Harmittava juttu tuon google chromen kanssa. Käynnistäessä se antaa vain pienen ruudun joka pitää klikata täysi kokoiseksi joka kerta erikseen. Onko jokin asetus jolla tulee täysi kokoinen näyttö heti kättelyssä?
Chromen aloitus käynnistää pienen ruudun
6
491
Vastaukset
- Anonyymi
Mene resurssienhallintaan ja navigoi polkua kohtaan
C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Google Chrome
Klikkaa hiiren kakkosella Google Chrome -nimeä ja valitse alivalikosta
Ominaisuudet/Pikakuvake/Suorita
ja sieltä vielä joko Suurennettu tai Normaali ikkuna.
Käytä -> OK- Anonyymi
Kiitos ohjeista.
Minun windows versio ei tunne tuota polkua. :(
Oli olemassa jokin simppeli asetus jolla asia hoituu mutta en sitä muista.
Sama tuo, antaa olla.
alik67 - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kiitos ohjeista.
Minun windows versio ei tunne tuota polkua. :(
Oli olemassa jokin simppeli asetus jolla asia hoituu mutta en sitä muista.
Sama tuo, antaa olla.
alik67Kun seuraavan kerran avaat sen minimalistisena ja manuaalisesti suurennat, niin sammuta se samantien niin että painat VAIHTO (SHIFT) -nappulan pohjaan ja klikkaat hiirellä oikean yläkulman sammutusruksia.
Ainakin joissakin sovelluksissa tuo SHIFT-kikka ikäänkuin tallentaa ikkunan siihen kokoon missä se sammutushetkellä oli. Tuota kannattaa siis ainakin kokeilla. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kun seuraavan kerran avaat sen minimalistisena ja manuaalisesti suurennat, niin sammuta se samantien niin että painat VAIHTO (SHIFT) -nappulan pohjaan ja klikkaat hiirellä oikean yläkulman sammutusruksia.
Ainakin joissakin sovelluksissa tuo SHIFT-kikka ikäänkuin tallentaa ikkunan siihen kokoon missä se sammutushetkellä oli. Tuota kannattaa siis ainakin kokeilla.Ei auttanut tuokaan. Kokeilin kaikkia ctrt-sift-alt vaihtoehtoja.
Käytän Google chrome selainta. Kokeilin pelkkää googlea ja se aukeaa isona heti kättelyssä. Käytän sitä tästä lähtien.
alik67
- Anonyymi
Luultavasti olet sulkenut selaimen pienennetyllä ikkunalla. Sulje selain isolla ikkunalla, niin se myös avautuu isolla.
- Anonyymi
Ai että aloittaja joka kerta ensin pienentää ikkunan ja sitten sulkee?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1848505
En löydä sinua
En löydä sinua täältä, etkä sinä varmaankaan minua. Ennen kirjoitin selkeillä tunnisteilla, nyt jätän ne pois. Varmaan k264608- 504168
- 593692
- 513166
- 502930
Ne oli ne hymyt
Mitä vaihdettiin. Siksi mulla on taas niin järjetön ikävä. Jos haluat musta eroon päästä niin älä huomioi mua. Muuten kä262636- 382404
Anteeksi kun käyttäydyn
niin ristiriitaisesti. Mä en usko että haluaisit minusta mitään, hyvässä tapauksessa olet unohtanut minut. Ja silti toiv382103- 292076