nyt kun Trump hävisi vaalit?
Lakkautetaanko perussuomalaiset puolue
17
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Mitäse kuuluu Perussuomalaisille, kuka on Usan Pressana ?
- Anonyymi
Ei vaan Demarit lakkautetaan. Trump esittää todisteet vaalivilpistä ja se johtaa myös Suomen demareiden lakkauttamiseen.
- Anonyymi
EEehm trumppi paljastaa demareiden ruplarahoitukset?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
EEehm trumppi paljastaa demareiden ruplarahoitukset?
Ei vaan Demareiden äänestyskäytös algoritmit on vielä paljastamatta.
- Anonyymi
Typeryyden voimaa ei tule aliarvioida. Tyhmistyvä ihmiskunta kaipaa yhä yksinkertaisempia ja typerämpiä selityksiä, joten persuille on luvassa loistava tulevaisuus.
- Anonyymi
Kyllä yksinkertaisuuden huippu, on nämä "älyllisesti" hyvin köyhät kommenttisi ja aloituksesi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyllä yksinkertaisuuden huippu, on nämä "älyllisesti" hyvin köyhät kommenttisi ja aloituksesi.
Sanoo rikollinen fasisti joka vastustaa demokratiaa ja vainoaa kristitty. Rikollisuusko on sinusta älykästä?
- Anonyymi
Ihan turha puolue, joutaa lakkauttaa.
- Anonyymi
Ei oikein vakuuta, että olisi mikään turha puolue. Tyhmyyttäisikö sinä vietät 24/7/12 palstalla, valehtelemassa perussuomaisista ja mollaamassa heitä.
- Anonyymi
näyttää olevan persuille raskasta aikaa.
- Anonyymi
On tämä. Syksyllä lähti hyväksi murjottu vaimokin marjanpoimijan mukaan Thaimaaseen. Kuulemma paremman elämän toivossa. Toissaviikolla hajosi traktorin nostovarsi ja enkä osaa tietenkään korjata sitäkään. Eilen oli ripuli ja äsken kaatui kiljupönttökin kun niin harmistuin ameriikan tilanteesta. Raskas on tosiaan aika öyhöttäjän kannalta.
- Anonyymi
Sinähän sen elmän teet raskaaksi meille tärkeille ihmisille
- Anonyymi
Mutta mitä tekee Huhtasaari? Ja kutsuuko Trump hänet vielä rukousaamiaiselle? Nyt on niin paljon Huhtasaarella miettimistä, että hän ei enää jaksa tviittailla Trumpia ihannoivia höpinöitä.
- Anonyymi
Saattaa päätyä trumppi vankilaan (toivottavasti ei) lähivuosina. Vankilahemmoilla on usein aika hyvä vienti naisten parissa. Lauralla voisi olla mahdollisuuksia tällä listalla.
- Anonyymi
Olen vahvasti sitä mieltä, että Sannalle Nobel kekseliäisyydestä ajaa Suomea tavallista nopeammin syvemmälle suohon ja Ohisalolle Oscar parhaasta naispääosasta tragikomediassa 'Mikä se kysymys taas oli?'
- Anonyymi
perussuomalaiset puolue voidaan lakkauttaa rikollisjärjestönä eduskunnan yksinkertaisella enemmistöllä.
Tähän menettelyyn olisi syytä ryhtyä pikimmiten. - Anonyymi
Ei toki lakkauteta. Huoli pois sen suhteen.
Mielenvikaisia on ollut kautta historian. Ihan alusta alkaen. Melkoisia kaakattajia osa ja osa ihan niinkuin kaistapäitä... setä strumppa taitaa olla tätä jälkimmäistä sorttia.
Ei hulluus aina pahasta ole. Päinvastoin. Hömelöt ja vajaat ovat monta kertaa herättäneet täysissä järjissä olleet toimintaan. Uskon, että näin tulee tapahtumaan tälläkin kertaa. Perusihminen saa korvauksensa ja se kokee, että on se Sanna Marin vaan hieno ihminen, kun tämänkin pöhinäpöntön taas varmisti vaikka strumppi otti taas turpaansa.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimedia: Räsänen vei Lindtmanilta pääministerin paikan
Lisäksi suomalaiset ovat innostuneet tuhlaaman, koska kuluttavat inflaation verran enemmän rahaa. Eikö porvarimedialla722974Ruotsi laskee jälleen bensaveroa, Riikka irvailee tumput suorana
Euron bensa oli persujen vaalilupaus, mutta kohta alkaa olla kolmosella alkavia litrahintoja. Meanwhile in Sverige: "612568SE TAPAHTUI - Pekka Aittakumpu: Avioero
Perussuomalaisten kansanedusta Pekka Aittakumpu käy parhaillaan avioero prosessia. Aittakumpu on siviiliammatiltaan past1062250Anita ei saanut Heikkiä pihalle
Kemijärven kaupunginvaltuusto ei tehnyt tietoisesti laitonta päätöstä. Heikki johtaa kaupunginhallitusta yhäkin.851405Martina Aitolehden rinnalla nähty Matias Petäistö yllättää - Uusi aluevaltaus TV:ssä!
Matias Petäistö on tuttu Erikoisjoukot-realityn tiukkana kouluttajana. Hän on myös tuttu näky Martina Aitolehden parina,341256Emotionalisuuden puute.
Joillain ihmisillä ei vain ole sitä "jotain". Heille kaikki täytyisi "vääntää" rautalangasta. Mutta heistä ei vaan o186949Drone-epäily Uudellamaalla
Ihmisiä kehotetaan siirtymään sisätiloihin. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012008358.html88919Sait mut mies heikoksi
Yllätti tämä asia nyt kyllä. Olet ollut mielessä koko ajan. Ei riitä pelkkä kevät nyt syyksi. Veit jalat alta. Pannaan m83883Sofia Belorf esittelee Dubain kotinsa
Lääniä on kattohuoneistossa. https://www.is.fi/tv-ja-elokuvat/art-2000011999877.html145815Ei ole vaikea päättää kumpi
Hän on vaimomateriaalia. Sinä olet vain tuollainen pieni kiusankappale.. Revi siitä.52746