Miksi ahnetta ja riistävää firmaa juhlitaan menestystarinana?
Vrt suomalainen metsäteollisuus.
Ja miksi nuoret eivät enää viitsi edes itse ostaa ja tehdä ruokaa?
Korona tukee riistoa vai mikä?
Wolt menestyskö?
7
178
Vastaukset
- Anonyymi
Verratkaa TJ palkkaa lähetin palkkaan niin näette sekä Woltin että alustatalouden vastuullisuuden.
Että taas näitä...... - Anonyymi
Siksi että mamuista pitää uskotella olevan jotain hyötyä jotta he voisivat väittää omistavansa suomen työnteollaan.
- Anonyymi
Sääli että Korona tukee välillisesti näitä riistoyrittäjiä.
En pystyisi katsomaan loskassa ajavaa lähettiä silmiin.
Käyn kaupassa ja teen itse terveellisesti ja jalat maassa. - Anonyymi
Woltin lähetit tienaavat tietääkseni n. 12-14 euroa tunnilta. Lisäksi Woltille työskentely tai sen palvelujen käyttäminen on täysin vapaaehtoista. Ehkä meillä on eri käsitys riistosta.
- Anonyymi
Rahoituksen saanti kertoo moraalikadosta ja uusavuttomuudesta.
- Anonyymi
En käyttäisi ikinä.
- Anonyymi
Onneks on Woltin kaltaisia firmoja niin mamut tekee hommia ja yrittää olla muutakin kuin yhteiskunnan saastaa. Ilman näitä firmoja saattaisi olla tekemisen puutetta kun työtä on mahdoton saada ja käytetää se kaikki ylimääräne energia kaikkeen rikolliseen toimintaan, raiskaamiseen ja veronmaksajien rahoilla pröystäilyyn
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
"Miko Bergbom, miksi euron bensa maksaa kaksi euroa?"
Valtakunnan suurin kaupallinen porvarimediakin kyselee nyt miksi perussuomalaisset ovat rikkoneet tärkeimmän vaalilupauk635454Olen Päivi Räsäsen puolella
En oe uskovainen enkä kristillisdemograattikaan mutta onhan tuo naurettavaa laittaa Päivi syylliseksi omasta mielipit6103542SDP: "On hyvä että bensiinin hinta nousee"
Suurin oppositiopuolue SDP on mielissään siitä, että bensan hinta nousee suomalaisille. https://www.iltalehti.fi/polit842929Nuhteettomia edustajia
Korkein oikeus tuomitsi Päivi Räsäsen kiihottamisesta kansanryhmää vastaan Kansanedustaja Päivi Räsästä (kd.) vastaan no2872759"Mieheksi ja naiseksi hän heidät loi."
Räsäsen tuomio on iso harppaus woke-valtioksi. – Tässä maassa on nyt selvästi kiellettyjä sanoja ja ajatusrikoksia. –961820Päivi Räsänen tuomittiin rikoksesta...
...kiihottamisesta kansanryhmää vastaan. Tuskin tajuaa silti vieläkään, että raamattu ei ole lakikirja. https://yle.fi/a6601750Korkein oikeus antaa Räsäselle vastauksen klo 9. Varmaan vapautus
Miten veikkaat että Päiville käypi? Päivi pitää lehdistökonferenssin klo 9.30. Koko media on läsnä. 7 v taistelu on ohii4851424Partamies hoi!
En aio häiritä jos on mukavampi olla hiljaa tai jos siellä kaukana sinun paikkakunnalla on jo joku hoito. Miten olisi re241381Mistä ihmeestä sitä viirasi?
Oliko tuo Timo Kalima hyvä silmälääkäri? Mikähän hänen silmiinsä osui kun piti mennä tuollaista tekemään. Kaikki näytti141341Meneekö Nanna Karalahden jumppafirma konkurssiin?
Loppuiko rahat Jeren pidätyksen myötä? Karita Tykkä hakee saataviaan lähes 60 000 e Että semmosta . . .183938