Bemarien patteriautoille on tulossa takaisinkutsuja tulipalovaaran takia. Hyvä näin, vältetään vahingot.
Takaisinkutsuja BMW:lle.
16
113
Vastaukset
- Anonyymi
Kumma kun ei ole tullut takaisinkutsuja BMV, n ainaisen vilkkuongelman takia.
- Anonyymi
Niinhän näitä alkaa ilmaantua näissä hybrideissä ja sähkövehkeissä merkki toisensa jälkeen vaikka täällä saiteilla toisaalla sähköautoa jumaloineet ovat väittäneet tämän olevan mahdotonta ja akkutekniikan jo ratkaistuksi jo niin hyväkso, ettei tällaista voi olla. Aiemmin jo pulmia ainakin volvolla, volkkarilla, hundailla, fordilla.
- Anonyymi
Nuohan lienevät ihan ymmärrettäviä ongelmia kun uudesta tekniikasta ei ole kovinkaan paljon vielä kokemuksia autoteollisuudesta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Nuohan lienevät ihan ymmärrettäviä ongelmia kun uudesta tekniikasta ei ole kovinkaan paljon vielä kokemuksia autoteollisuudesta.
Joo mut näiden sähkärikiihkoilijoiden mukaan mitään vikoja ei voi olla. Kaikki on valmiina.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Joo mut näiden sähkärikiihkoilijoiden mukaan mitään vikoja ei voi olla. Kaikki on valmiina.
Tesla on tehnyt mitä, 1.3M autoa, paljon enemmän kuin BMW tai Hyundai. Silti niitä ei ole kovin montaa palanut. Suomessakin muuten päivittäin palaa keskimäärin n. 5 henkilöautoa. Eli diesel- ja bensavoimanlähteillä.
Taitavat muuten sähköautot olla kaikenkaikkiaan paloturvallisempia. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Nuohan lienevät ihan ymmärrettäviä ongelmia kun uudesta tekniikasta ei ole kovinkaan paljon vielä kokemuksia autoteollisuudesta.
Autossa sinänsä ei ole vikaa, vaan Samsungin akkukennoissa. Niistä on löytynyt viallisia, joten nyt tarkastetaan kaikki sillä erällä valmistetut akut.
- Anonyymi
Taitaa tulla vähän parempi korjaus kuin Toyotan teippaus??
- Anonyymi
Vain Toyotalta kerralla valmiita autoja. Hybrideistäkin yli 20 vuoden kokemus.
- Anonyymi
Näyttää olevan haastavaa polttisvalmistajille tehdä sähköautoja. Ensiksi otetaan kunnon tappiot jo alun alkaen ja sitten vielä tämä päälle.
BMW on pian historiaa tätä vauhtia. - Anonyymi
Tesla model 3 mallit on tehty eurooppan nyt kiinassa , että nyt on sitten jännää , laatu parasta a ta vai covid beetä.
Bmw kohdalla ollaan jo niin kaulaa myöten paskassa että pitää kaikki myydä m sportina että edes uskollisimmat ostaa ,.70 luvun kilpa autoikoni on vajonnut ladan alle. - Anonyymi
Monikohan myy nettiautossa sitten teslaansa , made in china...buahaaaaaaaaa , todella ekologinen teko ostaa kiinassa tehty 0 päästöauto , kuitenkin samalla syyttää kiinan valtiota milloin mistäkin ja pelätä huawein vakoilua , teslassa sellanen on tietysti. Pitäkää tavaranne.
- Anonyymi
Eipä mene enää montaa kuukautta, niin Teslan Berliinin tehdas aloittaa tuotannon.
- Anonyymi
Jo vain paree onki, yks vironläntä menetti hyppysistään jo.
- Anonyymi
Taas paloi yksi BMW jossain Kurikan tienoilla. Lieneekö ollut patteriauto vai jokin muu BMW:n malli?
- Anonyymi
Kuortaneella bemarikuski kurvasi palavan 2015 dieselissä talon pihaan halkoliiterin viereen. (?)
- Anonyymi
Mites korvaukset, saako vakuutusyhtiö hyvityksen Baijerin tehtaalta, vai meneekö karvalakki kansan piikkiin, jotka ajavat toitsulla??
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sä et pääse yli, mä en pääse yli
Jäädäänkö kuinka pitkäksi aikaa kärvistelemään omissa kuplissa näihin tunteisiin vai aletaanko puskemaan jo tätä läpi. V1341708- 401638
Hei sinä nainen
Haluan olla rehellinen – olet hämmentänyt minua todella paljon. En ota sinusta mitään selvää, ja ehkä juuri siksi huomaa631390- 681305
Kelan perkeleellinen käytäntö
Kun äiti joutuu hakemaan Kelalta tukia vähien tulojen tähden, niin aina otetaan huomioon lapsen tilillä olevat rahat. Ei2091134Mitäs te venäjän puolustajat tekisitte, jos venäjä todella hyökkäisi tänne?
Tää on se mielenkiintoinen kysymys. Tehän olette lähinnä vasemmistolaisia, eikä armeijaa ole käyty, eikä rintamalle mi2761091- 701083
- 74955
Ellen Jokikunnas ja Jari Rask napauttavat - Tällaisten ihmisten ei kannata muuttaa Italiaan: "Ei..."
Ellen Jokikunnas ja Jari Rask toteuttivat oman unelmansa Italiassa. He ostivat kakkoskodin Italian Pugliasta. Lue lisää19948Miksi kaikki jauhaa KAJ:sta
Se bastulauluhan on todella huono, vanhanaikainen ja oikea junttilaulu. Oikein ällöttää, kun idiootit hehkuttaa sitä ps106888