Aamulehti kirjoitti että Ruovedellä on asuntoja tyhjillään 678. Tyhjänä 2 kerrostaloa Visuvedellä ja 1 talo Ruoveden keskustassa. Mikä kerrostalo keskustassa on tyhjillään??
TYHJÄT TALOT
14
1787
Vastaukset
- Anonyymi
Eikö kukaan tiedä ?
- Anonyymi
Keskustassa ei ole tyhjää kerrostaloa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Keskustassa ei ole tyhjää kerrostaloa.
Pankin vastapäässä asuu yks ihminen ja se talo puretaan kun se muuttaa pois.
- Anonyymi
Ottakaa nyt RIPEITÄ MAMUJA TUVAT TÄYTEEN !
UUTTA pORUKKAA pOHJOIS-HÄMEESEEN
JÄTTÄKÄÄ HÄN NYT VÄHÄN vIRTAILLEKIN ! - Anonyymi
Miksi Visuveden talot on tyhjillään? Meinataanko ne purkaa vai eikö niihin saada asukkaita?
- Anonyymi
Visuveden kerrostalot täytetään maturaiskaajilla.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Visuveden kerrostalot täytetään maturaiskaajilla.
Kebabbeja ei osteta . Ollaan oman maan puolesta .
- Anonyymi
En tiedä, mut ennenaikaista taisi olla erään hienon paikan pelastus kuntalaisten käyttöön, jos kylällä pyörivä huhu osoittautuu oikeaksi uusista yhteistyökumppaneista, (ottaisiko nykyset niin kauhean riskin, se olisi jo hölmöyttä fiksuilta ihmisiltä) Muroleen kesäravintolassa ei voinut kans aikanaan monikaan käydä, kun se kattamaton terassi oli niin avonainen, että niskaan kohdistui vetoa niin pahasti ihan Teiskoa myöten, että ei siellä lopuksi käynyt enää kukaan. T: Haapa niminen mummo Teiskon saaresta.
- Anonyymi
Mikä huhu? Kerro lisää
- Anonyymi
70-luvun hometalot saa purkaa , uutta saa rakentaa mutta uusissa on ohuet pahviseinät puheet kuuluu seinien läpi ja pissan lorina , puolet seinistä pahvia . Jotkut asuu leirintä alueilla asunto autossa kun säästää omaa asuntoa varten .
- Anonyymi
Yhtäkään taloa ei Ruovedellä pureta. Esimerkkinä Penttilänperällä olevat kaatuneet rakennus hirvitykset. Ne saavat olla paikoillaan vuodesta toiseen. Nämä luhistuneet rakennukset toivottavat autoilijat tervetulleeksi Ruoveden kuntaan. Katsoessaan taloraatoja ihmiset tietävät millaiseen kuntaan ovat tulossa ja miettivät että onpa vastuuton kunta.
- Anonyymi
Siellä on Juudas juutalal.ja helluntailaisia vanhoilla tiloilla sekä Virroilla ostanut vanhoja taloja mökiksi , laittavat niihin saunan hiiren pipanoiden keskelle . Itä suunnasta arabiasta tulee rosvoja mitä vaan varastaa .
- Anonyymi
Just joo. Arabiasta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Just joo. Arabiasta.
IIK! Tuleeks hyö Arabianrannan akat meän kimppuun?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 224024
Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu313457Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka543274Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi
Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu93265Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1222889Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod232641Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1162340Antifasismi - mitä se on?
Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint122215MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,142155Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S281747