Miettikääpä, pappanne puolustivat Suomea

Anonyymi

Olivat sodassa. Osa uhrasi henkensä. Teidän vuoksenne.

Ja mitä teette? Vietätte päivänne miettien miten sekoaisi kaikkein parhaiten.

Pullamössölapsukaiset. Ihmiset , joiden ei ole tarvinnut koskaan tehdä mitään vaan olette saaneet kaiken valmiina.

Te vedätte joka reiästä sisäänne p*skaa, vain siksi että saisitte aivonne pehmenemään mahdollisimman nopeasti.

Ehkä tämä on luonnonvalinta. Tyhmimmät karsiutuvat joukosta

8

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      No tiedoksesi parikin asiaa: Ensinnäkin ei ole mitään todisteita siitä, että kansan luonteenlaatu olisi heikentynyt. Sotaan mentiin ja traumat saatiin, haluttiinpa sitä tai ei. Toisekseen rintamalla käytettiin jonkin verran Saksasta saatua Pervitiiniä. Jotkut jäi huumekoukkuun siitä ja elämä siviilissä oli tosi vaikeaa.

    • Anonyymi

      Ja te edeltävät sukupolvet olette rakentaneet tämän ihmisten ja ympäristön kannalta kestämättömän systeemin, jossa elämä on helppoa vain tietynlaisille.

      • Anonyymi

        Näyttää sitä yhteiskunnan tukea riittävän huumehörhöillekin ja ihan turhaan.


    • Anonyymi

      Eipä niitä huumeita tai muitakaan päihteitä tarvitsisi jos olisi hyvä olla ilman.

      • Anonyymi

        Niin. Mitä sitä voi, kun kulkee jo muutenkin syvällä. Enpä mä muuten itsekään kuin testaisin vaan jos ei päätyis ryöstetyksi ja mukiloiduksi. Pieni määrä tuskin haittaa ketään.


    • Anonyymi

      Käärin lapsena sätkiä sotaveteraaneille, siis niille jotka tulivat takaisin. Kovia olivat nekin ryyppäämään. Olisko luonnon valinta, että kuolivat kaikki?

    • Anonyymi

      Älkää lapset tai ees niiksi jääneet niin vetäkö mitään amfetamiinia tai metafetamiinia tai mitään sen tapaista jopa noiden myynti on lapsellista koska vedätte kuitenkin muita lokaan vain suht pienten rahojen takia ..Jörkeä on lupa aina käyttää tässä maailmassa.Ilman noita on sata kertaa parempi ja helpompi olla!.Jos joskus haluaa pään sekaisin onnistuu se alkoholilla helposti ja silloin se on helppo myös jättää siihen noin kerran kuukaudessa lipitämiseen tai sitten vielä harvemmin lipittämiseen.Alkoholiin voi myös kuolla jos sitä ei muista ottaa tarpeeksi harvoin ja tarpeeksi vähän..että lets be carefylly out there!!!

    • Anonyymi

      helv narkkarit ne oli sekopäät!

      Katokaa millaiset opetukset meille opettivat?

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. MIksi suurin osa persuista on alkoholisteja?

      Tätä jäin pohdiskelemaan....
      Maailman menoa
      56
      3726
    2. 45
      3136
    3. Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia

      Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on
      Maailman menoa
      153
      2949
    4. Putin lähti takki auki sotaan....

      Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,
      Maailman menoa
      40
      2805
    5. SDP ylivoimainen ykkönen

      En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.
      Maailman menoa
      75
      2396
    6. Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään

      "Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s
      Yleistä autoilusta
      61
      1901
    7. Patteriauton ovia ei saatu auki - kuljettaja koki hirvittävän kuoleman!

      ”Oviongelma johti kuskin kuolemaan kolarissa – tämä ratkaisu saatetaan kieltää kokonaan Sivulliset pyrkivät tempomaan a
      Maailman menoa
      23
      1878
    8. Polttomoottoriauto on köyhän merkki

      Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.
      Maailman menoa
      121
      1746
    9. Mitä tarkalleen tunnet

      Minkälaisia tunteita sisälläsi liikkuu, kun tiedät, että ajattelen sinua lämmöllä ja jotain syttyy myös sinussa? Haluai
      Ikävä
      68
      1170
    10. Kaivattusi ominaistuoksu?

      Itse vastaan juustonaksu 😅
      Ikävä
      84
      1162
    Aihe