Koira itkee yöllä

Anonyymi

Meillä on vuoden ikäinen narttu espanjan vesikoira, joka herää öisin ja alkaa itkemään, sekä etsimään jokaista perheenjäsentä. Ei ennen tehnyt tälläistä. Ollaan otettu se sängyn viereen tai laitettu omaan petiin nukkumaan, mutta eikä sekään auta. Koiralla ei ole mitään kipuja. Eroahdistustakaan ei ole.

Tosin koira saattaa vähän väliä toisessa talossa muutaman päivän huostassa ja tulee takaisin meille. Voiko tämä olla jotenkin syynä?

6

117

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Antakaa koirallenne huomioita illalla ja aktivoikaa se väsyksiin, jos se auttaisi sitä nukkumaan yöt paremmin.

      • Anonyymi

        Onko tehnyt tätä kauan? Voisiko oireilla juoksuja näin?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Onko tehnyt tätä kauan? Voisiko oireilla juoksuja näin?

        Sekä kerta pentuvuosi takana niin oletteko vaihtaneet ruuan äskettäin? Jos uusi ruoka aiheuttaa ilmaa tms mahassa mikä pitää koiraa hereillä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Sekä kerta pentuvuosi takana niin oletteko vaihtaneet ruuan äskettäin? Jos uusi ruoka aiheuttaa ilmaa tms mahassa mikä pitää koiraa hereillä.

        Juoksut on jo ollut kauan sitten. Ruoka kyllä vaihdettiin äskettäin, mutta tämä yöllä itkeminen on alkanut ennen ruoan vaihtamista. Luultiin että ruoassa oli vikaa, siksi vaihdoimme ruoan.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Juoksut on jo ollut kauan sitten. Ruoka kyllä vaihdettiin äskettäin, mutta tämä yöllä itkeminen on alkanut ennen ruoan vaihtamista. Luultiin että ruoassa oli vikaa, siksi vaihdoimme ruoan.

        Jos syö riittävästi, kakat ovat normaaleja eikä päästä ilmaa normaalia enempää ulos niin silloin tuskin kyse on sitten ruuasta. Kokeilisin aktivoida koiran hyvin ennen nukkumaanmenoa ja yöllä sen hakiessa huomiota en sitä antaisi. Koira oppii nopeasti miten saavuttaa haluamansa.


    • Anonyymi

      Niin milloin ne juoksut tarkalleen ottaen ovat olleet?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Perintovero 100 prosenttiin, työeläkkeet ja maataloustuet pois

      Noilla eväillä lähden tasapainottamaan valtiontaloutta ja korjaamaan työntekijöiden palkkakuoppaa nostamatta työnantajie
      Maailman menoa
      92
      3401
    2. Riikka runnoo: polttoöljyn hinta nousi maaliskuussa 40 prosenttia

      Onko irvistelijällä sakset hävinneet, vai miksei osaa leikata polttoaineiden hintaa kansalaisten kukkarolle sopivalle ta
      Maailman menoa
      2
      3312
    3. Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti

      Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää
      Maailman menoa
      49
      2335
    4. Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!

      Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten
      Maailman menoa
      73
      2279
    5. Demariskandaali! Eveliina Heinäluoma (sdp) kahmii kaikki Hitas asunnot itselleen!

      Heinäluoma on ostanut useita yhteiskunnan tukemia, hintasäännösteltyjä asuntoja itselleen! Ei ihme, että Hitas on ollut
      Maailman menoa
      82
      2221
    6. Helsingin yllä valopalloja

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön
      Sinkut
      139
      2068
    7. Ranskan vasemmistojohtaja tunnustaa, että väestö on vaihtumassa

      ja se on vaan hyvä asia hänen mielestään. Kyseessä siis Ranskan vasemmistojohtaja Jean-Luc Mélenchon jonka puheet järkyt
      Maailman menoa
      27
      1832
    8. HÄLYYTYS!!

      Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a36
      NATO
      410
      1824
    9. Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?

      Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.
      Kouvola
      114
      1752
    10. Demarien sanoin kuvaamaton ahneus - Eveliina Heinäluoma vain yksi esimerkki

      Mutta näin se on demari-eliitissä aina ollut, käytännössä siis nämä eliittiin kuuluvat ovat puhtaasti porvareita - Marin
      Maailman menoa
      40
      1595
    Aihe