Uskaltaako joku kertoa totuuden?
Miksi Persuja kadehditaan?
Anonyymi
30<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 30
Vanhimmat
Ovat köyhiä ja tyhmiä...varmaankin siksi. Itsehän he kadehtivat "tyttöhallitusta" kun ovat koulutettuja, kauniita ja älykkäitä ja hyvätuloisia, so. kaikki mitä persut haluaisi mutta ei ikinä voi olla!
olet hallusiaationissa nauttimasi aineiden vaikutuksesta, juo paljon vettä ja mene kysymään naapurilta apu-va
Vassari meedio tietää kyllä
Totuuden puhujaa vihataan ja kadehditaan. Saatana lähettää kätyrinsä ahdistelemaan koska hän tietää että hänellä on vain vähän aikaa
Rukoillaamme!
Minä olen nähnyt persuissa pikemminkin patologisia valehtelijoita.
Se on sitä luokkavihaa. Vasemmistolainen ja Demari kuvittelee että henkilö voi itse omin voimin voi parantaa omaa asemaansa sortamalla muita. Asiahan ei ole niin. Jumala korottaa sellaisen valtaan joka on jalo ja hurskas.
Kukaan muu kuin persu ei elä enää luokkasotien aikaa. Persujen itse itselleen luoma olkiukko.
Johtuu varmaankin ilmastonmuutoksesta.
Miehisessä perussuomalaisissa on heteroimmat miehet.
Kyllä on. Nää raukat huutelee vaan netissä mutta ei koskaan kadulla tai kaupassa tai missään. Koskaan en ole livenä kuullu mitään urputusta
Muiden puolueiden miehet alistuvat naisille. Suostuivat lakiin jossa poikien silpominen sallitaan. Vain persut seisovat ihmisoikeuksien takana.
Näin on, ja vain Persut ovat aidon tasa-arvon ja yhdenvertaisuuden kannalla koska eihän äärifeminismi ja muiden vähemmistöryhmien erityissuosiminen ole mitään tasa-arvoa
Heissä on jotain alkukantaista. Vähän kuin moderneja villi-ihmisiä.
aika kiva
Kyllä kyllä. Tää on juurkinin se nyky-Eurooppalainen ihannemies. Eli alkukantainen luolamies joka tuntee valtiofilosofiaa ja jolla on tietotekniikka ja muita teknisiä taitoja
Saamelaiset asuvat pohjoisessa ! Siitäs sait totuuden. Kestätkö sen ?
Koko ketjun ainoa totuus.
Kadehditaanko ? Miksi et sitten kerro miksi kadehdit ?
Ei ole mitään aihetta, vikoja täynnä.
Eniten kateutta herättää persujen onnellinen tietämättömyys kaikissa asioissa.
Voi kun itsekin olisin yhtä ignorantti, niin silloin tämä elämä olisi paljon nykyistä yksinkertaisempaa.
Persut ovat aika rumia ihmisiä. Ei niitä kukaan kadehdi.
AIKA ERIKOINEN VÄITE!
MIKSI MINÄ KADEHTISIN PERSUJA?
Persuja kadehtitaan, koska persut on niin tyhmiä. Onnellisia nimittäin ovat puupäät, sillä he eivät huku.
Vakuuttavaa, varsin vakuttavia ovat nämä juttusi persujen tyhmyydestä.
🤔🤨🙄😏😂🤣
Ei persuja kadehdita vaan pääosin säälitään. Ovat niin lapsellisia ja pöljiä. Persuille myös nauretaan. Sekopäistä sakkia! Ei mitään poliittista uskottavuutta.
Niinkö meinaat?
Et taida olla niitä penaalin terävimpiä kyniä sillä kyllähän sen nyt kaikki tietävät että jos jotain porukkaa tai ihmistä kadehditaan niin niistä keksitään ja levitellään mitä ihmeellisimpiä juttuja!
Sinulla ei liene edes sitä penaalia.
"Kadehdi en niitä, jotka luotuja on kaksoiselämään.
Joskus tuntuu, etten kunnnolla saa eletyksi tätä yhtäkään."
Juicen kappaleesta.
Halla-ahohan vietti ihan huoleti kaksoiselämää sellaiset 8 vuotta parisuhteessaan.
Sellaiseenko pitäisi luottaa?
Lojaalisuus on katoava hyve
http://fi.wiktionary.org/wiki/lojaali ajatelkaa myös esimerkiksi valtion omaisuus, valtion omaisuuden yksityistäminen onko se lojaalia valtiota kohtaan.
Spartalaiset olivat uskollisia valtiolle. Sparta tarkoittaa, karua ja yksinkertaista jolla viitataan heidän elämän tapaan. Mutta eikös persut vouhkaa yksityistämisen puolesta ja valita siitä että julkinen sektori on liian suuri. Lojaalit persut mutta mille?