Poliisi on turha, koska se vain pyöritti järjestäynyttä rikollisuutta. Myös "palokunta" joutaa mennä, koska sillä ei ole tarpeeksi pitkiä tikkaita - edes rivitalon sammutukseen. Myös katsastustoiminta voitaisiin lopettaa.
Lopettavien listalla 'koskella
Anonyymi
2
101
Vastaukset
- Anonyymi
Johan on rankkoja väitteitä. Löytyykö tästä poliisin moraalittomuudesta tietoa jotain?
- Anonyymi
Mä oon kuullu huhuja et juankosken poliisit ottais lahjuksia myös näin kun yks poliiseista soitti mun mutsille sunnuntaina 12 aikaan aamusta vaikka viikonloppusin poliiseilla ei ole mitään oikeutta soitella virka asioista tästä on muutama vuos
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hannu Pikkarainen ehdottomaan vankeuteen
KKO tuomitsi 1 v 9 kk. Tämä ei ole Hannulle ilon päivä.4224867Kuka on mystinen heppamies?
Nyt tänne vinkkejä siitä kuka on Martinan seurassa viihtyvä hevosmiljonääri. On tullut jo muutamia nimiä esiin keskustel1231975- 1451642
Jäätävä epävarmuus
Mistä tää hirveä epävarmuus molemminpuolin johtuu? Pohjimmiltaan uskon, että molemmat tietää, että tunteita on. Vai onko751365Yksi iso yllätys luvassa The Summit Suomi -finaalijaksossa - Tiesitkö nämä Summit-loppukolmikosta?
The Summit Suomi on tarjoillut yllättäviä pudotuksia ja melkoisen määrän pelkkää kisaajien vaelluksen kuvaamista Norjass151276Perjantaita!
Miltä kaivattusi tuoksuu? Tuli mieleen kun täällä usein mainitaan pahasta hajusta. 🤔791196Voi että! Sergey Hilman paljastaa Race Across the World -kuvauksista: "Tämä oli se paras jekku"
Tykätään! Aikamoinen pari tämä Sergey Hilman ja Sini Sabotage - herättävät varmasti vahvoja tunteita suuntaan sun toise181169Ei tullut konkurssia, tuli 3 karhua
Olipas hyvä uutinen. Näin sitä vaan tunnetaan. Persut eivät onnistuneet tuhoamaan.. tätäkään681095- 681064
- 381030