Vaikka oon hidas, tyhmä, saamaton ja arka.
Oon vaan tällainen. Rakastunut sinuun. Hyvää yötä.
Oon vaan tällainen. Rakastunut sinuun. Hyvää yötä.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 48
Vanhimmat
Melkoista itsensä alistamista.
Helpompi ylistää taas kun alistaa välillä.
Aijaa.
Matalalennolla kohti unien maita.
Ei kai tuossa mitään. Rakas olet edelleen.
Kiitos, niin olet itsekin.
Ihanaa että aloittajakin kuuluu aika suureen rakkaittesi ryhmään ))
Nou öitä..
Öitä, nuku hyvin.
Naiset lopettakaa tällainen matelu miehen edessä, he kyllä tekevät kaikkensa jos teidät oikeasti haluavat, mutta ei näin. Sivusta naiselta.
Olen samaa mieltä.
Paitsi jos se nainen on lutka, niin saakin madella eikä varmaan edes riittäisi.
No valitse naisesi paremmin äläkä täällä vingu kuin esiteini-ikäinen ressukka.
Kylläpä miehetkin upottaa sitä vehjettään joka koloon.
Naiset eivät tee kaikkeansa jos haluavat miehen. Tässä on sukupuolien välinen ero. Naiset on sellasia ja miehet tälläsiä.
Ja jos mies naista rakastaa niin ei vahvista hänen huonoa itsetuntoa ja myötäile sitä vääristynyttä mielikuvaa että "ei se mitään sellainen sinä vain olet". Vaan sanoo etkä ole!
Joko tämän kirjoittaja nuori nainen tai nainen huonolla itsetunnolla joka ei koskaan saanut kokea minkälaista on kun mies arvostaa eikä tarvitse alistua kenenkään edessä. Joko kelpaa tai ei. Niin se on. Tai joku provo. -sivustaa myöskin
Ehkä meillä naisilla vielä vallitsee sellainen keskiaikainen halu tulla valloitetuksi, mutta ei alistetuksi tai vähätellyksi. Muistakkee se 😉
Komppaan 🙂
Eli miehet, jos nainen ei tee yhtään mitään, eikä ole lainkaan kiinnostunut teistä, hän on tulisesti rakastunut teihin ja haluaa olla teidän kanssanne. Uskokaa nyt.
No ei nyt noinkaan sentään.. Tiedät mitä tarkoitan kyllä.
Mutta jos ollaan tosissaan, niin ei ole naisten yksinoikeus rakastaa hiljaisuudessa tekemättä mitään. Todella lapsellista ajatella, että näin olisi. Ei kukaan päätä toisen puolesta rakastaako tämä vai ei.
Ei tietenkään päätä, mutta jos kumpikin rakastaa niin joskushan se pää on otettava pois sieltä pensaasta ja tehdä asialle jotain. JOS sitä rakkautta on. Täällähän ei tosin taida viihtyä kuin he, jotka eivät tiedä mistään mitään. Itseni mukaanlukien.
Ei tietenkään ole. Se on nyt on molemmissa vika jos rakastaa eikä tee mitään. Ei se nyt mikään sukupuoli kysymys ole. Jokainen kannattaa vastuun omasta tekemisestä ja tekemättä jättämisestä. Näinhän se on. Ei rakastamisen pitäisi olla mikään riitelyn aihe. Eihä kukaan voi pakkottaa ketään julki tuomaan tunteita jos ei kykene. -sivusta edelleen
*kantaa siis
Hyvin sanottu rakas.
Niin ja sitten kun kirjoitat toisella tapaa saat palstan hullut kimppuusi. Mieshän sä olet kun et edes matele. Ihan sama mitä tänne kirjoittaa, paskaa tulee niskaan kuitenkin. Tuo aloitus ei ollut niin vakavasti kirjoitettu kuin rouvat ajattelee. Harmitti vaan kun en uskalla lähestyä. Meni jo. Alittaja. Riman.
Älä viitsi ressukka naurattaa. Henkisesti ja fyysisesti ala-arvoisten yksilöiden edessä ei kukaan matele, vaikka se on joidenkin henkisesti ja fyysisesti ala-arvoisten yksilöiden naurettavin fantasia - saada kokea vallantunnetta.
Ei mikään ihme, että et voi koskaan saada fiksuja naisia. Sitä et ymmärrä, koska et itse ole fiksu.
Eiköhän joillakin "lutkillakin" ole korkeampi moraali kuin sinulla ja kaltaisillasi on ollut koskaan.
