Onko tv 7 politisoitunut

Anonyymi

Eilen illalla 12.10. Esirukousohjelmassa keskusteltiin sananvapaudesta koskien homo/lesbo -asioita. Yksi mies ohjelmassa mainitsi, että syynä on demaripolitiikka, että raamatun mukaista julistusta ei saa harjoittaa. Hupsista!! Onko tv7 kanavalla rajattu demarit pelastuksen ulkopuolelle. Mahtoivatko rukoukset mennä ihan perille asti. Onko Jumala vain porvareiden Jumala. Olen silloin tällöin soittanut tukipuhelimeen , kun olen ajatellut tukea kristillistä kanavaa. Jatkossa nekin harvat soitot jäävät tekemättä, koska koen, että sanoma ei koske minua . Ps. En ole minkään puolueen jäsen.

5

112

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Persut on jostakin kumman syystä fundiksien mieleen. Ja tietty kristillinen liitto. Vasemmisto on heidän mielestään paholaisen asialla.

      Sikäli outoa tuo vasemmistovastaisuus, kun kuitenkin kristityiksi itsensä tuntevat ovat keskimäärin pienituloisempia ja vähäosaisempia kuin kuin ns maalliset kansalaiset. Joka tapauksessa politiikkaan ei ohjelmissa kannata ottaa kantaa. Sillä saattaa olla vahvasti negatiivinen vaikutus lahjoitusten lukumäärään ja suuruuteen.

    • Anonyymi

      Eiköhän tuo ole yksityisen ihmisen oma mielipide eikä kanavan mielipide.

      • Anonyymi

        Ohjelma lähetettiin tv7 kanavalla. Nuo päivärahat, toimeentulotuet ja asumistuet ovat "kaikki" vassareiden aloitteita.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ohjelma lähetettiin tv7 kanavalla. Nuo päivärahat, toimeentulotuet ja asumistuet ovat "kaikki" vassareiden aloitteita.

        Hyviä aloitteita ja onneksi ovat poikineen myös hyviä päätöksiä. Ilman mainitsemiasi tukia meillä olisi yhteiskunnan vähäosaiset nousseet kapinaan jo kauan sitten. Sitä tuskin sinäkään pitäisit toivottavana asiana.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ohjelma lähetettiin tv7 kanavalla. Nuo päivärahat, toimeentulotuet ja asumistuet ovat "kaikki" vassareiden aloitteita.

        Kaikki kanavat eivät sensuroi vieraittensa puheita tai valitse näytettäväksi vain ihmisiä, joilla on sama mielipide kuin kanavalla.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      93
      7858
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      40
      3782
    3. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      102
      1896
    4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      24
      1210
    5. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      32
      1073
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      28
      1013
    7. Rakastuminenhan on psykoosi

      Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk
      Ikävä
      53
      837
    8. Olisinko mä voinut käsittää sut väärin

      Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt
      Ikävä
      31
      792
    9. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      10
      790
    10. Tähän vaivaan ei auta kuin kaksi asiaa

      1. Tapaaminen uudestaan tai 2. Dementia Anteeksi kun olen olemassa🙄
      Ikävä
      60
      749
    Aihe