Nivala tukee Donald Trumppia

Anonyymi

täällä ei mitään biden dementikkoja ees katota.

4

79

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Trumpin takana on oikia puolue, mutta Trumppi on ihan väärä henkilö johtamaan sitä. Ihan paskan jehun ovat saaneet hallinnoimaan. Demokraattien leiri taas on hiivatin liberaalia ja hössöpolitiikkaa sisältävä, mutta heillä on hyvä ehdokas joka toivottavasti voittaa vaalit vaikken muuten demokraateista perusta. Biden on rauhallinen ja asiamies siinä missä Trumppi tyhjän jauhaja, uhoaja ja valheiden suustaan ulospäästäjä. Harmi, että minun lempipuolueeni republikaanit saivat noin surkian pressaehokkaan. Ehkä seuraavala kerralla Republikaaneilla on parempi ehdokas. Jos voisin äänestää näissä usan vaaleissa, niin olisin äänestänyt näissä vaaleissa Bideniä, vaikka olenkin patavanhoillinen republikaani. Eli sydämeni sykkii konservatiivisille arvoille.

      • Anonyymi

        Trumppi sanoo ääneen sen mitä republikaanit ajattelevat, eli täysin oikea ehdokas ko. puolueelle.


    • Anonyymi

      jos biden valitaan niin se aikoi nostaa usan turvapaikkakiintiön roimasti 17tuhannesta 125tuhanteen. Tuossa olisi itsellä ainakin kynnys kysymys etten bideniä äänestäisi.

      • Anonyymi

        Joo, turha on suomalaisten yrittää edes jenkkilään elintasopakolaisiksi jos Trumppi valitaan uudelleen. Sä et varmaan edes halua sinne... Ei se mitään, en mäkään.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      122
      5145
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      30
      3678
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2460
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      50
      1578
    5. Harmittaako sinua yhtään?

      Tuntuuko pahalta ollenkaan?
      Ikävä
      41
      1560
    6. Jätä minut rauhaan

      En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv
      Ikävä
      24
      1524
    7. Minulla ei ole ketään muita

      Enkä halua ketään muita kuin sinut.
      Ikävä
      23
      1411
    8. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      14
      1302
    9. On varmaan turn off

      Mutta olen tosi kokematon.
      Ikävä
      27
      1208
    10. Olen oikeasti aika mukava

      Vaikka itse sanonkin. Tunnemyrsky sekoitti mieltä silloin ja annoin aika kahjon kuvan itsestäni.
      Ikävä
      22
      1127
    Aihe