Varsin usein viestitään somessa karanneista koirista. Joiltakin koira karkaa vähän päästä. Jos susi sattuu kohdalle, niin omistajan mokahan se on. Ilamn mitään selittelyjä. Tosin lie nämäkin jutut vaalipropagandaa. ”Susi söi meidän koiran”. Hellanlettas.
Karanneita koiria
15
170
Vastaukset
- Anonyymi
Jos on susiaita ympärillä niin mistä lie päässynnä sisälle ? Oudonkevyitä olette ja perseessänne ja housunlahkeessa P-K:t roikkuu nuo pitkähampaiset ja kiiluvasilmäiset.Miten lie vakuutusyhtiö suhtautuu koiran menetykseen ? Arvokoira.
- Anonyymi
Vaalit, vaalit. Julkisuutta haetaan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vaalit, vaalit. Julkisuutta haetaan.
Susi lampaiden vaatteissako pitäisi olla - jos ei hukkaa tunnista ??????? Nehän kaivautuu koira-aitaukseenkin helpon saaliin toivossa.
- Anonyymi
Oletko tervejärkinen ? Paras susi on nahkurin orsilla
- Anonyymi
Ja sinne kuuluu Mauri Pekkarinen,peruukin kanssa.sano puavi lipponen.??.
- Anonyymi
Todellisuudessa Tohmajärvellä ei ole susia ongelmaksi asti. joku saattaa silloin tällöin jolkutella. Kyse on pelkästä kuntavaalipropagandasta.
Koirien hoitaminen korpikylillä on kelvotonta. Vaikuttaa siltä, että niitä syötetään ehdoin tahdoin susille. Netistä voi tsekata kuinka usein koiria on ” karannut”.- Anonyymi
Ei ole ongelmaa ei, muuten vaan 4 koiraa tappaneet, ei ole ongelmaa joo.
Ituhipeillä ongelmia riittää.
- Anonyymi
Kalliita elätettäviä nämä korpikyläläiset. Pääkaupunkiseudun veroja pistetään Tohmajärvellekin yli neljä miljoonaa vuodessa. Ilman tätä rahaa Tohmajärven kuntavero olisi yli 30.
Maanviljelijät elävät EU-tukiaisilla ja kansallisilla tukieuroilla, joiden määrä salataan. Vedestä saavat alennuksen, joka maksatetaan muilla kuntalaisilla.
Niin, se elintarvikeomaisuus. Missään ei ole niin paljon ruoka-aine allergikkoja kuin Suomessa.
Tehokkaasti on vesistötkin pilattu.
Voe, voe - Anonyymi
Juuri niin,voi että täytyy muistuttaa että vaali lähestyy ja yksi sininen on vielä
tarjolla jos edes pääsis kunnanvaltuustoon kun putosi eduskunnasta vouhottamasta
vaikka tarjosi Sinisten muistotilaisuudessa hernevellin.
Susi on nyt se vaaliase jota tarjotaan ympäri maakuntaa.- Anonyymi
Se on pitkäaikainen kun näköispatsaatkin on jo valmiina.
- Anonyymi
Noihin susihavaintoihin liittyen voisi kartoittaa, mihin hirvien suolistuksen perkeet on kiikutettu. Ne taatusti houkuttavat susia. Viime syksynä yhden hirven perkeet olivat Turulanniemen veneiden säilytyspaikasta jonkin verran eteenpäin kirkon suuntaan. Ennen kaivoa, suustinpiirtein erään kesämökin liittymän tienoilta, Vasemmalta puolen Turulanniemestä kirkon suuntaan mentäessä.
Samoja löytöjä voinee tehdä muidenkin autolla ajettavien metsäteiden varresta. Tämä oli kaiken lisäksi luontopolun varressa.
Seurailkaapa perävaunulla varustettuja autoja.
Kuvia Tohmajärven susista ei ole löytynyt. Käänteiskuvien paljastajat on syytä virittää. Kaksloikkaa....ei mene ilman kolmatta. - Anonyymi
Suolistusjätteiden kiikuttaminen maastoon vaikuttaa erikoiselta. Lakia en tunne, mutta eppäillä soppii moisen touhun lainmukaisuutta. Löydöksistä on ilmoitettava eläinlääkärille, he kyllä tietävät pykälät ja toimenpiteet.
Tuo susien ja hirvenmetsästys korreloivat hyvin. Sudet innostuksissaan nappaavat metsästyskoira, ilmeisesti ajattelevat nopeuttavansa atrian saamista.
Vastuulliset hirviporukat voisivat ilmoittaa, miten käsittelevät perkuujätteet. Hiljaisuus kertoo, että ne kipataan sopivasti metsäautoteiden ja vastaavien varteen. Tässäpä biokätkeilyn etsintää ilman koordinaatteja.- Anonyymi
Taidat olla vähän tyhmä. Jättää hän ne sudetkin suolistus jätteitä metsiin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Taidat olla vähän tyhmä. Jättää hän ne sudetkin suolistus jätteitä metsiin.
Kaupunkilaisen aatteita Mukamas ”yläkertaan nukkumaan jääneen”, mutta pihhamaqlta löytyneen koiran jätteet mahtuivat 20 gramman minigrip pussiin. En tiredä, en erota hihnan jätteistä. Olikohan Hesarissakin tämä koiransa ulos jättänyt. Juoksuliekq on tavqllinen noilla alueillq. Ketään ei tietenkään maainita, ei, ei ...
- Anonyymi
Montakohan koiiraa niiden pentuja n tapettu korpikylissä? Ettei vain tappamiseeen kykenemättömät ole pistäneet liikoja luontoon?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia.",195123Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/1012331- 1352018
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee501899Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1171710"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!551286Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen
Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu117957Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."
Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää53875Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.
Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.303841Kaupungin yt
Honkolan tai hietaman koulu suljetaan. Säästölistalle on nostettu muun muassa Honkolan tai Hietaman koulun toiminnan l24664