Onko tv 7 politisoitunut

Anonyymi

Eilen illalla 12.10. Esirukousohjelmassa keskusteltiin sananvapaudesta koskien homo/lesbo -asioita. Yksi mies ohjelmassa mainitsi, että syynä on demaripolitiikka, että raamatun mukaista julistusta ei saa harjoittaa. Hupsista!! Onko tv7 kanavalla rajattu demarit pelastuksen ulkopuolelle. Mahtoivatko rukoukset mennä ihan perille asti. Onko Jumala vain porvareiden Jumala. Olen silloin tällöin soittanut tukipuhelimeen , kun olen ajatellut tukea kristillistä kanavaa. Jatkossa nekin harvat soitot jäävät tekemättä, koska koen, että sanoma ei koske minua . Ps. En ole minkään puolueen jäsen.

5

153

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Persut on jostakin kumman syystä fundiksien mieleen. Ja tietty kristillinen liitto. Vasemmisto on heidän mielestään paholaisen asialla.

      Sikäli outoa tuo vasemmistovastaisuus, kun kuitenkin kristityiksi itsensä tuntevat ovat keskimäärin pienituloisempia ja vähäosaisempia kuin kuin ns maalliset kansalaiset. Joka tapauksessa politiikkaan ei ohjelmissa kannata ottaa kantaa. Sillä saattaa olla vahvasti negatiivinen vaikutus lahjoitusten lukumäärään ja suuruuteen.

    • Anonyymi

      Eiköhän tuo ole yksityisen ihmisen oma mielipide eikä kanavan mielipide.

      • Anonyymi

        Ohjelma lähetettiin tv7 kanavalla. Nuo päivärahat, toimeentulotuet ja asumistuet ovat "kaikki" vassareiden aloitteita.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ohjelma lähetettiin tv7 kanavalla. Nuo päivärahat, toimeentulotuet ja asumistuet ovat "kaikki" vassareiden aloitteita.

        Hyviä aloitteita ja onneksi ovat poikineen myös hyviä päätöksiä. Ilman mainitsemiasi tukia meillä olisi yhteiskunnan vähäosaiset nousseet kapinaan jo kauan sitten. Sitä tuskin sinäkään pitäisit toivottavana asiana.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ohjelma lähetettiin tv7 kanavalla. Nuo päivärahat, toimeentulotuet ja asumistuet ovat "kaikki" vassareiden aloitteita.

        Kaikki kanavat eivät sensuroi vieraittensa puheita tai valitse näytettäväksi vain ihmisiä, joilla on sama mielipide kuin kanavalla.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      128
      3912
    2. Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti

      Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans
      Maailman menoa
      14
      3361
    3. Haluaisin rakastaa sinua

      Ja olla sinulle se oikea... Rakastan sinua 💗💗💗
      Ikävä
      19
      3285
    4. onko kaivattusi

      vaarallinen? :D
      Ikävä
      79
      3237
    5. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      57
      3214
    6. Menen nyt koisimaan

      Ja en ehkä palaa tänne. Asia on nyt loppuunkäsitelty ja totuus tuli ilmi
      Ikävä
      29
      2875
    7. Tiedätkö mihin

      Ominaisuuksiin rakastuin sinussa?
      Ikävä
      47
      2677
    8. Olisiko sinulla

      Jonossa vaihtoehtoja, ehkä
      Ikävä
      54
      2617
    9. Pieni galluppi

      Mitäs lahjaa odotat joulupukilta.
      Ikävä
      67
      2397
    10. Mitä tuntemuksia

      Rakkaasi ääni herättää?
      Ikävä
      19
      2337
    Aihe