Haapavedellä jo useampia koronatartuntoja.
Kauanko kestää Haapaveteläisillä tajuta turvavälit? Sekä että maskien käyttö?
21
689
Vastaukset
- Anonyymi
Onkohan kuitenkaan? Mihin tämä tieto perustuu?
- Anonyymi
Niiin arvailu ei riitä...jos lähtee kirjoittelemaan-ainakin niin toivoisi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Niiin arvailu ei riitä...jos lähtee kirjoittelemaan-ainakin niin toivoisi.
Kaupalla puhuvat että peräpukamat ärtyyliijasta
polkupyörällä ajosta - Anonyymi
Sisäpiiritietoa. Uskoo ken haluaa, kohta ollaan kartalla, kun viides tapaus tulee.
- Anonyymi
En tiiä mutta kaupassa on tärkeä päästä hengittämään niskaan
- Anonyymi
Koronaa oli Haapavedellä jo viime vuodenvaihteessa.
Ankarin oirein, alkaen kurkkukivulla.
Tautia kesti ainakin kuukauden.
Itestään meni ohitse ajansaatossa.
Eikä tule uudestaan.- Anonyymi
Varsinainen tietäjä joukossamme jälleen. Saitko positiivisen testinki tuohon vielä päälle?
- Anonyymi
Onko, minkä tyyppistä tämä kurkkukipu, pistävää vai jotenkin muuta ?..
- Anonyymi
Testi 1 1/2 kuukauden päästä, ollen taudista vapaa.
Tämä niistä testeistä tiedoksi toisillekin. - Anonyymi
Ei helekukkuu! Minä en jaksaisi kevään paskajuttuja uudelleen! Jos ihmiset ei käytä maskeja, kevään aikaiset asiat toistuu. Paikat menee kii ja siinä vasta lähtee järki!
Perstiitti mikä siinä maksaa, ettette voi käyttää niitä maskeja saatika pittää niitä turvavälejä pentele! Haapavetisissä on kyllä niitäki jotka ottaa asian vakavasti, mutta liian paljon niitä jotka ei usko koko koronaan :(
Ja tämähän minua erityisestsi huolestuttaa!- Anonyymi
Sepä se, eivätkä ainakaan usko että se oma flunssa nyt mitään koronaa olisi, "tavallista räkätautiahan tämä vain", ja sittenpä sitä mennään ja pärskytellään ympäriinsä, eikä missään nimessä testiin vaivauduta. :(
- Anonyymi
On kuulunut, että nyt olisi 4 KORONATARTUNTAA HAAPAVEDELLÄ onkohan näin ja olisi lähtenyt Ammattikoululta ? !
- Anonyymi
Totta vai tarua.
Lääkäri kertoili, ettei ole tartuntoja ..s24 tietääkö paremmin - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Totta vai tarua.
Lääkäri kertoili, ettei ole tartuntoja ..s24 tietääkö paremminHaapavesilehti: Haapavedellä ei ylilääkäri Anne Niemelältä tiistaina saadun tiedon mukaan ole edelleenkään todettu yhtään laboratoriovarmennettua koronatartuntaa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Totta vai tarua.
Lääkäri kertoili, ettei ole tartuntoja ..s24 tietääkö paremminKaupalla käyessäni kuulin puska rationtiosta, että olis tartuntoja
ja runsaasti.
- Anonyymi
Mitä uskoa?
- Anonyymi
Usko Annea!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Usko Annea!
Maskeja,desinfiointiainetta ja turvavälejä kannattaa käyttää. Kai se on vain ajan kysymys milloin korona on täälläkin. Paremmin pärjätään kun otetaan tosissaan varautuminen. Pidetään suojassa riskiryhmäläiset ja meidät kaikki.
- Anonyymi
Eduskunnan likat ovat sitämieltä, ettei täudinleviämistä ole tarkoitus estää, olishan ne muuten pakolaiset lähteneet ja vieneet tuomisensa mennessään pois.
- Anonyymi
Kyllä Suomi24 tietää paremmin kuin kunnan lääkäri! Sallikaa minun nauraa :D
- Anonyymi
Et taida olla haapavetinen aloittaja. Siis haapavetinen.. EI Haapaveteläinen!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Muusikko Pave Maijanen, 70, on kuollut
"Talvella 2018 hän sai ALS-diagnoosin. Ensioireet hän huomasi syksyllä 2018. Tuolloin Maijanen alkoi tuntea kummallisia lihaskramppeja ja huomasi, ett994380"Autoilu sinänsä tulee hyvin edulliseksi"
Ei tarvitse olla huolissaan autoilun kustannuksista. Vaikka bensan ja dieselin hinta nouseekin, niin ”puhtaammat käyttövoimat takaavat, että autoilu2782484