Vielä ei turkistarhausta ole lailla kielletty.
Keppihevoshallituksen vihreä siipi löysi nyt oivan keinon kiihottaa kettutytöt tuhotöihin turkistarhoille.
Mikkonen kettutyttö itsekin, unohtaa että kettutytöt ovat aiheuttaneet suomen luonnolle korvaamattoman vahongon päästämällä minkit tarhoilta vapauteen.
Siis juuri nämä "vihreät eläinaktivistit".
Minkki ei kuulu Suomen luontoon ja se on armoton tappja.
Minkit lisääntyvät luonnossa ja tappavat mm vesi lintuja syövät ja tuhoavat munat.
Joillain saarilla koko vesilintukanta on tuhoutunut kettutyttöjen ansiosta, sillä minkki on tuhonnut pesintöjä täydellisesti.
Mikkosen salaliitto teurastaa minkit
Anonyymi
5
<50
Vastaukset
- Anonyymi
JUURI NÄIN VIHREÄ HANHI ON VAUHISSA MUTTA PASKAA SATAA TAIVAALTA KAIKKI HANHET VAAKKUU KOHTI TUHOA JA ITU HIPIT.
- Anonyymi
Jos minkit vapautetaan, niin ne levittäytyvät niin laajalle, että eivät voi sairastua koronaan. Tässä tilanteessa se olisi järkevin ratkaisu, eikä minkkejä tarvitsisi tappaa.
- Anonyymi
ei uskalla vihreet mennä nyt tarhoille-voi kuolla isse...
- Anonyymi
Juu, ja tuhotaan alkuperäiset linnut ym. minkin avulla, kyllä vihreät osaa!!!!
- Anonyymi
Jos minkkitarhoja ei enää ole, säästyvät vielä syntymättömien minkinpoikasten henget.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa
Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m3405741- 765209
Rakkaalle miehelle
Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest484276- 523911
- 473609
SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo1553338Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv1003144Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky312875- 432259
- 492185