Ja sille ei voi nyt kukaan mitään. Meitä ei koskaan ole tai tule olemaan, ei meitä ole toisillemme tarkoitettu. Se on tahdosta ja halusta kiinni, jota ei taida meiltä kummaltakaan enää löytyä. Ei varmaan koskaan löytynytkään ja kaikki olikin vain jotain epämääräistä säätöä. Mä olin kyllä ihan tosissani, mutta kun mikään ei riitä niin täytyy vain myöntää tappio tässä suhteessa. Harvoin olen itkenyt ihmisen takia, mutta sinä rikoit senkin säännön elämässäni ja olet saanut silmäni vuotamaan niin monia kertoja, etten voi kuin kaiholla muistolla kaikkea sitä mitä joskus oli.
Untakin sinusta näin niin monta kertaa. Viimeisin oli ihan kuukausi sitten ja se tavallaan antoi toivoa minulle, mutta en vain pysty siitä huolimatta enää uskomaan meihin. Susta tuli mulle tärkeä ja niin paljon opetitkin minulle elämän asioita, etten voi olla lopulta kuin kiitollinen joka hetkestä. Kiitos.
Untakin sinusta näin niin monta kertaa. Viimeisin oli ihan kuukausi sitten ja se tavallaan antoi toivoa minulle, mutta en vain pysty siitä huolimatta enää uskomaan meihin. Susta tuli mulle tärkeä ja niin paljon opetitkin minulle elämän asioita, etten voi olla lopulta kuin kiitollinen joka hetkestä. Kiitos.
Vastaukset 26
Vanhimmat
Miehelle jos saisin mahdollisuuden mutta ei se ylpeys anna minullakaan periksi ei, ikävä on meidän
hetkiä.......nainen-miehelle
Tuki jo se turpasi.
Mies naiselle on.
Kiitos sullekin. Viestisi on niin tyhjentävä, että eipä siinä enää mitään. Päätös jo sulla tehty niin myönnän tappioni - en sua saanut.
Voiko olla naurettavampaa. Kukaan ei hoida suhteitaan nimettömien kanssa. Toivottavasti ihmiset näkee tämänkin provoketjun läpi.
Minäkin näin kuukausi takaperin unta miehestä. Ikävä on häntä ja meidän yhteisiä keskusteluja. Irti päästäminen sattuu ja tuntuu varsinkin iltaisin tosi haikealta kun ei voi toivottaa hyviä öitä niin kuin ennen. Joskus kuitenkin sanon ääneen vieläkin, jospa se jotenkin vaistoaisi että vieläkin häntä ajattelen. Hölmö minä. :)
Jotain oli, mutta eri tasolla. Tiedät sen varmaan itsekin. Haluan vaan keskittyä muihin juttuihin nyt.
☝🏿⚰️
Mähän se meistä tasokkaampi olin.
Hieno juttu. Mä jatkan omalla tasollani omia juttujani. Tee sä mun puolesta mitä lystäät oman tasokkuutesi kanssa. Jos tämä nyt menee edes sille kenelle oletan.
Sairasta provoa oot taas pistänyt tulille. Mielenvikaista.
Nää provot on kyl tosi tasokkaita.
Sitäpä. En tarkoita sinua, mutta aika pieni elämä saa toisilla olla jos näistä tulee riemukas olo...
Mä kaiholla muistelen sitä että joskus olit minulle rakas ja tärkeä.
Olet sitä tavallaan vieläkin.
En halua loukata sinua enkä muitakaan mutta piäni on vain jotenkin humalassa jatkuvasti.
Vähenömään päin .
Rakastin sitä hetkeä kun näin sinut ensi kerran .
Olit seksikäs.
Charmantti minun mielestäni.
En halua jättee jälkeeni koskaan sitä hetkeä.
Se oli minulle ensimmäinen jännityksen ja pelon sekainen tunne.
Todella jännittävä .
Jos ei yritä ei voi saada, jos ei kerro mitä haluaa ei myöskään saa, jos ei tee mitään niin mikään ei toteudu..
Niinpä. Jos satun kohtaamaan melkein samanikäisen tutun miehen niin menen heti juttelemaan.
Olen jutellut hänen kanssaan monta kertaa, mutta juttelimme vain lapsistamme. Mutta on yksi toinen myös tuttu mies, jota en ole nähnyt moneen vuoteen. Jos törmään häneen jossain esim. illanvietossa niin menen heti juttelemaan hänen kanssaan.
Mitä mies saat tästä satuilusta?
Yrititkö? Kerroitko?
On selvästi ollut jotain jos sitä muistelet mitä oli. Oletteko selvästi puhuneet näista asioista vai perustuuko tämä omiin mielikuviin? Hyvä että jotain oppinut ja arvostan tätä kirjoitustyyliä että silmät ovat vuotaneet, en tiedä miksi tämä muka on paljon paremmin ilmaistu kuin itkeminen?
Joskus on vaan helpompi päästää sisäiset tuntemukset ulos, sukupuolesta viis. Oletkohan minkä ikäinen tai mikä ikäero teillä on? Itse haluaisin saada toiselta edes jotain tietoa minun suuntaan onko in vai out.. en nyt oikeen lue tilanteestasi muutakuin epäuskon ja sen että olet varmaan luovuttanut mutta usko minua, se muuttuu kyllä paremmaksi. Mieli siis.
Oikein kirjoitat se on totta ettei meistä paria koskaan tule vaikka kumpainenkin unia toisistaan näki.
Sinun paikkasi ei ole minun rinnallani ja minun paikkani on siellä missä olen.
Olen onnellinen että olet olemassa.
Oletko sanonut tuon sille toiselle?
En ole hänelle lupautunut eikä hänkään minulle.
En ole saa täältä lukea.
Juu,ei se nainen sinua halunnut ja tuskin kukaan muukaa nainen haluaa. Turhaa vonkumista,menisit jo nukkumaan.
Ilkeätä puhetta. Hyi!
Kiitos itsellesi niistä jäätävistä tunteista, mitä herätit, niin hyvässä kuin pahassa.
Ne tunteet olivat aitoja, ovat edelleen.
Rakastan sinua ❤️