdottomia, mutta fiksu persu osaisi kyseenalaistaa ja analysoida asioita ihan itse, eikä toistele Jussin tai muiden juttuja.
Tämä lista oli alkujaan pidempi, mutta sitten ajattelin, että pelkät perusasiat riittää.
Näin aluksi.
Ei täällä kyllä ole juurikaan Jussin tai muidenjuttujen kopioitakaan näkynyt, kuin antipersun kopsuja, ja niissä ei totisesti ole ollut kovinkaan analyyttistä materiaalia mukana, erilaisia valheellisia solvauksia ja väitteitä, joita palstalla riittää.
Persut eivät välttämättä lainaa Jussia sanasta sanaan, mutta Jussin ajatus omitaan kritiikittä itselleen.
Ja nyt minä menen nukkumaan...
Eiköhän kopiopersukin kohta taas heräile ja alkaa räkimään palstalle?
Paha sanoa kun ei ole tullut Jussin ajatuksiin perehdyttyä, kuin muutamien keskustelujen kautta, joissa tuntuu olevan lähinnä tarkoituksena vääntää sanomaksi jotain muuta kuin sitä kirjoitettua.
Ainakin turvaväli persuihin kannattaa aina pitää. Koskaan ei tiedä, mikä persu tempaisee vasaran esille???!
Minäkin pelkään Persujen patoutumia. Kun Perulle selviää omien elämänvalintojen hataruus, öyhöttäminen vaan lisääntyy.
Sivupersoonameeting (3 eri rek.nimimerkkiä 1 ja sama ihminen).
Mitä sinä aijot tehdä hänelle? Oletko itse mieletsäsi tosi älykäs kun rikot lakia tuolla tavalla?
Ei kai etsiminen ole rikos?
Kyllä se saattaa olla. Riippuu sun motiivista. Mitä asiaa sulla on?
(Kaatuneesta ketjusta pelastettu vastaus. Hehkutit persujen johtajuutta)
Mikä siinä johtajan hommassa on niin hienoa? Monikaan ei halua sitä tehdä, olla puun ja kuoren välissä.
Persuilla on aika lapsellinen näkemys johtajista. Johtuu varmaan siitä, että he katselevat maailmaa lattiatasolta, sieltä sorvin ja harjan ääreltä.
Ei siinä ole mitään hienoa. Se on taakka ja velvollisuus jonka jokaisen aikuisen miehen pitää kantaa.
Persut eivät ole luokkavihaajia kuten te vasemmistolaiste. Tää on merkittävä ero. Sinähän itse asetat itsesti pohjalle vihaamalla ylempiä yhteiskuntaluokkia. Ei sinusta tule itsestä parempi ja arvokkaampi ihminen olemalla narsisti ja vihaamalla kateellisesti itseäsi paljon parempia ihmisiä.
Minun maailmassa ei ole luokkia. Ainoastaan ihmisiä, joilla on erilaisia tiedostamisen tasoja.
Tosin tiedostamisen tason ja yhteiskuntaluokan välillä on selvä korrelaatio.
Suosin niitä ihmisiä, jotka osaavat ajatella "outside the box"-tyylisesti.
Persujen tyyli, "out of mind", johtaa harvoin mihinkään.
Sinä oletkin joku Mikämikä maa hörhö. Jos et opi paikkaasi ja kunnioitusta niin sitä voidaan opetta sulle vasaralla.
Kyllä nimenomaan sun kanssa lähtee järki ja se voi olla sulle erittäin kohtalokasta
Höpö höpö.
Älykkään persun löytäminen??? Helpompi on keksiä ikiliikkuja
Eihän ketkään muut tuota luokkavihapuhetta ylläpidä kuin änkyräpersut.
Aloittaja on ihan oikeassa, vihervasuri trollit/päivystäjät 24/7 häiriköivät eivät pysty asialliseen ja sivistyneeseen keskusteluun, vaan terrorisoivat typerillä jatkuvilla viha aloituksilla, tuleeko siitä hyvä tyydytyksen tunne mielen rauhaan ?
KKeskustele itse sivistyneesti, äläkä valehtele ja herjaa!
Sitä se digyloikkuu tekee, kuten aamudigilöylyhikiteeveessä näkyy. Nuo hukkuu fantasiohinsa.
käyttääkö persut dopinaineita kuten trumppi, epäillyttää vahvasti koska ovat niin sekaisin?
Se ei kuulu sinulle fasisti. Se on jokaisen yksityisasia
Aloitus on hyvä. Tosi moni on asiasta samaa mieltä.
Nykyinen persupuolue tuo suomalaiseen politiikkaan
aloittelijamaista sekoilua, valheellisuutta, diktatuurien ihannointia ja
kyvyttömyyttä yhteistyöhön.
Nykyinen persupuolue myös edustaa selvimmin sitä,
että kaikki ne viisaat kriittiset äänet, jotka kohdistuvat persujen
kyseenalaiseen politikointiin, leimataan persujen
palkallisella trollitehtailulla eli systemaattisella
valehtelulla "mielisairaaksi häiriköinniksi".
Viisaus on persujen pahin vihollinen.
Persuus hylkii totuutta.
Suotta eivät persut tällä hetkellä pelkää sitä, että
jokin lehti tekee taas kyselyn aiheesta "mikä on
Suomen inhotuin puolue".
Nykyinen persupuolue pyrkii tällä hetkellä siihen, että
kunnallisvaalit johtaisivat mahd monessa
kunnassa ja kaupungissa kuntapolitikoinnin persuuntumiseen eli
sekoamiseen ja muuttumiseen siis yhä enemmän persumaiseksi riitelyksi,
josta on jo lukemattomia surullisia esimerkkejä viime vuosilta.
Ei ole vaikea ennustaa, että jos äänestäjät laajassa mitassa erehtyvät
äänestämään persuja, tulevien kuntavaalien lopputulos
on suomalaisen paikallispolitiikan yhteistyökyvylle ja
sujumiselle erittäin huono uutinen.
Persuuntuminen on sama kunnallispolitiikalle kuin myrkkytatin laittaminen sienikeittoon. Kukaan tolkunihminen ei ole sellaista järjetöntä menoa tukemassa.
Kyllä. Se on vasemmiston täydellinen kuolema ja hyvä niin
Ilmankos ovat paniikissa. Oi oi.
Tätäkin ketjua katsellessa, ei kyllä ihan ensimmäiseksi tule mieleen, ettäongelma palstalla olisi "hullu persu", tai kuten eräs itseään nerona pitävä asian kuvaa, yhdellä nikillään "pölhöpersuja hullujen huoneelta". Kyllä ongelma on selvästi nyt "ärsyyntyneellä" moninikki palstahäiriköllä.
Asiaa ei oikein synny ja saa aikaiseksi, mutta persujen ja persuiksi oletettujen solvaaminen eri muodoissa tuntuu sujuvan. Joskaan ei kovinkaan korkeatasoisesti, mutta sehän ei palstahäirikölle ole ongelma, kunhan tuntee että olisi saanut loukattua mahdollisimma pahasti. No, noilla eväillähän se ei onnistu, en ainakaan usko. Lähinnä hämmästyttää ja välillä naurattaa, mutta on tosiaan surullista, että niitä oikeita tavallisten persujenkaan mielipiteitä ei täällä näe, sattuneista syistä.
Vain persut saavat h...vetinmoisen rähinän aikaan vaikka oman peilikuvansa kanssa. Dorkaa.
-Missä persut, siellä viha ja rähinä.
Niin mutku persut, persut ne on kamalia. Kuitenkin palsta kertoo ainakin jotain aivan muuta, ongelma eivät ole persut.
Missä persut - siellä ongelma.
Kun minä sanon että HYPPÄÄ TROLLI (sensuroi )sinä hyppäät.
Miten helppo sinut TROLLI on kaivaa kolostasi esille aiheuttaa jo myötähäpeää ja sääliä. Nosta hiukan rimaa älä aina ryömi sen ali..
Noin, hyvä poika ja nyt voit ryömiä takaisin koloosi nettipeikko.
Me persuthan emme koskaan herjaa, vaan käytäytymme sivistyneesti ja arvokkaasti.
Niin me nuhtelemme vain aiheesta. Se on toki sivistynyttä ja arvokasta koska se on hurskasta
Persuilla on niin paljon trolleja, ja jokaisella oma linja. Ihan sekaisinhan se menee koko puolue!
Ei täällä ole kuin yksi trolli ja häirikkö, sinä antipersu. Valhetelet ja varstelet tekstejä, koska antipersun lahjakkuus on niin kovin rajallista, kyvyt ja lahjakkuus puuttuu.
Katajan tapaus on saanut persut todellakin ihan sekaisin. Yksikään persu ei voi enää tietää, missä ja milloin tai kenen kimppuun vasara-armeija seuraavaksi hyökkää?!
Kukaan ei ole turvassa. Eikä yksikään persu pysty takaamaan esim. persujen vaaliteltoille menevien ihmisten turvallisuutta.
Tunnet siis kaikki Persut? Wow
Kyllä minä näkisin että kaikki jotka eivät äänestä Persuja ovat vielä suuremmassa vaarassa. Kaikki ovat tosin yhdenveroisesti vaarassa koska se on tasa-arvoa, mutta kaikki muut paitsi Persut ovat vielä suuremmassa vaarassa
Aikovatko persujen kunnallisvaaliehdokkaat siis salata, että ovat persujen ehdokkaina? Jos siinä onnistutte, silloin en todellakaan minäkään tiedä, kuka on persu. Melkoinen suunnitelma teillä persuilla. Jos onnistuu, sanon minäkin WOW!!
Parasta, mitä Persulle voi tapahtua on, ettei häntä tunnisteta Persuksi. Silloin häntä kohdellaan kuin suomalaista eli hyvn.
Joku vuosi sitten persut suuttuivat kauheasti, kun heidän kunnallisvaaliehdokkaidensa kuvia julkaistiin netissä. Taas sama taktiikka persuilla? Ehdokas saa olla, kunhan pysyy piilossa ilman kuvia ja säkki päässä hipihiljaa? Eliitti hoitaa poseeraamiset ja puhumiset?
Kautta aikain on varoiteltu, "ettei sikaa saa ostaa säkissä, näkemättä". Persuäänestäjiltä tätä kuitenkin vaaditaan ja seuraukset ovat olleet sen mukaisia. Persuilta odotettiin ratkaisuja. Saatiinkin kaaosta, rähinää, valitusrumbaa ja muuta sekasotkua. Jotkut persut ryhtyivät "jakamaan aatetta" jopa keskenään astaloilla?! Karsea tilanne.
Ihan oikeastiko ? Tuollaisella kirjoittelullahan sinä todellakin rakennat itsestäsi tervettä ja älykästä kuvaa.
Tyypillinen äärivassari meedio joka tuntee kaikki persut ja osaa lukea heidän ajatukset.
Avaajan on nyt todella kiire vaihtaa siihen rajusti isompaan lääkekaappiin !!!
Nykyisen teho ei riitä alkuunkaan lieventämään tuota rasistista luokkavihaa persuja kohtaan ;DDDDD
No - nyt näyttää sopivuus tuolle "varastamallesi" kommentille hiukan paremmalta, mutta ei se oikein kopsattuna, muutettuna - varastettuna kommenttina aja asiaansa, on enemmänkin sellainen mauton avuttomuuden osoitus.
Hienoa ja fiksua toimintaa, kovin leimallista kannattamallesi aatteelle 👍👏
Hienosti se käy häiriköinti, palstaterrori kopsuilla, edelleenkin valheellisilla sellaisilla.
Hienoa ja fiksua toimintaa, kovin leimallista kannattamallesi aatteelle 👍👏
Ihan oikeastiko ? Tuollaisella kirjoittelullahan sinä persu todellakin rakennat itsestäsi tervettä ja älykästä kuvaa?? !!
Ei vaan sinusta, juuri sellaista kuvaa kun toiminnallasi annat itse ymmärtää.
olet vain häirikköpersu, myönnä pois!
Kukahan se esittääkään tunnistavansa puoluekantoja yleisestikin keskustelupalstoilta, täällä sitten perustelee häiriköintiään ja sekoiluaan palstalla - kun hänen "meediona tunnistamansa" persut sielläkin ja tuollakin sillä tavalla sanoivat.
On mulla kyllä oma firmakin. Tää lahtaaminen ja valkoinen terrori on vaan mun sellainen yläluokkainen harrastus.
Kuntavaalien kannalta vaikuttaa hyvältä, kun PS-puolue on kusessa ehdokasasettelunsa kanssa. Halukkaat ovat kortilla. Vasarallako niitä alatte etsimään? Vai peräti pyssyjen kanssa?
Vasurit aivan sekaisin !!!
Nyt ei enää tiedä Vasurien sekavasta politiikasta enää yhtään mitään.
Vasuriennettisivustot ja varsinkin keskustelupalstat ovat hirveän sekoja.
Ei tällaista politikointia saa olla meidän hienossa Suomessamme.
Ettekö häpeä Vasurit?
Ja vielä muuntaa ja toistaa ja kopioi ja toistaa ja kopioi ja toistaa ja toistaa ja toistaa ja.....
Miten+19+%+kannatuksella+puolue+voisi+olla+sekaisin?+Jippii,+hyvin+menee...............
Haminalaisen PS kunnallisvaaliehdokkaan viestittelyä ääripersujen omalla salaisella keskustelupalstalla. Kas näin:
.
.
”Siis itse uskon että persut tajuavat ettei ääri öyhötyksellä voi muuttaa mitään kun ei saa kannatusta jolloin on pakko hieman rauhoittua/ lähentyä muita puolueita. Vasta sitten kun saa vallan niin voi radikalisoitua. Jotta siis pääsee valtaan rauhanomaisesti. Näin ainakin itse ajattelen ja pyrin toimimaan.”
”Eduskuntaan tulisi saada tarpeeksi suuri nationalistinen enemmistö (vaalivilppiä?). Vaaleissa siis vielä oltaisiin persujen virallisella linjalla ja suhteellisen liberaaleja nationalisteiksi. Sitten tulisi alkaa kieltämään vihervasemmistolaisia ideologioita. Kun eduskuntaan olisi varmistettu enemmistö ja vastustajat eliminoitu voitaisiin avoimesti radikalisoitua ja näyttää täten todellinen linjamme. Sitten tehtäisiin Suur-Suomi!”
Natsahtavia ajatuksia on persuilla ollut ja on edelleenkin. Onneksi se tiedetään tuosta sekavasta puolueesta jo pitemmältä ajalta. Suomen kansa on tietoinen ja se näkyy kannatusluvuissa. Ei tuo enää nouse vaa laskee.
Persut hyppäsivät Putinin kelkkaan!!
Perussuomalaisten Venäjää mielistelevät tuoreet puheet panevat kysymään, onko puolue menossa Putinin johtaman Venäjän syliin, pohtii politiikan erikoistoimittaja Timo Haapala.
PERUSSUOMALAISTEN johtavilta poliitikoilta on viime päivinä kuultu niin paljon Venäjä-myönteisiä lausuntoja, että se on herättänyt jo puolueen kannattajienkin keskuudessa ihmetteleviä kysymyksiä:
Onko Ps hypännyt Vladimir Putinin kelkkaan?
Epäilyksiä ovat herättäneet viime päivinä erityisesti kahden perussuomalaisten näkyvän kansanedustajan Tom Packalénin ja Juho Eerolan puheet.
Kun niiden päälle lisätään Laura Huhtasaaren Putinia koskevat näkemykset, voi puhua jo Huhtasaaren–Eerolan–Packalénin Venäjää myötäilevästä linjasta.
Onko siinä seuraava rajalinja, joka repäisee persut taas kahtia? Jokunen persu kun väittää olevansa duunarin asialla.....
Persut ovat omineet tämän uhriutumistaktiikan empatiaa kalastellakseen.
Oma väki häiriköi itseään vastaan, jotta saadaan syyttää vihervasemmistoa.
Suomen kansa ei kuitenkaan ole tyhmää, vaan näkee tämän lapsellisen leikin läpi. Onko työmiehen ajatushautomo jo veltostunut, kun parempaan ette pysty?
Koko persujengi on niin sekalaista sakkia, ettei mikään ihme että politiikka on epäjohdonmukaista ja vasarat heiluvat.
Persuissa ei ole ryhdikästä selkärankaa nousta muiden yläpuolelle johtamaan. Persuissa löytyy vain selkäkyyryssä olevia onnettomia valittajia ja muiden haukkujia.
Hurjimpia ovat nuo palstallakin esiintyneet persujen esittämät väitteet, että Pekan vasaroikin itse Stalin!??
Persujen populismi on nyt kovan paikan edessä.