Raision päättäjien

Anonyymi

pitää tukkia työtävieroksuvien , ja moniongelmaisten muutto raisioon. Yhtään tukiasuntoa ei pidä antaa tahallaan häiriökäyttäytyville yksilöille. Nyt on vaan otettava tyly linja, jos halutaan työssäkäyvien muuttavan raisioon.Sosiaalimenot on yksinkertaisesti saatava pienenemään, muuten ei hyvää seuraa. Kannattaa tarkkaan seurata miten valtuutetut, ja puolueet asioista päättävät.

9

159

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Bennu on noin 334 miljoonan kilometrin päässä Maasta. Siltä kerättyjen näytteiden toivotaan antavan lisätietoa muun muassa elämän synnystä.

      Luotaimen on määrä palata takaisin Maahan syyskuussa 2023. Jos paluu näytteiden kanssa onnistuu, kyseessä on Nasan suurin avaruudesta tuoma näyte-erä sitten Apollo-kuulentojen ja ensimmäinen koskaan asteroidin pinnalta.

    • Anonyymi

      Aivan niin, veronmaksajia raisio tarvitsee.

    • Anonyymi

      Kirjokallionkadulta löytyi jälleen kerran esimerkki, miksi reitit pitää sulkea.

    • Anonyymi

      Ns.muuttovoitto ei toteudu jos ne ovat sosiaaalipummeja,niitä kun jo omasta takaa!

    • Anonyymi

      Raision ympärille pitää rakentaa korkea muuri, että pysytte siellä pesässänne!

    • Anonyymi

      Ainakin muuri saraniemen suuntaan, se reitti suoraan petosmäkeen on päättäjien tehtävä sulkea. Vankilasta suoraan raisioon, se valtuutettu joka tämän reitin haluaa sulkea saa minun ääneni.

    • Anonyymi

      Toimittajaliitto katsoo, että ihmisten yksityisten terveystietojen julkaiseminen tai niillä kiristäminen on erittäin vakava rikos. Kaikkien on toimittava tällaisten rikosten estämiseksi.

      Suomen valtamedia edistää näitä rikoksia jopa niin, että voidaan puhua valtamedian yhteistyöstä kiristäjien kanssa. Esimerkiksi Vastaamon asiakkaille lähetetyissä kiristyskirjeissä on aina viitattu valtamediaan, joka on siis kiristäjien eräänlainen yhteistyökumppani. Kiristys ei olisi tehokasta, ellei sillä olisi valtamedian tukea. Kiristäjien ohjeet on jo annettu valtamedian kautta: jos maksat bitcoinia, yksityisiä tietojasi ei julkaista. Lisäksi valtamediassa on jopa yksityiskohtaisia ohjeita siitä, miten bitcoineja maksetaan. Kaiken lisäksi valtamediassa julkaistaan päivittäin tietoja siitä, missä ihmisten laittomasti hankittuja yksityisiä tietoja on julkaistu ja luettavana.

      Suomen valtamedian toiminta Vastaamon tapauksessa on moraalitonta ja ajaa vain rikollisten etua monella tavalla. Valtamedian toiminta voi johtaa myös tilanteisiin, joissa Vastaamoon täysin liittymättömiä ihmisiä aletaan kiristää tai Vastaamoon mitenkään liittymättömistä ihmisistä julkaistaan perättömiä terveystietoja.

      Toimittajaliitto katsoo, että valtamedia edistää mainitunlaista rikollisuutta ja Vastaamon jälkeen voi tulla lisää tapauksia, ellei valtamedia muuta rikoksia edistävää toimintamalliaan. Nythän on käynyt niin, että Vastaamo-jutun taustalla olevat tahot ovat kokeneet onnistuneensa valtamedian avulla ja kokeilevat mahdollisesti vielä isompaa rikosta.

      Toimittajaliiton hallitus

      Toimittajaliitto on riippumattoman median etujärjestö, liity jäseneksi TÄSTÄ LINKISTÄ.

      • Anonyymi

        Koska kansalaiset ovat niin kinnostuneita naapureittensa asioista niin valtamedia auttaa heitä löytämään naapureiden henkilökohtaiset tiedot, sitäkö tässä yritettiin selittää, vaiko?


    • Anonyymi

      Miestä ei tuomittu rangaistukseen, mutta hänet määrättiin erilaisiin vahingonkorvauksiin. Kirveellä lyöty poika perii tuomitulta reilun 4 500 euron korvaussumman muun muassa kivusta ja särystä sekä henkisestä kärsimyksestä.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Stubb jo paljon tunnetumpi kuin kaikki persut yhteensä

      Nyt on aika ottaa mittaa tunnettavuudesta, herrat ja narrit! Joku tuolla toisessa ketjussa väitti, että "persujen rivimi
      Maailman menoa
      79
      10311
    2. Miksi persuilla ei ole firmoja?

      Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
      Maailman menoa
      82
      7066
    3. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

      Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
      Maailman menoa
      26
      7033
    4. Persu Keskisarja on politiikan Uuno Turhapuro

      Asiantuntija luonnehtii Keskisarjaa Trumpin ajan Turhapuroksi, joka ärsyttää kokoomusta. – Keskisarjan känni-imago j
      Maailman menoa
      101
      6285
    5. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      106
      6143
    6. Tutkielma Marinin hallituksen epäonnistumisista rankkaa luettavaa

      Marinin hallituksen epäonnistumiset voi tiivistää negatiivisessa sävyssä seuraavasti: Hallitus teki useita vakavia virh
      Maailman menoa
      94
      5817
    7. Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä

      Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?
      Maailman menoa
      45
      5384
    8. Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?

      Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik
      Maailman menoa
      84
      5218
    9. Demarikultin uhri kertoo

      Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
      Maailman menoa
      60
      5153
    10. Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?

      Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus
      Maailman menoa
      40
      5088
    Aihe