Oltiin myös talvella Koiviston lomasaaren vesialueella pikkikalastusta harrastamassa. Tehtiin kolme kertaa viikossa kalakeittoa tiedettiin kalakeiton maku eri kaloista. Kun tänään kävin Kari Hangan luona hakemassa kalakeittoa Raision Tasalanaukiolta yllätyin kalakeiton hyvästä mausta. Raisiolaiset käykää hakemassa Kari Hangan hyvää kalakeittoa Tasalanaukiolta tiistaisin ei kalakeitto siitä parane. Jarmo Merinen Vasemmistoliitto Raisio.
Paaskaa kalakeittoa se oli
3
63
Vastaukset
- Anonyymi
Kävit tänään torilla syömässä Hangan kalasoppaa.Hyvä jos maistui mutta Hangan soppaa se ei ollut,koska ei ollut myymässäkään.Eikä muuten ole huomennakaan.
- Anonyymi
Veganismi on moraalisin vaihtoehto.
- Anonyymi
BBC:n mukaan suuri osa merestä on värjäytynyt epäterveellisen väriseksi.
Paikalliset ovat kertoneet saaneensa oireita vedestä.
Tiistaina aluetta tutkineet asiantuntijat kertoivat, että tutkimusalueella 90 prosenttia merenpohjan eliöistä on kuollut. Tutkimusalue sijaitsee lähellä Starichkovin saarta Avatšinskin lahdella, jossa saastumista on havaittu.
– Kun sukelsimme viiden tai viidentoista metrin syvyyteen, kuolleita merisiilejä, meritähtiä, kaloja, siimajalkaisia ja merimatoja [ja muita meren eliöitä] näkyi koko sukelluksen ajan, pohjatutkimuksessa mukana ollut Alexander Korobokin sanoi
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 856284
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t303783törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/283130Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3691696- 331388
- 271320
Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11936Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi46929Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11870- 42849