on jättänyt eroilmoituksensa.
Naantalin kaupunginjohtaja
7
258
Vastaukset
- Anonyymi
Aprillipäivä on vasta huhtikuun eka, muistaakseni. Mut jos eroo niin miks? Onko jotain pahasti pielessä vaiko? Onko työ liian vaativaa? Onko palkka liian pieni? Puuttuuko kaupungilta verorahoja niin, että pitäs verotusta paljonkin korottaa.?
Vaan ei, se on tää korona, joka vie ihmiset tietylle lopun alulle niinkuin monet pienemmät kaupungitkin. Nesteen jalostamo laittoi pillit pussiin, asuntomessukeskus on paikalla, johon sitä ei olisi edes lain mukaan saanut perustaa.
Terveyskeskuksen tilanne on ollut jo kautta aikain se mikä on, eikä kukaan puutu pahanmoiseen asiaan, ei puuttunut edes kaupungin johtaja. Annetaan sitoa potilaita tuoliin ja käyttää vanhuksia uuden kaupungin psykiatrisella vaiko geriatrinen on ja palaavat sieltä sitten terveysaseman vuodeosastolle täysin pöhnäisinä vailla mitään ja kukaan ei puutu asiaan. Vanhuksilta on kävely terveysaseman käytävällä kielletty. Jos poistuu omasta huoneestaan niin sidotaan tuoliin ja tungetaan mömmöt suuhun. Sitten kun vanhus menee jo huonoon mömmökuntoon lääkehuurussa, niin laitetaan tippa ja vuoteeseen. Kohta sitten se henkikin lähti. Jotta tällainen tapaus joitakin vuosia taakseppäin.
Eipä ihme, kun Naantalin keskustaa halutaan tuhota ja uutta rakentaa, niin johtajakin hermostuu kansalaisten, asukkien mielipiteisiin.
Mutta kun sitä uimahalliakaan ei ole kuulunut Naantaliin, kun rikkaiden kylpylää vaalitaan ettei vaan yhtään paikallista asiakasta siirtyisi uimahallin asiakkaaksi. No mutta hhyi sentään. Olisihan se kamalaa, jos kylpylä vaikka köyhtyisi vähän.
Naantali on paikka ettei siellä jurikaan talvella ole mitään elämää, se on kuollut koto.
Lentokenttäkin puuttuu, vaikka sitä ollaan tänne odotettu. Nyt pitää ajaa Turun lentokentälle saakka ja matka ei mikään lyhyt ole.
Niin se vaan on ettei me kaikkea saada, kun ne rahat liikkuu jossakin sellaisissa paikoissa ettei köyhemmille riitä mitään. - Anonyymi
Eipä ole pilasta kysymys Mutanen mietti vuoden, ja jätti eroilmoituksensa, ainakin jos uskomme rannikkoseutulehteä, ja miksemme uskoisi.
- Anonyymi
Rotat jättävät uppoavan laivan. Jalostamo loppuu talous kuralle ja muuten narkkeja ja juoppoja kaupunki täynnä. Lähtisin itsekin...
- Anonyymi
mutta kun on toi saatanan asunto vielä maksamatta immoisissa
piti olla helppo nakki se äijä kenen kanssa sen ostin mutta lähti toisen matkaan
pienen piukan parenman ja sillai nyt mua höylää maahantlleet pojat ihanat
- Anonyymi
Huono omatunto. Naantalin kaunista luontoa tuhotaan vauhdilla, hakataan Luonnonmaan metsiä, asuntomessualue on kielletylle paikalle suunniteltu alunperin, siis luonnon monimuotoisuuden alue, johon ei koskaan aiemmn saanut rakentaa eikä ko aluetta tuhota.
Kaikki tuo luonnon tuho tapahtuu raha edellä. - Anonyymi
Korona asettaa ahneet ruotuun. Kyllä se tuntuu, kun kohdalle kolahtaa vaiko. Korona vähän kouluttaa ahneuden yhteiskuntaa. Niin on Naantalikin osansa saanut.
- Anonyymi
ELÄKEIÄSSÄ 63V!!!!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2734510Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2673632Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1621928Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde261830Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,3011491Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?1351037Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe18979en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va123928Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235884