Mihin unohtui Aktiimalli kakkonen,eikö työttömiä enää

Patisteta töitä hakemaan, Persujen tulee tehdä tästä välikysymys.
8<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Kohta tulee pääministeri ilmoittamaan että tämä kiusallinen asia siirretään seuraavalle hallitukselle.Ny odotellaan että tukimiljardit lävähtävät tilille sitten taas ollaan kuin elopelossa.

Äänestä
  • Jaetaan sitten tuki miljardit maailmalle , esim. 3 miljoonaa Kirgisiaan tupakoinnin vähentämiseen vuosittain !!! , kehitysapuahan jo lisättiinkin 175 miljoonalla entisten päälle , ja kohta on pussi taas tyhjä . Viisas Marin ratkaisee kyllä ongelman joutuisasti , otetaan lisää velkaa , ja jaetaan taas , Vittu mitä touhua !

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Jaetaan sitten tuki miljardit maailmalle , esim. 3 miljoonaa Kirgisiaan tupakoinnin vähentämiseen vuosittain !!! , kehitysapuahan jo lisättiinkin 175 miljoonalla entisten päälle , ja kohta on pussi taas tyhjä . Viisas Marin ratkaisee kyllä ongelman joutuisasti , otetaan lisää velkaa , ja jaetaan taas , Vittu mitä touhua !

    Paavo Arhinmäen oppien mukaan mennään,tämä korkeasti oppinut talousviisas sanoo että velkaa kannattaa ottaa kun valtion ei tarvitse sitä maksaa takaisin.Mutta voi tulla sellainen aika ettei meille sitä velkaa annetakkaan kuten kävi yhdeksän kymmentä luvun aikana.Muistan hyvin kun Iiro Viinanen kiersi maailmalla hattu kourassa anelemassa uutta velkaa.Kyllä meillä on näin vastuuton hallitus mitä meillä on koskaan ollut.

    Äänestä

Kokeileppa onnistuisitko keksimään vieläkin surkeampia provoja?

Äänestä
  • Mitä ihmeen provoja nämä ovat, ihan asiallinen kysymys, mutta eihän sinun ole pakko tällä palstalla olla ei tänne komukoita tarvita mölisemään.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Mitä ihmeen provoja nämä ovat, ihan asiallinen kysymys, mutta eihän sinun ole pakko tällä palstalla olla ei tänne komukoita tarvita mölisemään.

    Istuva hallitus löi aktiivimalli kakkosen pöytään ja sinä kyselet mihin unohtui aktiivimalli kakkonen.

    Anna olla lapsi pieni. Sulje tietokone ja mene vaikka hiekkalaatikolle leikkimään.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Istuva hallitus löi aktiivimalli kakkosen pöytään ja sinä kyselet mihin unohtui aktiivimalli kakkonen.

    Anna olla lapsi pieni. Sulje tietokone ja mene vaikka hiekkalaatikolle leikkimään.

    Taidettiin kirjata ylös jokinaika sitten, mutta mitään toimenpiteitä ei ole sensuhten tehty, tämä hallitus jättää kaiken puolitiehen mitään valmista ei tule koskaan.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Taidettiin kirjata ylös jokinaika sitten, mutta mitään toimenpiteitä ei ole sensuhten tehty, tämä hallitus jättää kaiken puolitiehen mitään valmista ei tule koskaan.

    Eiliseen asti lähinnä odottanut milloin huulipunilla leviää meikit kukkahattujen aloittaessa kissatappelut mitkä haataa koko ilmastoahdistuneiden feministi mamuhalaajien hallituksen mutta soteversion kuulemisen jälkeen rupesin pelkäämään että niin käy,

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Patisteta töitä hakemaan, Persujen tulee tehdä tästä välikysymys.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu