Hifkin pelaajapolitiikka koronassa ontuu

Anonyymi

Ifki palkkaa nyt koronasyksynä kakkosluokan ammattilaisia, jotka pelaavat viannirsekkäistä syistä ifkissä kuntoaan ylläpitääkseen. Tämä sieluttomuus ja sitoutumattomuus ifk:hon näkyy joka ottelussa kuten tänään Kärppiä vastaan - keskinkertaiset taidot ja puolivaloilla yrittäminen on meidän katsojen aliarvioimista.

Mieluummin katsoisin ifk:ssa pelaajia, jotka ovat antavat kaikkensa joukkueelle kuten Micke-Max tai Lennu ja ovat seuran tulevaisuutta: Kolelleista löytyisi ainakin viisi pelaajaa, joiden tsemppiä ja maalintekotaitoja katsoisin mieluummin kuin näitä vanhoja kehäkettuja.

2

113

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Joo, emmä viitti ny käydä tsiigaa matsei ja jotain junteist hankkittui kolmoskorin jäbii. Mieluummin kattois oman jengin skidei, jotka varmasti pistäis ittensä likoom nyt ja ens vuonna jo iskis byyrei ja syöttelis kui Hakki.

      Buffalon skidin pitäis tietää paremmin hei!

    • Anonyymi

      Nuoret esiin! Lainapelajaat takasin jenkkilään treenaa ittekseen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo räyhää: kansan on muututtava

      Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san
      Maailman menoa
      243
      2798
    2. Et taida paljoa

      treffeillä käydä? 😆 mieheltä Naiselle
      Ikävä
      101
      1164
    3. Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion

      Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu
      Ikävä
      123
      1131
    4. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      0
      1050
    5. Oikea kaste on syntisten kaste

      Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka
      Kaste
      58
      1015
    6. Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta
      Kaste
      153
      1002
    7. Mikä tekee sen

      Vetovoiman kaivatussasi?
      Ikävä
      64
      954
    8. Upotuskaste on raamatullisin kaste

      Jokainen raamattua lukenut tietää sen. Päivänselvä asia. Vauvalle annettu kaste ei löydy raamatusta.
      Kaste
      717
      927
    9. Mitä toivoisit

      Välillämme vai toivoisitko mitään näiden vuosien jälkeen?
      Ikävä
      63
      861
    10. Harmittaako joku

      Harmittaako joku asia tai asiat, mitä on tapahtunut tai jäänyt tapahtumatta?
      Ikävä
      132
      848
    Aihe