Mies joka päivä. Ikävöin sitä, mitä oli ja sitä, mitä ei koskaan ollut.
Tilanne on mikä on. Siksi en ota yhteyttä. Mutta ei se tunteita poista, eikä ikävää. Taisit vaan olla jotain sellaista, mitä en pysty unohtamaan.
Kaipauksella kukkasi.
Tilanne on mikä on. Siksi en ota yhteyttä. Mutta ei se tunteita poista, eikä ikävää. Taisit vaan olla jotain sellaista, mitä en pysty unohtamaan.
Kaipauksella kukkasi.
Vastaukset 68
Vanhimmat
Hyvä. Aivan hyvä noin. Sentään toiveita paremmasta. Vai olitko ajatellut edetä pidemmälle?
Ajattele sitten joka toinen päivä, niin pikkuhiljaa unohtuu kaikki!
Oli jotakin. Pientä kiinnostumista puolin ja toisin. Nyt on aikaa on miettiä ja rauhassa tutkia, mitä seuraavaksi.
Mitä tarkoitat että tilanne on mitä on?
Keskityn tuohon mitä ei ollut kuten hän varmasti tietää. Ja se mitä ei ollut, on ohjannut ja ohjaa aina jatkossa tekemisiäni. Olitpa elämässäni mukana tai et. Ikävöin.
Tilanne on ...
muutettavissa.
Miksi ei olisi?
Tämä.
Älä
https://youtu.be/sLmejtnX-Xo
Rakastin, rakastan edelleen 😘
❤️....
Niiiin ihanaa että rakastit ja rakastat tätäkin aloittajaa :))
Mistäs tiedät jos vaikka tunnisti. Oli siinä vinkki. Kaikki on mahdollista.
älä ny viitti.
Juu, rakastatte niin kovin täällä palstalla. Muuta ei ole eikä muuhun pysty. Onhan se sekin jotain 👍
Ei aloitus ole keneltäkään naiselta.
Aloitus ei ole naiselta, eikä tässä/näissä tekodialogeissa ole kahta kirjoittajaa. Tyypillinen palstasatuihin jumahtanut juustonaama olet, pthyi
Näyttää siltä että olet itse pahasti jumahtanut ja sen lisäksi vielä harhainen.
En ole harhainen, osaan erottaa trollaukset ja yksinpuheludialogit toisistaan, enkä lähde saalistamaan mitään henkilöitä tai saati sitten vedä hatusta identiteettejä provojen päähenkilöille, kuten esim tämä maatuska. Ei liity minuun, sylettää silti kun joki juorumaattori keksii olemattomia puheenaiheita
Sulla taitaa olla aika pieni elämä, kun laittaa syöttämään, kun joku tuntematon kirjoittaa ikävästään aiheen mukaiselle palstalle. Oot raukka pipi, et vaan ite sitä tajua.
Sinä nyt vain puolustelet populistiseen sävyyn virtuaaliidentiteettilarppailujasi ja nautit siitä, kun saat heikkoja päitä juttuihisi mukaan
Näytät elävän palstalla, tsemppiä! Ja pillerit huuleen!
Sori nyt vaan kun olen tämmöinen paartienne puuperi
Tämä kirjoitus on hyvä kääntää päälaelleen. Eli kaikki kielletty on tehty
Voi "marjaliisa" keräile sinä vaikka aarikan helmiä ennemmin kuin leiki jotain palstasalapoliisia, teet samat asenteelliset päättelyvirheesi aina vain uudestaan. Olet päättänyt leipoa syyttömistä syyllistä ja mustasta valkoista, mutta organisatorinen valkopesusi ei tule onnistumaan
Itteeskö tarkoitat Heh heh
Ei, olen paljon paljon fiksumpi... kannattais olla sinunkin
Onko Marja-Liisakin täällä?
Maria Liisa?
Millonka olet ottanut yhteyttä?
Viime vuonna
Ei ole aloittajan kommentti tämä.
Miten aloittaja kommentoi samaan kysymykseen?
Kanada
🤣🤣🤣
Ei tilanne minua haittaa. Ota vain yhteyttä.
Mikä tilanne sitten on?
"Tilanne on mikä on. Siksi en ota yhteyttä. "
Aloittaja on huijari!
Jos tilanteesta ei voi puhua nii silloin se ei muutu.
Ja jossei muutu niin silloin on aloittajan tänne turha skriivailla.
<Mutkun skriivaa, on siks huijari!
Eikös tämä ole ikävää varten, treffipalstat on erikseen.
Miksi joillekin on niin kova paikka se, että tänne kirjoittaa ikävästä ilman tunnisteita? Sehän tämän sivuston idea juuri on!
ap kirjoittaa sille miehelle. Miksei kirjoita omaan päiväkirjaansa vaan kirj tänne julkiselle paikalle????
Eikös tänne saa ikävästä kirjoittaa? Mikä sun mielestä on palstan idea?
En omista päiväkirjaa 🤷
kirjoita postiluukusta tuleville mainospapereihin ja laita ne patjas alle
Kaipailuahan varten tämä palsta on. Siksi sinäkin olet täällä vaikka et sitä bonjaa.
Ei ehdi kaipailla, kun on niin paljon töitä. Moro.
just nii, kaipailu pitää olla tehokasta, digiloikkaa...................
kaipaus päättyy ja suhde korjaantuu ja voi jättää palstan uusille kaipaajille.
Olisitko tihkumassa feminiinistä vihaasi täällä, jos ymmärtäisit, että aloittaja on trollaava mies, tekisikö se sinusta uuvatin vai voittajan ymmärtäessäsi vihdoin oman hyödyllisen hevosen osasi?
Samoin nainen, taisit olla jossain lähellä tuli sellainen tunne.
Taisin olla ...?
Enkö sitten enää ole?
;-)
J:n sanoin :
https://www.youtube.com/watch?v=8AHCfZTRGiI
Mikä saa sut nostamaan viikon vanhan ketjun, kun et edes ole aloittaja?
soriiiiii...
en tienny et näis on parasta ennen päivät.
Nöyrimmät anteekspyyntelyiset sulle vaa täältä näin ja niin pois päin sillee
ja tällee
♡♡♡
Joo toki saat anteeksi. En ymmärrä, miksi ei tehdä omaa ketjua vaan vastataan ikään kuin olisi aloittaja.
Älä ota yhteyttä
Älä pelkää en ota.
Ajattele elämää Marsissa....
Tykkään marssista,meinaan suklaapatukkaa.
Miten voi kaivata ja silti haluta olla erillään ilman yhteyttä - järjetöntä. Suhteen rakentamisesta vastuu on molemmilla.
Onko miehellä edes nimesi tiedossa? Älä puhu ikävästä jonkun bussipysäkillä ohimennen kohtaamasi kohdalla.
Hauskaa, miten täällä ihmiset on suorastaan selvännäkijöitä!
Luloissaan selvinnäkijöitä😤
Tie jäätyi ja pyörässä ei talvirenkaita ; )
tuu käymään, teen kukkapöydälle tilaa :)
Tahtoisin että ajattelet niin että vasta nyt on mahdollista. Silloin pitää nähdä siihen sydämeen joka rakastui.
Toivon että tahtosi toteutuu aloittajan suhteen :))
Sama juttu täällä.
t. Tapani tulisit tuntemaan.
Tää oli kyllä nokkela (ja paras) vastaus...
😘