Viroon töihin, seuraako ulosotto perässä

Anonyymi

Jos muuttaa töihin viroon, jatkuuko palkan ulosmittaus myös siellä? Onko kellään kokemuksia tästä? Päällä mittavat velat, makseltu on jo 4 vuotta Suomen ulosotolle , loppua ei näy. Iso osa ulosmittauksen tilityksistä menee ulosottorikollisille itselleen, eli puhdasta korruptiota. Pääseekö tämän maan korruptoitunutta ulosottoviranomaista mitenkään pakoon Viroon?

4

311

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kai vähäksi aikaa, mut kyllä ne yhteistyön lopulta löytää koska EU

    • Anonyymi

      Viro on suvereeni valtio, joten Suomen ulosottomiehellä ei ole sinne mitään asiaa. Jos asut myös vakituisesti Virossa ei Suomen haastemiehellä ole sinne mitään asiaa, joten uudet velat ja laskut eivät mene ulosottoon, koska sinua ei voida haastaa kärjäoikeuteen ellei sitten kyse ole jostain rikoksista.

    • Anonyymi

      Onhan nää perintäfirmat ylikansallisia ja eiköhän ne tavoita sut sieltäkin helposti ja sit on pian paikalliset viranomaiset kimpussa. Tämä siis vaan oma mutu-tuntuma. Tsemppiä.

    • Anonyymi

      Ei paljon auta sillä tulee perässä muoden sisällä jos muutat sinne pysyvästi.Tietenkin jos saat tuloa suomesta niin siitä ulosotto ottaa siitä vaikka ei sinua löytäisi ollenkaan.Kokemusta perhana on mutta maa oli Norja

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Epäily: Oppilas puukotti kolmea Pirkkalan koululla

      Tämänhetkisen tiedon mukaan ainakin kolme oppilasta on loukkaantunut puukotuksessa Pirkkalan Vähäjärven koululla. Myös e
      Pirkanmaa
      172
      5263
    2. Jos olisit täällä

      Tosin en tiiä miks oisit. (Ja hävettää muutenkin kun ei muka muulla tavoin osaa kertoa tätäkään) Jos jollain pienellä
      Ihastuminen
      43
      2595
    3. Tämän hetken

      Terveiset kaivatullesi ⬇️
      Ikävä
      156
      2202
    4. Kesän odotuksia hyrynsalmella

      Kyllä kesällä hyrynsalmellakin on mahdollisuus osallistua kylän menoon monella tavalla . On kaunislehdon talomuseolla
      Hyrynsalmi
      16
      1749
    5. Vieläkö sä toivot

      Meidän välille jotain?
      Ikävä
      82
      1374
    6. Voi Rakas siellä

      Olet ollut mun ajatuksissa taas koko päivän. Olet ihmeellinen kertakaikkiaan ja arvostan sinua niin paljon❤️Minulla ei o
      Tunteet
      24
      1291
    7. Pirkkalan koulussa puukotus, oppilas puukotti kolmea

      Ilmeisesti tyttöjä ollut kohteena.
      Maailman menoa
      147
      1239
    8. Ohhoh! KAJ laukoi suorat sanat somessa - V-sana mainittu!

      Ohhoh! Mitäs mieltä olet tästä huumoriryhmä KAJ:sta? Bara bada bastu on kyllä aikamoinen korvamato... Lue lisää: https
      Euroviisut
      32
      1213
    9. Erika selvisi hienosti ennakkosuosikin paineista

      Hienostihan se meni. Erika jätettiin yksin, eikä häntä tuettu, oli euroviisukiusattu, silti suoriutui ensiluokkaisesti.
      Maailman menoa
      106
      972
    10. Pirre vaatii nyt karhuja ammuttavaksi

      Ylellä taas hauskaa lieksa uutista. Karhujen kannan­hoidollinen metsästys on Lieksan kaupungin mielestä välttämätöntä.
      Lieksa
      119
      913
    Aihe