täällä ei mitään biden dementikkoja ees katota.
Nivala tukee Donald Trumppia
4
71
Vastaukset
- Anonyymi
Trumpin takana on oikia puolue, mutta Trumppi on ihan väärä henkilö johtamaan sitä. Ihan paskan jehun ovat saaneet hallinnoimaan. Demokraattien leiri taas on hiivatin liberaalia ja hössöpolitiikkaa sisältävä, mutta heillä on hyvä ehdokas joka toivottavasti voittaa vaalit vaikken muuten demokraateista perusta. Biden on rauhallinen ja asiamies siinä missä Trumppi tyhjän jauhaja, uhoaja ja valheiden suustaan ulospäästäjä. Harmi, että minun lempipuolueeni republikaanit saivat noin surkian pressaehokkaan. Ehkä seuraavala kerralla Republikaaneilla on parempi ehdokas. Jos voisin äänestää näissä usan vaaleissa, niin olisin äänestänyt näissä vaaleissa Bideniä, vaikka olenkin patavanhoillinen republikaani. Eli sydämeni sykkii konservatiivisille arvoille.
- Anonyymi
Trumppi sanoo ääneen sen mitä republikaanit ajattelevat, eli täysin oikea ehdokas ko. puolueelle.
- Anonyymi
jos biden valitaan niin se aikoi nostaa usan turvapaikkakiintiön roimasti 17tuhannesta 125tuhanteen. Tuossa olisi itsellä ainakin kynnys kysymys etten bideniä äänestäisi.
- Anonyymi
Joo, turha on suomalaisten yrittää edes jenkkilään elintasopakolaisiksi jos Trumppi valitaan uudelleen. Sä et varmaan edes halua sinne... Ei se mitään, en mäkään.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2585286
Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin?
Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin? Shokki!542546- 812225
Martina on käynyt puhumassa viisauksia
Iltalehden artikkelissa Martinan viisaudet.3921559Ajattelen sinua iltaisin, aamulla, päivittäin
Ehkä siinä jo pientä vinkkiä. Oot jäänyt pahasti mieleen. Sun katse on niin syvä ja oot niin lempeä. Hyvä olla sun kanss981244SDP:läinen lähettiläs Titta Maja-Luoto RAIVOAA lähetystössä -?
SDP:n puolueen Maja-Luoto on Portugalissa noussut Median otsikoihin, koska RAIVOAA työntekijöille ja pitää Heitä lähinnä291133Mitä alkoholijuomaa on myyty sekä Linda Lampeniuksen että Matti Nykäsen nimellä? Testaa tietosi!
Mikähän alkoholijuoma se mahtoi olla…? Tule pelaamaan kivaa Testerin Juomavisaa! Kuinka monta saat oikein? Tästä pääse101079Voiko vauva uskoa ?
Lohkoissa väitetään ettei vauva voi uskoa. Tässä näet vauvan uskon. https://youtube.com/shorts/QhFbPSdjpnA?si=Zb2BCRST9243911Sinkkujen lapset ja kesäloman pituus
Tuli mieleeni kysyä oletteko huolissanne lasten ja nuorten tulevaisuudesta, tai siitä mitä he nyt joutuvat kokemaan yhte175905Haapaveen nähtävyys?
Se teidän "suihkulähde" on ylittänyt uutiskynnöksen Suomen rajojen ulkopuolella Sveitsissä. Se näytettiin paikallisten u39854