Sipilä valtiovarainministeriksi

Laskemaan veroja, palkkoja ja sosiaaliturvaa muu ei auta.
17<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

maalaisliitto-mtk:n pummit,
kikyloikalle,
näennäisvilijelyä harrastavat,
elämäntapapuuhastelijat,
poistettava muonavahvuudesta,
muuten tulloo reikan tie...

Äänestä

Eipä taida olla ihan vaan muutamia ihmisiä Suomessa keiden kanssa sipilän ei todellakaan kannata kohdata kasvokkain, voi tulla lähtö hyvin äkkiä.

Äänestä
  • Kepun kannattaa erottaa Sipilä jäsenrekisteristä. Kuten tiedämme, Sipilä ei ole kepuli, vaan kokoomuksen oikean siiven oikealla puolella toisin kuin alkiolaiset.

    Jos Sipilä valittaisiin valtiovarainministeriksi, niin tuloerot voimistuisivat entisestään Kallion linjan vastaisesti, eli taloudellisten yhteiskuntaluokkien muodostuminen kiihtyisi samalla vauhdilla kuin corona. Sehän nähtiin Sipilän hallituksen aikana!

    Äänestä

Terveisiä sinne trollipajaan,.

Äänestä

Nyt ollaan kyllä tiellä josta ei selvitä vuosikymmenessäkään. Punavihreät vielä vaati kehitysapuun 200 miljoonaa lisää, jo Antti Rinne pääministerinä nosti sitä 100 miljoonaa euroa. Mitä järkeä miljardia vähän toista maksaa kehitysapuun, kun siellä monet sanoo että ilmainen raha kurjistaa valtioita. Raha josta päältä ottavat maiden valtiaat. Portailta suoraan kadulle tai tielle nakkaavat roskapussinsakin, eikö tälläiseen paremminkin opetusta ilman taaloja taskussa.

Äänestä
  • harvinaisen juntti aivopieru...

    Äänestä

  • Aloittaja

    Anonyymi kirjoitti:

    harvinaisen juntti aivopieru...

    Tottahan tuo on että kehitysapu valuu marxilaisille diktaattoreille.

    Äänestä

  • OikeistoSosDem kirjoitti:

    Tottahan tuo on että kehitysapu valuu marxilaisille diktaattoreille.

    psykoosiko se taas kosolan pummia riivaa,
    marssilaisia on taas joka paikassa...

    ja roskapussitkin nakkaa kadulle,
    maahan...

    Äänestä

  • Aloittaja

    Anonyymi kirjoitti:

    psykoosiko se taas kosolan pummia riivaa,
    marssilaisia on taas joka paikassa...

    ja roskapussitkin nakkaa kadulle,
    maahan...

    Guevara, Castro, Lenin, Stalin, Pol Pot, Mao, RAF, Brigade Rosso.
    Kaikki vasemmistolaisia fasisteja...

    Äänestä

  • OikeistoSosDem kirjoitti:

    Guevara, Castro, Lenin, Stalin, Pol Pot, Mao, RAF, Brigade Rosso.
    Kaikki vasemmistolaisia fasisteja...

    Sipilän korporatismi oli fasimisia. Aito alkiolaisuus kannattaa hajautettua valtaa jossa maakunnille annetaan se Sveitsin mallin mukainen lähes autonoominen itsemäärmäämisoikeus. Sipilä väitti kannattavansa sitä mutta ei nähtävästi aidosti. Tämän vuoksi SOTE uudistus ei mennyt läpi joka olisi jakanut suomen itsehallintoalueisiin. Asia ei ollut uusliberaleille Olli Rehnille ja hänen tukioilleen tarpeeksi tärkeä. Fasistiset Uusliberaalit kaappasivat Keskustassa täys vallan 2012 ja aito alkiolaiset lähtivät Väyrysen matkaan tai siirtyivät Persuihin

    Äänestä

Aloittaja on joko humalassa tai sairas.

Äänestä
  • Sossutkin työhön, olisihan ihan kamalaa, eikös vaan !

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Sossutkin työhön, olisihan ihan kamalaa, eikös vaan !

    sossut ne sinutkin,
    maalaisliitto-mtk:n pummin,
    elättää...

    Äänestä

Pääministeri on vastuussa!

Nyt jo Marin pyysi opposition apuun koronan hoidossa...taas. Poikkeuslakia tahtoo Suomeen. Saattaapi olla parlamentaarisessa iltakoulussa kylmä tunnelma.
Pitääkö nyt jo huudella Sipilääkin apuun. Sipilä sanoi alussa jo jäävänsä vain rivikansanedustajaksi täksi kaudeksi ja sitten ei enää lähde ehdokkaaksikaan.
Ei ollut valt.var, ministeri hillotolpalle tyrkyä Kulmunin jälkeen. Vanhanen pakotettiin suostumaan. Siinä meni sen poliittinenura vessanpöntöstä alas.

Äänestä
  • Ai itsemurha nimeltä Suomi. No ei todellakaan pidä Sipilää pyytää mihinkään joka liittyy Suomeen tai koronaan. Voi elämän kevät.

    Äänestä

  • Vanhanen lopettaa nämä v23 viimeistään, ei siinä mene vessanpöntötöstä mitään alas.
    Jo fyyinen ikänsä sen määrittää. Ei jää kuin Väyrynen linnunpoikana rääkyyn oksalle.

    Äänestä

Irakiin juu

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


OikeistoSosDem kirjoitti:

Laskemaan veroja, palkkoja ja sosiaaliturvaa muu ei auta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu