Käsittääkseni peliaika siirtyy ykkös- ja kakkosketjulle.
Ja kolmonen voi näyttäytyä kentällä.
U16 - peluutetaanko vain ykkös- ja kakkosketjua ja kolmos-nelosketju saa vain näyttäytyä jäällä?
3
125
Vastaukset
- Anonyymi
Näin se on ollut monesti: junnumajuissa ei ole vuosiin ollut mitään järkeä. Lähdetään yrittämään voittoa peluuttamisella melko merkityksettömissä peleissä, joissa olisi mahdollisuus antaa näytönpaikkoja laajasti ja luoda hyvää motia suuremmalle joukolle.
- Anonyymi
Poika pelasi erään seuran kakkosjoukkueessa ja ykkösjoukkueessa todellakin peluutettiin kahta ketjua - kolmosketju pelasi välillä ja nelonen istui penkillä.
Voitosta pelattiin, mutta kehittyikö kaikki? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Poika pelasi erään seuran kakkosjoukkueessa ja ykkösjoukkueessa todellakin peluutettiin kahta ketjua - kolmosketju pelasi välillä ja nelonen istui penkillä.
Voitosta pelattiin, mutta kehittyikö kaikki?Näin oli myös erään seuran kohdalla viime vuonna, ykkönen ja kakkonen pelasi, kolmonen vähän ja nelonen oli turistimatkalla 🙄 miten tuossa kehittyy jos ei pääse koskaan pelamaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1482543
- 1801808
- 691633
- 921628
Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91261- 80988
- 94975
- 71965
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes188884- 66882