Onko Tuksun lapsi AU

En löytänyt tietoa, että olisi naimisissa. Uskovainenkin vielä.
20<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

On. Eikä isää varmasti tiedetä.

Äänestä
  • Eihän sinunkaan lastesi isiä varmasti tiedetä.
    Jokaisella vissiin eri isä.

    Äänestä

  • Hattuvakiolla arpoi kenen kanssa sattu olemaan, kun lapsi alkunsa sai. Tai sitte tuo oli ainut ukkeli, jonka yhteystiedot löyty ja sen nakitti lapsen isäksi.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Eihän sinunkaan lastesi isiä varmasti tiedetä.
    Jokaisella vissiin eri isä.

    Ei ole "Mehmetin" oikeata nimeä julkaistu, joten sitä ei tiedetä. Toivottavasti edes porsimo tietää.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ei ole "Mehmetin" oikeata nimeä julkaistu, joten sitä ei tiedetä. Toivottavasti edes porsimo tietää.

    Porsimolla on paljon isä vaihtoehtoja, niin Suomessa kuin Ruotsissakin.

    Äänestä

Niin mutta Tuksuhan kertoi saaneensa erivapauden, kun on katunut niin kovasti kaikkia pahoja tekojaan. Jessen veren alla oleilee tähtösemme.

Äänestä
  • Niin ne tuntuu erivapaudet tuolle "evankelistalle" löytyväm - ihan sama mitä tekee.
    Ja uskovaiset tollot komppaa.

    Äänestä

  • Juuh, mutta asia sovittu Jumalan kanssa. Ja muuta seliseliä.

    Silti avioliiton ulkopuolisen lapsen saaminen on vakavasynti. Muilla.

    Mutta millä Tukiais-klaani on nakittanut isän tehtävät Paulille? Rahaa ei ole.

    Äänestä

Onko Tuksun lapsi Fas-lapsi? Toivottavasti ei.

Äänestä
  • Mikä on fas lapsi?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Mikä on fas lapsi?

    Päihteitä raskausaikana käyttäneen äidin lapsi, jolla on sekä fyysisiä että psyykkisiä vaurioita äidin päihteiden käytön takia.
    Ulkoisia fas-lapsen piirteitä ei tuksun lapsessa näy, psyykkiset ongelmat ilmenevät myöhemmin.

    Äänestä

Ulkonäöllisten piirteiden perusteella lapsi ei ole FAS-lapsi. Mutta sehän ei kerro kaikkea....
Johanna kuitenkin taisi käyttää hurjasti päihteitä (alkoholia ainakin) parin ensimmäisen raskauskuukauden aikana.
Raskaus sai alkunsa tammikuun puolivälin tienoilla (jos laskee lasketusta ajasta taaksepäin).
Helmikuun lopulla Johanna kävi ultrassa, jossa raskaus todettiin virallisesti (ultrakuvat löytyy netistä).
Vielä maaliskuussa Johanna etsi uutta miestä itselleen "joka ei ole pipi päästään". Vauhti oli vielä silloinkin aika hurja.

Myöhemmin Johanna päätteli ja laskeskeli, kukahan lieneekään isä, ja näin ollen Paul pääsi isukkiruletissa ensimmäiseksi.
Ulkonäön perusteella sitä ei voi vielä päätellä, onko isä vaiko ei, koska hiusten sekä lapsen ihonväri ehtii vielä muuttua muutaman kuukauden aikana.

Pitää kuitenkin muistaa, että ensimmäisten viikkojen aikana (jolloin Johanna ei tosiaankaan ollut raitis) sikiön aivot alkavat kehittymään. Vaikka Johanna taisikin vähentää aika minimiin päihteidenkäytön, kun tajusi oikeasti olevansa raskaana, niin siitä huolimatta sikiölle on voinut tulla vaurioita, jotka näkyvät vasta myöhemmin esim. oppimisvaikeuksina tai psyykkisinä ongelmina.

Saapa nähdä mitä tästä tulee...

Äänestä
  • Toivottavasti kaikki hyvin jo lapsenkin takia ,eihän kukaan toivo viattoman lapsen kärsivän .Eikä kukaan lapsi ole syyllinen tänne maailman tullessa.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Toivottavasti kaikki hyvin jo lapsenkin takia ,eihän kukaan toivo viattoman lapsen kärsivän .Eikä kukaan lapsi ole syyllinen tänne maailman tullessa.

    Se on jo myöhäistä, vesipääskyni.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Se on jo myöhäistä, vesipääskyni.

    Juuri sen vuoksi lapsen pitäisi saada oikeat vanhemmat ja turvallinen koti, kumpaakaan ei Tuksu pysty antamaan, se on aivan varmaa!

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Juuri sen vuoksi lapsen pitäisi saada oikeat vanhemmat ja turvallinen koti, kumpaakaan ei Tuksu pysty antamaan, se on aivan varmaa!

    Alkoholin aiheuttamat vauriot näkyvät lapsessa vasta myöhemmin. Fas voi olla myös ilman selviä piirteitä ulkonäössä.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Juuri sen vuoksi lapsen pitäisi saada oikeat vanhemmat ja turvallinen koti, kumpaakaan ei Tuksu pysty antamaan, se on aivan varmaa!

    Aivan niin, edes kunnon koti ja vanhemmat voivat auttaa lasta pärjäämään elämässä vaikka jotain olisi vaurioitunut.

    Äänestä

Epäilen vahvasti et Tuksu aiheuttaa pienokaisen nukkumisen, Lääkkeet joita äiti Tuksu saa Äidiltään.

Äänestä

Mikä on au lapsi?

Äänestä
  • Avioliiton ulkopuolella syntynyt lapsi.

    Johanna tuli raskaaksi jo tammikuussa, ja vasta heinäkuussa isäoletettu kosiJohannaa (ovat nyt kihloissa). Mutta he eivät ole naimisissa. Ja Johannan omien vahvojen julistusten mukaan, lapsen äidin ja isän olisi oletava naimisissa ennen kuin lapsi saa edes alkunsa. Esiaviollinen seksihän on hirvityksen kauhistus ex-escortille...

    Johanna on kyllä toitottanut tehneensä välit selväksi jumalan kanssa.

    No, hyvä niin, kun sai sen ensimmäisen lapsensa abortinkin Jumalalta anteeksi (kovasti Johanna tuomitsee muut abortintekijät; muille se on synti, Johannalle ei). Johanna oli 25v. kun teki abortin, tappoi oman lapsensa.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

En löytänyt tietoa, että olisi naimisissa. Uskovainenkin vielä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu