Olipas FB:n Haukiputaan puskaradiossa eilen tittelin perusteella sivistyneen miehen kirjoitukset ala-arvoisia. Tämä tohtori nimitteli nuoria mopoilijoita ja heidän vanhempiaan idiooteiksi ja ääliöiksi. Ja tämä mies kirjoittaa ylpeästi olevansa filosofian tohtori . Nyt olisi julkinen anteeksipyyntö nuorilta vähintä mitä tämä tohtori voisi tehdä. Ei ole hyväksyttävää käytöstä duunarilta saatika sitten tohtorilta tämmöinen ulosanti ja toisten nimittely.
Tohtorismies nimittelee mopopoikia
Anonyymi
6
169
Vastaukset
- Anonyymi
No jos pilkkka osui ja upposi, niin ei se siitä miksikään anteeksipyynnöllä muutu.
- Anonyymi
No tuskinpa kuitenkaan tarkoitti tavallisia mopoilijoita, vaan jotain rällääjiä ja syljeskelijöitä.
- Anonyymi
No jos niitä tarkoitti ois sitten käyttänyt ko nimityksiä (rällääjät ja syljeskelijät)
- Anonyymi
Vapaankasvatuksen tulos?
- Anonyymi
Samaa mieltä kanssasi. Ko tohtirismies on taatusti ns vapaankasvatuksen tulos.
- Anonyymi
Harvinaisen oikeaan osunut kirjoitus puskaradiossa!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.1348287Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m1047509Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot925686Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,905633Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1194830Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1412642Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys612503Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e81475Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol71444Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa531329