Sopiiko Tenolla ja Tornion laaksossa käytetty jokivene Etelä-Suomeen soudettavaksi retkiveneeksi:
Onko tukeva, voiko seisoa.
Suora vai kaarevakölinen
Paras materiaali jokiveneeseen: puu vai vaneri.
Pintakäsittely: Terva tärpätti jotain muuta vai,
ValttiColor 9:1 venelakka
Kertokaa viisaat ja kokeneet mielipiteitä.
Lapin jokivene Etelä-Suomeen retkiveneeksi.
Anonyymi
3
222
Vastaukset
- Anonyymi
Eikös noilla jokiveneillä mennä ylävirtaan päin aika isolla koneella ja vain alavirtaan päin soudetaan? Eli veikkaan että ne eivät ole kovin hyviä retkisoutuveneitä.
- Anonyymi
Ei liene tarkoitettu kovaan aallokkoon suuremmille vesille, mutta hatusta voisin luulla, että ei ole hullumpi suuremmallakaan järvellä. Kantotaso perässä voi laittaa suuremmankin koneen(15-20), mutta kyllä sitten pitää olla kokemusta käsittelystäkin, että ei pääty tilastoihin. Yli 5,5m rekattava.
- Anonyymi
Ei noita ole aallokkoon suunniteltu, en suosittelisi järvikäyttöön.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?921826- 851272
- 1101133
- 761017
- 105919
Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘56848- 47761
- 36752
Olen huolissani
Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis47701- 33683