jOo siis kumpi voittaa noi Kanadan vaalit teidän mielestä? Trump vai Obama? Eikö Obama oo johdolla? Ite luulen että Clinton kun eikö sekin oo ehdolla nyyt? Niin ja milloin noi vaalit oikein ratkeaa kun kestää iKuisuus noissa äänien laskemisessa? Mikä on teidän mielkipite?
Kanadan vaaleista
Anonyymi
4
234
Vastaukset
- Anonyymi
Oletko juonut liikaa vaapukkamehua?
- Anonyymi
Kyllä Kekkonen oli sentäs mies ! Ei pitäny älämölöö maailmalla ja vienti veti Venäjän suuntaan myös Tampereen tehtailta, suhteet oli kunnossa.
- Anonyymi
Putiini vie vaalit 16-0
- Anonyymi
Luulisin noitte ulkomaalaisten voittavan ja toisten häviävän koska paavö ei oo tyrkyllä, ku se vanhamiäs ei kaikkien valtakuntie asioita kerkee hoitaa.muute siinä o mies paikaallansa ku muut koittaa tehrä jotai
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Asiakkaalle ei myyty energiajuomaa - tuomio tuli syrjinnästä
Vaikka oli ilmeisesti täysi-ikäinen. Tosin ei lapsiakaan saisi syrjiä, koska oppivat helposti itsekin syrjimään, jos koh824280Jos venäjällä olisi kansan valitsema presidentti, olisiko Ukrainan sotaa?
Ei varmasti olisi. Sehän on tiedossa, että raskaalla vaalivilpillä putin jatkaa pressana.1163303Pakkoruotsista luopumalla kymmenien miljoonien säästöt
Pakkoruotsin opiskelun kustannuksista ei ole juurikaan tehty kustannusselvityksiä, mutta joidenkin arvioiden mukaan siit1213287Luterilaisen kirkon koko kastekaava on väärä
Uudessa testamentissa on kaksi täysin ristiriidassa olevaa kastekäskyä Matt 28:19 ja Ap. t. 2:38. Matteuksen evankeluimi412744Miten Yxäri iskettiin?
Voisin tässä unta odotellessani kertoa, miten mieheni lähestyi minua. Tunsimme entuudestaan. Hän kyseli minulta aina j2182534"Kostokakka!" Farmi Suomen pehtoori avaa sanaisen arkkunsa Frederikin haisevasta jäynästä
Voi hyvänen aika Reetun touhuja! Pehtoori Terho Häkkinen sai ennen näkemätöntä höykytystä heti Farmi Suomi -realityn alk192181Katsoitko Petolliset, mitä mieltä?
Vanajanlinnan käytävät ja salongit täyttyvät jälleen kuiskailuista, salaisuuksista ja petoksista. Petollisten uudella112016- 291954
Ylen juontaja möläytti suorassa radio-ohjelmassa
Ylen Radio Suomen juontaja Samuli Aaltonen käytti törkeää kieltä maanantaiaamupäivän Koko Suomen radio -ohjelman lähetyk471910Onko Janne Naakka tuttu kasvo ja mitä mieltä olet Farmi-kokoonpanosta?
Somevaikuttaja Janne Naakka on tubettaja ja bloggaaja sekä yksi uuden Farmi Suomi -kauden kisaajista. Naakka tuottaa mm.01903