Keskustassa komennettu lopettamaan Persujen haukkuminen

Anonyymi

Syyksi epäillään korkean tahon puuttumista asiaan.
Nämähän ovat suurella todennäköisyydellä seuraavassa maan hallituksessa. Molemmat puolueet.
Siinä syytä kerrakseen.

Ja hyvin käsky onkin tehonnut.

14

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kekkonenko on taas asialla?

    • Anonyymi

      En minä ainakaan ole kepulaisena saanut minkäänlaista määräystä olla hiljaa persujen toilailuista. Niin kauan kun persut elävat menneiden aikojen muisteloissa, eivätkä esitä muutosehdotuksia nykymenoon, minä annan tulla ulos moitteita, piikittelyä, vähättelyä ja koviakin kommentteja. En myöskään ymmärrä suoraltaan sitä, että kepu pönkittää vihervasemmiston ratkaisuja olemalla hiljaa ja vain hymisten takuuryhmänä.

    • Anonyymi

      Persut eivät ole seuraavassa eivätkä sitä seuraavissa hallituksissa. Suomessa rasistinen puolue ei pääse hallitukseen koska kumppaneita se saisi vain farisealaisista ( KD ) tai äärioikeistolaisista kokkarihönöistä. Annika Saarikko on erinmaisen taitava poliitikko, suuri osa persuista on jo mennyt retkuun ja kuvittelee että heille on luvattu jotain. Kiäh kiäh.

      • Anonyymi

        Eikös se keskustan kannatus ole 11 prosentin paikkeilla. Eikä siitä nouse vaikka kuka on puheenjohtajana. Koska ovat nytkin vihervasemmiston siipipuolueena, joka asiassa myötäilevänä perskärpäsenä. Heko heko.


      • Anonyymi

        Persut on pian Suomen suurin puolue,keskustalaisistakin suurin osa loikkaa
        persuihin koska eivät halua olla punikkidemujen ja viherkommareiden pönkänä
        viemässä suomeaEU:n liittovaltioon ja antaa etelä-euroopan mafiosoille verotus
        oikeutta meille suomalaisille isänmaalaisille


    • Anonyymi

      oisko kuitenkin syytä kattoa ihan faktoista mitä nykyinen hallitus on tehnyt ja mitä on vielä hallitusohjelmassa tulevia. viimeinkin joku on tavallisen kansalaisen asialla ja ennenkaikkea niiden asialla jotka eivät pysty itse puoliaan pitämään. oikeistolaisen leikkaus ja kurjistamispolitiikan jatkoksi erittäin tervetullutta, jokaisen täysiälyisen pitäisi tajuta että nyt on oikeistolla kompromissien paikka ja yhteinen sävel on löydyttävä. oikeistolainen politiikka jos olisi jatkunut olisi kansa hajonnut ja viimein olisi se persujen toivoma maan sisäinen taistelu alkanut.

      • Anonyymi

        10% selittelyt sikseen. Johtuu vasemmiston linjasta jota tukee ennen niin järkevä kepu.
        Vallankiilto silmissä.


      • Anonyymi

        Juuri niin ,tämä suomen nykyinen hallitus on vienyt suomen maailman kommunistisimmaksi
        maaksi Pohjois Korean jälkeen.


    • Anonyymi

      Päivän naurut sai tuosta "järkevä kepu" :D :D :D

      • Anonyymi

        Järkevä persu. Älkää tukehtuko nauruun, en minä pahalla.


    • Anonyymi

      Mie veikkaan, että Persut on ainoita jotka tänne kommentoi mittään. Minä mukaanlukien

      • Anonyymi

        persu rasisteja joutuu ihan käskyttämään


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        persu rasisteja joutuu ihan käskyttämään

        Ei meitä tarvitse komentaa. Tämä on hyvä kanava lähestyä samoin ajattelevia. Persuvoima saa täältä puhtiakuin mersun kumista.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ei meitä tarvitse komentaa. Tämä on hyvä kanava lähestyä samoin ajattelevia. Persuvoima saa täältä puhtiakuin mersun kumista.

        Täältä ei saa hyvää energiaa. Se löytyy toisaalta. Palsta on, mitä on.


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluaisin rakastaa sinua

      Ja olla sinulle se oikea... Rakastan sinua 💗💗💗
      Ikävä
      42
      4350
    2. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      138
      4099
    3. Tiedätkö mihin

      Ominaisuuksiin rakastuin sinussa?
      Ikävä
      64
      3756
    4. onko kaivattusi

      vaarallinen? :D
      Ikävä
      112
      3654
    5. Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti

      Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans
      Maailman menoa
      34
      3557
    6. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      67
      3370
    7. Pieni galluppi

      Mitäs lahjaa odotat joulupukilta.
      Ikävä
      88
      2946
    8. Olisiko sinulla

      Jonossa vaihtoehtoja, ehkä
      Ikävä
      54
      2845
    9. Mitä tuntemuksia

      Rakkaasi ääni herättää?
      Ikävä
      25
      2646
    10. Korjaamo suositus

      Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p
      Hyrynsalmi
      14
      2354
    Aihe