Harmittava juttu tuon google chromen kanssa. Käynnistäessä se antaa vain pienen ruudun joka pitää klikata täysi kokoiseksi joka kerta erikseen. Onko jokin asetus jolla tulee täysi kokoinen näyttö heti kättelyssä?
Chromen aloitus käynnistää pienen ruudun
6
713
Vastaukset
- Anonyymi
Mene resurssienhallintaan ja navigoi polkua kohtaan
C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Google Chrome
Klikkaa hiiren kakkosella Google Chrome -nimeä ja valitse alivalikosta
Ominaisuudet/Pikakuvake/Suorita
ja sieltä vielä joko Suurennettu tai Normaali ikkuna.
Käytä -> OK- Anonyymi
Kiitos ohjeista.
Minun windows versio ei tunne tuota polkua. :(
Oli olemassa jokin simppeli asetus jolla asia hoituu mutta en sitä muista.
Sama tuo, antaa olla.
alik67 - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kiitos ohjeista.
Minun windows versio ei tunne tuota polkua. :(
Oli olemassa jokin simppeli asetus jolla asia hoituu mutta en sitä muista.
Sama tuo, antaa olla.
alik67Kun seuraavan kerran avaat sen minimalistisena ja manuaalisesti suurennat, niin sammuta se samantien niin että painat VAIHTO (SHIFT) -nappulan pohjaan ja klikkaat hiirellä oikean yläkulman sammutusruksia.
Ainakin joissakin sovelluksissa tuo SHIFT-kikka ikäänkuin tallentaa ikkunan siihen kokoon missä se sammutushetkellä oli. Tuota kannattaa siis ainakin kokeilla. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kun seuraavan kerran avaat sen minimalistisena ja manuaalisesti suurennat, niin sammuta se samantien niin että painat VAIHTO (SHIFT) -nappulan pohjaan ja klikkaat hiirellä oikean yläkulman sammutusruksia.
Ainakin joissakin sovelluksissa tuo SHIFT-kikka ikäänkuin tallentaa ikkunan siihen kokoon missä se sammutushetkellä oli. Tuota kannattaa siis ainakin kokeilla.Ei auttanut tuokaan. Kokeilin kaikkia ctrt-sift-alt vaihtoehtoja.
Käytän Google chrome selainta. Kokeilin pelkkää googlea ja se aukeaa isona heti kättelyssä. Käytän sitä tästä lähtien.
alik67
- Anonyymi
Luultavasti olet sulkenut selaimen pienennetyllä ikkunalla. Sulje selain isolla ikkunalla, niin se myös avautuu isolla.
- Anonyymi
Ai että aloittaja joka kerta ensin pienentää ikkunan ja sitten sulkee?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää1413928Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri3573048Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt141978Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa101685Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?
Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja41129- 71974
Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar42889Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat23831- 70818
- 44794