Mietityttää

Anonyymi

Mitä ihmettä??? Miksi ihmeessä minulla on helppo ja hyvä olo kun Biden voitti Trumpin? Olen suomalainen, enkä Ammerikkalainen.

8

1074

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Entne raumlaine Markku Ruotsila väitti Trumpin voittavan.

      Onko Oton poika ?

    • Anonyymi

      Taidat ihan kuulopuheiden varassa tehdä omat johtopäätöksesi, sun olotila ei pitäisi muuttua ollenkaa vaikka kuka siellä olisi valittu.
      Joko muutten jäit töistäsi eläkkeelle?

    • Anonyymi

      Otetaan vaan Amerikoista mallia ja heitetään kunnallisvaaleissa loputkin persut ulos valtuustosta. Tervemenoa populistit.

    • Anonyymi

      Perussuomalaiset voittavat. Suomi ensin ja rajat kiinni, rosvot linnaan, veroja alemmas.

    • Anonyymi

      Eläkkeellä???? Totta ihmeessä. Kaikki eläkkeelle, kun vielä pääsee. Sitten alkaa suomessa tapahtumaan, kun rautarouva Lepomäki on kokoomuksen puheenjohtaja ja sitä kautta pääministeri. Halla jussi valtiovarainministerinä ja Huhtasaari työministerinä. Silloin laitetaan suomi kuntoon ja voin kertoa, sitä ei laiteta kuntoon varakkaimpien ihmisten tuloja leikkaamalla. Ja on toki ymmärrettävää, että oikeisto ajaa rikkaiden etua ja vasemmisto duunarien asiaa. Olisi kumma jos oikeisto alkaisi duunareita hyysäämään. Tässä keskivälissä on hyvä huudella, paitsi jos saavat iden leikata eläkkeitä.

      • Anonyymi

        Aivan sama kuka näistä sinne pääsee. Nämä kaikki ovat saman asian ajajia.
        Itselle mahdollisimman hyvä liksa ensimmäiselle kaudelle, ja sitten pihalle. Siiheksi vain pitää järjestää itselle joku raha-automaatti yhdistyksen pääjohtajan tai sitran pääjohtajan virkanimike että pysytään miljoonan vuosituloissa.


    • Anonyymi

      Pitää paikkaansa, että poliittisia virkoja kytätään enemmän itselle, kun kansan asioiden hoitaminen. Tälle on ihan nimikin. Verkostoituminen. Hyvin kun verkostoidut, niin ei enää putoa yhteiskunnan alempiin luokkiin. Pitää kuitenkin muistaa, että jokaisella suomalaisella on samaan mahdollisuus.

    • Anonyymi

      Koska valtamedia on aivopessyt sinut. En ymmärrä miten se on niin yleisesti mahdollista, niin läpinäkyvää aivopesu on.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo räyhää: kansan on muututtava

      Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san
      Maailman menoa
      248
      3151
    2. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      18
      1750
    3. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      23
      1443
    4. Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion

      Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu
      Ikävä
      132
      1275
    5. Et taida paljoa

      treffeillä käydä? 😆 mieheltä Naiselle
      Ikävä
      104
      1258
    6. Mikä tekee sen

      Vetovoiman kaivatussasi?
      Ikävä
      78
      1212
    7. Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta
      Kaste
      153
      1072
    8. Oikea kaste on syntisten kaste

      Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka
      Kaste
      58
      1045
    9. Harmittaako joku

      Harmittaako joku asia tai asiat, mitä on tapahtunut tai jäänyt tapahtumatta?
      Ikävä
      135
      972
    10. Upotuskaste on raamatullisin kaste

      Jokainen raamattua lukenut tietää sen. Päivänselvä asia. Vauvalle annettu kaste ei löydy raamatusta.
      Kaste
      717
      967
    Aihe