Tulostinongelma

Kun yritän käyttää canonin monitoimilaitetta niin kone ilmoittaa että palvelin on varattu ja pitää tehdä jokin vaihtotoimenpide. Olen yrittänyt kaikenlaista mutta yhteys ei pelaa. Vika tuli SP2:n mukana. Olisko kellään ratkaisua? Miten olisi SP2:n poisto?
4182
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Syy on Canonin ajureissa.

Poista se Canonin ohjelma ja asenna uudestaan,tarkista myös onko siihen Canoniisi uudempia ajureita, jotta toimisi myös SP2:n asennuksen jälkeen.

Äänestä
  • Joo, oon kokeillut hakea "ns korjauspäivitykset" yms.. Todella faktaa tietoa tarvisin.

    Äänestä

  • Vika oli siinä että windows esti korjauspäivityksen avauksen koneeseen, sallin avauksen jolloin canon alkoi toimia. Kiitokset kaikille jotka auttoivat.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Erkki kirjoitti:

Kun yritän käyttää canonin monitoimilaitetta niin kone ilmoittaa että palvelin on varattu ja pitää tehdä jokin vaihtotoimenpide. Olen yrittänyt kaikenlaista mutta yhteys ei pelaa. Vika tuli SP2:n mukana. Olisko kellään ratkaisua? Miten olisi SP2:n poisto?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu