Arvaa miten käy? Mulla menee rohkeus, kun olen edessäsi. Tilanne, esteet, ympäristö, sun kauneus (olet kerrassaan upea ilmestys) ja empiminen, sanoo/teenkö liikaa yhdellä kertaa. Silti, olen aina otettu jokaisesta hetkestä, jonka vietät kanssani. Joskus olen luottavaisempi ja rohkeampi, joskus minusta tuntuu, ettet halua lähentelyäni. Ei tässä ristitulessa ole helppoa. Joku signaali auttaisi asiaa, joku pieni.
Kun pitäisi ottaa askel
21
552
Vastaukset
- Anonyymi
Laitan sulle facessa kaveripyynnön jos olet hän, ja annat hyvän tunnistevinkin ❤ Jos näimme tänään niin vinkkaa mitä tapahtui päivän aikana, jonka me tiedämme. Tapahtumia oli, kaksin kappalein ulkona..
- Anonyymi
Ei taida löytyä mun profiilia Facesta.
- Anonyymi
Haluan sun lähentelyä. Kosketa mua lupaan koskea takaisin.
- Anonyymi
Tämä tieto helpottaa. Kun nähdään.
- Anonyymi
Voin toki toivoa, et asia on näin. Olisi parempi vaihtoehto kuin se päinvastainen. Siitä lähtee helposti toiseen suuntaan, kun tuntuu että tuottaa vain hämmennystä, huonoa fiilistä ja ristiriitaa.
- Anonyymi
Anna ymmärtää että hän kiinnostaa sinua? Jos kaksi ihmistä on epävarmoja niin signaalit sen mukaiset, ristiriitaiset. Laita vaikka viesti tai lyöttäydy aina hänen seuraan?
- Anonyymi
Miksi koet ettei hän haluaisi lähentelyäsi? Saattaa olla että molemmat ovat epävarmoja toisen suhteen ja se aiheuttaa ristiriitaista käytöstä. Minkälaista signaalia toivoisit?
- Anonyymi
Miltä vaikutin tänään?
- Anonyymi
Missä me nähdään mies meidän on pakko 😘😘😎
- Anonyymi
Niin muuten on.
- Anonyymi
Mikä on tulanne? Mitkä ovat esteitä? Minkälainen on ympäristö?
- Anonyymi
Ehkä meille hänen kanssaan avautuu vielä tilaisuus ottaa se askel.
- Anonyymi
Sehän olis...
- Anonyymi
Kai se niin on jos jotain haluaa niin sen eteen tekeekin sitten paljon?
-nainen sivusta
- Anonyymi
Onko näitä mahdollisuuksia askelten ottoon paljon? Olen miettinyt paljon että puhutaan signaaleista ja vinkeistä mitähän sillä tarkoitetaan?
- Anonyymi
Jos ap. olet se tietty "vaaraksi muille" mies samasta työpaikasta, niin älä lähesty minua. Hoidan sen lähestymis asian itse jos todellakin näen sen tarpeelliseksi. Mutta sitä päivää tuskin tulee. Sorppa vaan ja kivat sulle.
- Anonyymi
Niin, kaikkea sitä vapaana liikkuu...
- Anonyymi
Ok. Lähestyt silti. Koeta päättää.
- Anonyymi
Kerrohan se joku pieni signaali, joka tilanteessa/ympäristössä toimisi?
- Anonyymi
Ota lääkettä, ett uskallat.
Sukulaiseni väittää, ettei hän ois koskaan perustanut perhettä, jos ei viina ois ollu mukana kuviossa suhteen alussa.
- Anonyymi
Riittääkö se hymy ja kuuntelu vai jatkanko kömpelöä sanoissa sekoilua ja paikalta pakenemista?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2724447Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2663583Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1591893Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde251791Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,2991476Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?1341017Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe18945en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va120905Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235881