Kuulin jälleen, että Puumalasta oli myyty saari venäläiselle. Eikö kansanedustajat tosiaan välitä, vaikka Suomi pala palalta myydään itä-naapuriimme. Venäjä ei myy maata suomalaisille, vain rakennuksia. Miksi ei muuteta lainsäädäntöä tämän suhteen Suomessa? Eikö tämä tosiaan ole niin tärkeä asia, johon puututaan ja jätetään taas hoitamatta. Eikö itsenäinen Suomi olekaan sen arvoinen. Juhlitaan itsenäisyyttä, mutta silti myydään maa. Eikö kolahda yhtään, että venäläiset menevät puolustamaan omia kansalaisiaan, niin kuin Ukrainassakin, koittaa päivä, jolloin he tulevat Suomeen puolustamaan vain omia kansalaisiaan. !!!
Miksi Suomea myydään edelleen venäläisille?
Anonyymi
0
239
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin kun katsoit salaa ja
Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku604696Katu täyttyy...
Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt362159Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."
No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti511698- 1781669
Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.
Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj1651537Sari Multala teki "riikkapurrat"
Sekoili humalassa Ruisrokissa kuten Purra Lohjan torilla. Kovia dokaamaan nuo nykyiset ministerit.2781372Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"
Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm1981219- 871152
- 2041136
- 651094