Kaivosten villi-länsi

Suomi on houkuttelevin kohde isolle rahalle kaivosten suhteen.

Fiksuhan lukee rivien välistä että maan tapa on pitänyt huolen ettei ole lakeja valvontaa ja kunnon lupia.

Saatikka kansallisten ja ihmisten etujen yms valvontaa.

Kaikki käy.

Talvivaara potenssiin 1000 ?
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Kanadasta kopioitiin vastuullisuusmallit Suomeen mutta kukaan ei pannut niitä toimeen eikä valvonut niitä.

Pelkkää pintaa ja samaa mm. intiaanien alistamista vrt. saamelaiset.

Äänestä

Kertoo paljon Maan Tavasta että myy halvalla oman maansa ja raiskaa sitä.

Äänestä

Onko edes saamelaisten ihmisoikeuksia tunnustettu jo Suomessa?

Puhumattakaan kansan vrt Maam Tapa.

Äänestä

Kestävä kehitys ei ole maan tavan agendalla.

Äänestä

Eikös Suomessa päde EU laki?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Suomi on houkuttelevin kohde isolle rahalle kaivosten suhteen.

Fiksuhan lukee rivien välistä että maan tapa on pitänyt huolen ettei ole lakeja valvontaa ja kunnon lupia.

Saatikka kansallisten ja ihmisten etujen yms valvontaa.

Kaikki käy.

Talvivaara potenssiin 1000 ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu