Talvivaara/Terrafamen kävi siunaamassa ANNISINNETÄNNE

Anni (vihr) todella kävi Kajaanissa kehumassa saavutuksiaan, eikä Talvivaaran kaivos ollut ainakaan hänen glooriaansa alentamassa. Olin paikalla. Sittemmin seuraava vihreä ministeri Ville Niinistö yritti jopa saada konkurssiin edeltäjänsä saannoksen.
486
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Onko tuo kaivos vihreää ? Tuhota luontoa ja saastuttaa lähistön järvet.
Maailman rikkaimpien ihmisten omistamia kaivoksia lobbaa vihreät ajamalla sähköautojen- ja polkupyörien etuja mm. verotuksellisesti ja valtion tuella hintaa alentaen. Yhteen auton akustoon on kulutettu 80000L puhdasta vettä - josta osa kulkeutuu lähistöjen vesistöihin saastuneena

Äänestä
  • Ihme jos jokin "yhdenvertaisuusvaltuutettu" ei puutu tähän sähköpolkupyöristä saatavaan verovähennykseen - älytön. Joka myös nostaa ko.pyörien hintoja.

    Äänestä

Valitetavasti Niinistö ei onnistunut, koska KAIKKI asiaa koskevat päätökset tehtiin TEM:n ALAISUUDESSA/tuella(jan vapaavuori) kainuun ely-keskuskessa.

Äänestä

Vihreä logiikka = kaaos koko maalle. Kuka hullu näitä enää äänestää.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Anni (vihr) todella kävi Kajaanissa kehumassa saavutuksiaan, eikä Talvivaaran kaivos ollut ainakaan hänen glooriaansa alentamassa. Olin paikalla. Sittemmin seuraava vihreä ministeri Ville Niinistö yritti jopa saada konkurssiin edeltäjänsä saannoksen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu