Miten on mahdollista että Perussuomalaiset

jaksavat kiinnostaa suomalaisia vuodesta toiseen?

Täälläkin eri puolueista ylivoimaisesti eniten keskustellaan Persujen tekemisistä.

Taitaa ne Persut sittenkin olla oikealla tiellä!
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Pääosa keskustelusta ei kylläkään kohdistu persujen tekemisiin, vaan lähinnä erilaisiin väitteisiin, mitä persut tekevät, ajatelevat ja haluavat.
Siis oikeastaan pelkästään siihen, mitä joku kuvittelee, tai haluaa tuoda esiin, valheina tai väänneltyinä, muokattuina väitteinä. Fakta ei juurikaan kuulu palstan antipersun aloituksiin ja kommentteihin.

Äänestä

Ja kun tiedetään, että venäjällä persut ovat suomeakin tunnetumpia, niin huh huh.....

Äänestä
  • Jep, jep - Saivat tuntea sen jo 1940-luvulla kun aidot Persut pisti hantiin!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

jaksavat kiinnostaa suomalaisia vuodesta toiseen?

Täälläkin eri puolueista ylivoimaisesti eniten keskustellaan Persujen tekemisistä.

Taitaa ne Persut sittenkin olla oikealla tiellä!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu