35 uutta tartuntaa

Salossa kahden viikon aikana.
Mitä Salossa tapahtui kaksi viikkoa sitten ?
18131
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Taisi olla Salohallissa koripalli ottelu, jossa tummat maksulliset tuontipellet Trumpin maasta hönkäilivät korona aerosuihkeita täyteen katsomoon jossa maskittomat koripallipelle katsojat vetivät virusta henkeen ja kantoivat sitten sitä kotiin tartuttaen kaikki.

Äänestä

Jallun kiljusatsi valmistui Ollikkalasa jota tultiin kauempaakin juomaan.

Äänestä

Jos Suomi alkaisi pärjämään ilman?
Miksi tummihoisia yleensä pelaa Salossa, kuka ja ketkä maksavat tummien pelaajien elintason suomessa:; vittu.

Ettei vain Kaupunkimme?

Äänestä
  • Seurat sen maksaa.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Seurat sen maksaa.

    Perussuomalaiset ei hyväksy, että suomalaisten rahaa menee ulkomaille.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Perussuomalaiset ei hyväksy, että suomalaisten rahaa menee ulkomaille.

    "seurat ne maksaa" - ME kaupunkilaiset maksamme.

    Vituttaa, joka saatanan aamu on salkkarissa kuvaa jossa ETELÄMAALAISET PELLET tappelee pallosta, vittu.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    "seurat ne maksaa" - ME kaupunkilaiset maksamme.

    Vituttaa, joka saatanan aamu on salkkarissa kuvaa jossa ETELÄMAALAISET PELLET tappelee pallosta, vittu.

    Tilaa lehti missä on uutisia ja asiaa ei urheilua.
    Pakottaako joku sinut lukemaan salkkaria?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Tilaa lehti missä on uutisia ja asiaa ei urheilua.
    Pakottaako joku sinut lukemaan salkkaria?

    Salkkaei ei edes julkaise kansanedustaja Mikko Lundenin hyviä puheita eduskunnassa.

    Äänestä

Ei valkonaama urheilijat sen enempää tuota.
Koettakaa lopettaa tuo typerä ihon väriin viittailu.
Hävettää olla Salossa.
Maapalloa ei omista salo eikä Suomi.

Äänestä

Onko Salon kaupungilla siis urheiluseura, jonka palkat kaupunki maksaa ?

Äänestä

Olisi hirveää asua jossain rasistisella pikku paikkakunnalla.
Toivottavasti Salo ei ole sellainen, mutta jos siellä persut on suoiossa
se on merkki, että rasismi voi hyvin. Ikävä kyllä.
Persut vain huijaavat höhliä tietämättömiä ihmisiä, että ne pääsee yli 7000 euron palkoille oppositioon, ei ne yhdenkään äänestäjän eteen tee mitään.
Ei ole koskaan tehneet eikä tule tekemään.

Äänestä

Ei ole virusta kuulemma koskaan eristetty missään. Eli koko homma on vitsi ja maskien käyttö on vaan alistamista kohti pedon merkkiä. Jeesus pelastaa, katukaa syntejä, tehkää parannus. Siittä se lähtee.

Äänestä
  • Salossa on ainoa kristitty kansanedustaja Mikko Lunden

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Salossa on ainoa kristitty kansanedustaja Mikko Lunden

    Hyvä sitten. Salossa on näin ollen realisteja ei taruhahmoihin uskovia

    Äänestä

Äärioikeistopuolue Perussuomalaiset pitivät toritapahtuman, jossa luettiin otteita Adolf Hitlerin kirjasta "taisteluni" ja rukoiltiin Trumpin puolesta.

Äänestä
  • Ei siellä mitään Hitleriä luettu, paikalla oli oli Suomen Johtaja Jussi Halla-aho joka antoi selvityksen Suomen maahanmuuttotilanteesta.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ei siellä mitään Hitleriä luettu, paikalla oli oli Suomen Johtaja Jussi Halla-aho joka antoi selvityksen Suomen maahanmuuttotilanteesta.

    juu ja kehuttiin lunteenia ja käskettiin äänestää sitä seuraavissa vaaleissa, kun ei parempaakaan tällä hetkellä persuistä löydy

    Äänestä

Persuna ihminen on tyhmimmillään.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Salossa kahden viikon aikana.
Mitä Salossa tapahtui kaksi viikkoa sitten ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu