Tule maaorjaksi! Vain 48 euroa vuosi.

Anonyymi

Viljelypalstasäännöt ovat tarpeen ja asialliset, mutta jokin kohtuus niiden noudattamista vaadittaessa etenkin koronarajoitusaikana olisi paikallaan. Jopa tiukasti kontrolloidussa veneilyssä on joustettu mm. vesillelaskun kanssa. Aari sensijaan on ltava tiptop ja tuotettava 1000kg juureksia tai vihanneksia tai muuten. Kuin Neuvostoliitossa. Jos maa on vain huonolaatuista? Sitten spurgut saavat sikailla ja grillailla palstoillaan eikä niille tehdä mitään.

2

159

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kuka ne juurekset käy punnitsemassa, kun palstanpitäjä vie hissuksiin kesän aikana niitä jurtteja keittiöönsä?

    • Palstojen siisteyttä ei voi mitata samalla asteikoilla kuin esimerkiksi siirtolapuutarhamökin ympäristöä, vai mitä ryhmäpuutarhoja ne nykyään ovat. Palstalla kun huhkii koko päivän niin ei aina jaksa lopuksi siivota viimeisen päälle. Saattaa jäädä jokunen roska tai työkalut hujanhajan. Lisäksi myöhäissyksyllä harva palsta on kovin edustavan näköinen muutenkaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli

      Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei
      Kauhava
      173
      6322
    2. Ootko rakastunut?

      Kerro pois nyt
      Ikävä
      147
      1754
    3. Onhan sulla nainen parempi mieli

      Nyt? Ainakin toivon niin.
      Ikävä
      113
      1538
    4. Ujosteletko tosissaan vai mitä oikeen

      Himmailet???? Mitä pelkäät?????
      Ikävä
      51
      1280
    5. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      46
      962
    6. Möykkähulluus vaati kuolonuhrin

      Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢
      Kauhava
      33
      894
    7. Älä mies pidä mua pettäjänä

      En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu
      Ikävä
      98
      864
    8. Reeniähororeeniä

      Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?
      Kouvola
      5
      819
    9. Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.

      Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan
      Maailman menoa
      231
      775
    10. Kävit nainen näemmä mun

      Facessa katsomassa....
      Ikävä
      41
      769
    Aihe