Siitähän vaietaan ja hyssytellään, jospa paavi julistaisi joskus jonkun näistä riettaista pikkupojista sukupuolielämän suojelupyhimykseksi.
Oho katos kukas minua täällä oikein rakkaaksi kutsuu?
Pahin painajaisesi 😘😂
Pitää vissiin mennä hetkeksi nukkumaan niin sut. 😘
Siis näen sut oli ihan tarkoitus kirjoittaa 😂
No kerro sitten näitkö, olen se tummahiuksinen painajainen kiiluvine silmineen 😂
Varmaan tulisi pitkin korvia jos mies sanoisi, että nainen on tuollaista.
Eiköhän tuokin ole jonkun miehen vedätys tai mustasukkaisen naisen. Nämä on näiltä joille palsta on koko elämä!
Paskat kun se oli multa naiselta mutta ei niin vakavasti kirjoitettu kuin te huumorintajuttomat pellet täällä naama irvessä luette näitä kuin piru raamattua. Ottakaa vähä rennommin ja rakastakaa toisianne. Paskaako täällä päivät pitkät kerrotte mitä muut kirjoittajat tekee. Kenelle tämä on koko elämä. Sinulle ihminen. SINULLE. Tunget nokkasi joka asiaan juuri siksi, että sinulla ei ole muuta elämää, läheisiä, ei mitään. Kuljet Suomen pahimmalla pellepalstalla kertomassa mitä muut ajattelee. Miten et näe tuota säälittävää tyhmyyttäsi. Ugh, olen puhunut taas.
Mitähän sinä kuvittelit tuossa vuodatuksessasi tekeväsi. Täältä käsin näyttää siltä,että maalailit oman elämäsi muka toisen ihmisen elämäksi. Säälittävä tyhmyys paistaa alusta loppuun kirjoituksessasi. Niinkuin sanotaan niin tyhjät tynnyrit kolisee eniten.
Ei muuten ole vedätystä tämä keissi, jos merkit on luettu oikein..
m>n.
Yleensä vain näille palstoille kertyy väestöä, jolla on taipumusta lukea vieraita ihmisiä täysin väärin. Mutta onhan se kiva aina porskuttaa katteettomassa ylemmyydentunnossa, siitä on monen "ihmisyys" rakannettu.
Aloitus ei liity sinuun.. Mene pois harhoinesi, minä en vedätä ketään.
Ei nuo mitään, mutta kiusaaminen ja kostaminen on ehdoton nou nou. Olen huomannut joidenkin sekottavan ne suuriin tunteisiin. Ikään kuin se kuuluisi rakkauteen. Ei sitten vissiin.
Oikeasti tuollainen kuuluu ihmisen kyvyttömyyteen käsitellä pettymyksiään aikuisella tavalla.
Aloitus ei ollut kiusaamista eikä kostoa. Se oli hetkellinen ajatus, että olenpa saamaton paska, kun en tätä asiaa (ihastumistani) edistä mihinkään suuntaan. Olen ihan hyvä ihminen näin. Siinä aloituksessa oli ikäänkuin liioiteltua itsensä vähättelyä, en oikeasti ajattele niin. Kommenttinne on outoja. Menen pois. Heippa vaan kaikkitietävät pikkurouvat. Pitäkää tyhmät ajatuksenne. Toivotaan, että alatte lukea jotain vähän fiksumpaa ja älynne kehittyy vielä. En oikeasti pidä teitä ihan fiksuina enkä terveinä. Kaikki on kiusaamista ja kostoa teille. Ei ole. Ei minun maailmassa ole sijaa kostolle ja kiusaamiselle eikä teille hassut pikkurouvat. En lue enää kommettejanne koska olette henkisesti niin köyhiä.
Heippa hei pikkutytöt.
Koita nyt ymmärtää, että tämä on palsta. Hyvä aloitus muuten oli minusta. Mieheltä sivusta, Moi.
Älä nyt ota näistä pulttia. Jokaisesta meistä joskus tuntunut tuolta. Ja varmasti silloin se henkilö jolle ne tuntee purkaa on se johon on rakastunut. Ja hän ymmärtää . Mutta jos ette ole yhteydessä ja kirjoitat sen tänne niin tulos on tämä. Ei kyllä ainakaan itselläni ollut tarkoitus mitenkään päteä. Se oli vain omaa kokemusta. -sivusta
En tulisi toimeen noin tyhmän ihmisen kanssa. Joku raja sentään sietokyvylläkin on!
Kyseessä on provo. Ymmärrätkö?
Oletko alisuorittaja?