Jotain pitäisi tehdä. Perussuomalaisten jutut kuormittavat oikeuslaitostamme. Tavallisen kansalaisen on hyvin vaikea päästä käräjöimään riita-asioitaan. Odotus voi olla vuosia. Jotain pitäisi tehdä tämän persusuman vuoksi!
Oikeuslaitoksemme tukkeutuu.
Anonyymi
15<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Pääasia, että saa sotkettua kaiken tämä persuouolue.
Ei tavallisella ihmisellä ole edes varaa enää nykyisin mennä oikeuteen riita-asioissa. Mutta saithän sinä pölvästi persut sekoitettua asiaan.
Varaa tai ei, mutta persuilla ainakin on varaa kuormittaa oikeuslaitosta ihan tyhjänpäiväisiillä ja tarkoituksellisilla lainrikkomuksillaan.
Muuttuuko Suomi muuten äärioikeiston taistelutantereeksi? Otteet kovenee?
Very interesting. Persut vs muut sekopäät?
Miten persut kuormittaa oikeuslaitosta ?
Eikös se ole muut jotka rykivät herneitä nekkuun ja juoksevat poliisille itkemään ?
Katajahan oli persu ja soitti poliisille.
Niin ehkä vassareidenkin kannattais vaan soitella vähemmän poliisille kun tulee nekkuun, kun itse ensin haastaa riitaa?
Onhan se tietysti persusta harmittavaa, kun poliisi on aina kintereillä? Ei puoluekokoustakaan ilman Poliisin ja Supon läsnäoloa.
Onko persujen vika että maahantunkeutujien jutut täyttävät kaikki oikeusasteet ja vielä veronmaksajien piikkiin, herää pahvi
Tiäx sää, mitä eroo on sosolaisella ja torssoslaisella vasaralla?
Olet kyllä jäljillä että eihän siinä tosiaan ole mitään järkeä että oikeuslaitosta kuormitetaan jonkun ihmisen sanomisen tai kirjoittamisen takia KUN samalla tosiaan jäävät todelliset rikokset tutkimatta, jotka tosiaan ovat kuten aloittajakin vihjaili niin muiden puolueiden edustajien tekemiä!
"...oikeuslaitosta kuormitetaan jonkun ihmisen sanomisen tai kirjoittamisen takia"
Koska laki on niin kuin se on, luulisi tuollaisesta asiasta huolissaan olevan sitten osaavan sanoa sanottavansa niin, ettei joudu oikeuden eteen. Vai kuinka tyhmiä persut ovat?
Minä olen saanut aina sanottavani saanut sanottua niin, ettei ole juridisia seuraamuksia tullut. Mikseihän eräät muut kykene samaan?
Katajankin tapauksessa on nähty vasta jäävuoren huippu. Missä ja kenen kimppuun käy seuraava vasara-armeijan armoton isku???
Kyllä te vihervasemmistolaiset suvakkikommarit olette "hauskaa" porukkaa kun se on ihan ok että poliisia ei totella ja istuskellaan kadulla niin että muut eivät pääse kulkemaan NIIN on ihan hyväksyttävää toimintaa - Siis konkreettinen yhteiskunnan häirintä!
Mutta sitten kun joku puhuu huumorin pilke silmäkulmassa ja pienellä läpällä heittää vieraslajeista niin syntyy jumalaton älämölö! No, eduskunta sentään totesi että eihän tää nyt niin vakavaa sentään ollutkaan että edustajan syytesuoja olisi pitänyt purkaa!
Eli teidän teorian mukaan turpaan saa lyödä mutta vit...uilla ei saa!
Ei se ole teidän oikeuslaitos! Mikään täällä ei ole teidän!