Ifki palkkaa nyt koronasyksynä kakkosluokan ammattilaisia, jotka pelaavat viannirsekkäistä syistä ifkissä kuntoaan ylläpitääkseen. Tämä sieluttomuus ja sitoutumattomuus ifk:hon näkyy joka ottelussa kuten tänään Kärppiä vastaan - keskinkertaiset taidot ja puolivaloilla yrittäminen on meidän katsojen aliarvioimista.
Mieluummin katsoisin ifk:ssa pelaajia, jotka ovat antavat kaikkensa joukkueelle kuten Micke-Max tai Lennu ja ovat seuran tulevaisuutta: Kolelleista löytyisi ainakin viisi pelaajaa, joiden tsemppiä ja maalintekotaitoja katsoisin mieluummin kuin näitä vanhoja kehäkettuja.
Hifkin pelaajapolitiikka koronassa ontuu
Anonyymi
2
70
Vastaukset
- Anonyymi
Joo, emmä viitti ny käydä tsiigaa matsei ja jotain junteist hankkittui kolmoskorin jäbii. Mieluummin kattois oman jengin skidei, jotka varmasti pistäis ittensä likoom nyt ja ens vuonna jo iskis byyrei ja syöttelis kui Hakki.
Buffalon skidin pitäis tietää paremmin hei! - Anonyymi
Nuoret esiin! Lainapelajaat takasin jenkkilään treenaa ittekseen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2172889
Yh:n pihalla aina eri auto
Ompa jännä seurata ohiajaessa, että millainen auto on nyt erään yksinhuoltajan pihassa. Näyttääpä siellä taaskin olevan1292831En vittujakaan enää välitä sinusta nainen
Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.791816Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va731428Exän käytös hämmentää (taas)
Osaisivatko palstan herrat kenties helpottaa tulkitsemista? Toki naispuolisetkit saavat antaa tulkinta-apua, mutta nyt k2371352- 471108
- 991011
- 110896
- 46843
Susanna Laine paljastaa - Tästä farmilaiset yllättyvät joka kaudella: "Ettei olekaan niin paljon..."
Farmi Suomi vie Pieksämäelle maaseudulle ja suosikkirealityn juontajan puikoissa on Susanna Laine. Uudella kaudella muka6843