Liikuntaa tarjolla turistille vaan ei Ristiinalaisille

Omituista touhua tämä Mikkelin päätöksenteko. Kaupunkiin rakennetaan mitä kummallisempia liikunta paikkoja. Ja rahasta ei ole pulaa. Ristiinassakin on lapsia ja nuoria jotka haluaisivat myös harrastaa. Vaan tahto ja rahat loppuivat kerralla päättäjiltä heidän kohdallaan. Ristiinassakin on veronmaksajia.
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Jokuvoisi selvittää paljonko jääkiekkoon on satsattu suorien ja epäsuorien tukien kautta.

Ammatyikirkeakoulukin rahoitti jääkiekkoa. Miksi?

Korruptiolta vaikuttaa, mutta vaikeaa on sitä todistaa, kun pienessä piirissä tekevät päätökset, eikä kaveria jätetä.

Hyvä Jukurit! Lisää rahaa Kalevankankaalle.

Äänestä

Epäoikeudenmukaiselta vaikuttaa. Piiripieni pyörii Mikkelissä. Se on suhteellista mihin rahaa löytyy. Kyllä täällä on veronmaksajajien rahoja hassattu monenlaisiin hankkeisiin, touhu on kuin huonosta elokuvasta. Kohta on Vaalit, Olisiko aika laittaa joitakuita kierrätykseen.

Äänestä

Mikkelin hyväveli-järjestelmä valtuutettujen kesken toimii niin, että kaupungin liikuntatoimi on aina saanut kaikkea kivaa ja kallista, oli se sitten tarpeen tai ei. Siinä päätöksenteossa ei ole pohdittu onko rahaa vai ei, tai joudutaanko sen myötä ottamaan velkaa lisää. Sen vuoksi rahaa ei riitä muille alueille vaikka kuinka olisi tarve tai tasapuolisuuden nimissä oikeutetusti oltava määrärahoja.

Äänestä
  • Näin on! Valitettavasti, tietyt henkilöt pelaavat yhteen.

    Äänestä

Jos Mikkelissä tehdään jotain, se ei tarkota että Ristiinassakin pitää tehdä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Omituista touhua tämä Mikkelin päätöksenteko. Kaupunkiin rakennetaan mitä kummallisempia liikunta paikkoja. Ja rahasta ei ole pulaa. Ristiinassakin on lapsia ja nuoria jotka haluaisivat myös harrastaa. Vaan tahto ja rahat loppuivat kerralla päättäjiltä heidän kohdallaan. Ristiinassakin on veronmaksajia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu