Finnair vähenttää 600 työpaikkaa eikä Marin ole vielä vaahdonnut missään Finnairin yhteiskuntavastuun puuttumisesta.
Ai niin.
Ai niin.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Eiköös se meijäntytti ole nyt omistajaohjaaja. Voe tytti minkä mänit tekemään.
Tyttihän lentelee Brysseliin Marinin kanssa yksityiskoneella, joten Finnairin tilanne ei millään muotoa huoleta.
Onko näyttöä että yksityiskoneella?
No ei muuta kuin lehtijuttu
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000006672336.html
Tämän jälkeen Ruotsin valtuuskunta jäi hoitamaan Suomen asiat Brysselin päässä kuntoon.
Kesälläkin reissasivat yksityiskoneella rahanjakoreissulla.
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000006578148.html
No nysse ex pankkiiri kullan hukkaus poju saneeraa tämänkin valtion firman nurin kuten kävi pankillekin. Ei oo meinaa pankkeja näkynyt sen miten. mitä touhaa?
Mitä ihmettä tuossa? Ylihinnoiteltu ja laadultaan huono suomalainen ei pärjää kilpailussa.
Heikosti menee Finnairilla, nyt viimmeisetkin osakkeet myyntiin.
Itseasiassa osakkeiden hinnat nousee, kun automaatio korvaa laiskat ja kalliit ihmiset , ja tuottavuus nousee ja tuotto.
Just oli Economist lehdessä artikkeli reaalitalouden ja pörssimarkkinoiden välisestä kuilusta. Pörssimarkkinat perustuu juuri tälläisiin ihmeellisiin käsityksiin ja joukkojen käyttäytymiseen. Eiköhän jokaisen palvelualan yrityksen tärkeä voimavara ole motivoituneet ihmiset, ja tälläisiä vähennyksiä tehdään vain viimmeisessä hädässä. Kohta rysähtää lentosektorilla isosti, merkit on ilmassa.
Ottakaa lisää JOHTAJIA KANNATTAVUUS NOUSEE YLÖS KOHISTEN