Mitä ihmettä??? Miksi ihmeessä minulla on helppo ja hyvä olo kun Biden voitti Trumpin? Olen suomalainen, enkä Ammerikkalainen.
Mietityttää
8
1060
Vastaukset
- Anonyymi
Entne raumlaine Markku Ruotsila väitti Trumpin voittavan.
Onko Oton poika ? - Anonyymi
Taidat ihan kuulopuheiden varassa tehdä omat johtopäätöksesi, sun olotila ei pitäisi muuttua ollenkaa vaikka kuka siellä olisi valittu.
Joko muutten jäit töistäsi eläkkeelle? - Anonyymi
Otetaan vaan Amerikoista mallia ja heitetään kunnallisvaaleissa loputkin persut ulos valtuustosta. Tervemenoa populistit.
- Anonyymi
Perussuomalaiset voittavat. Suomi ensin ja rajat kiinni, rosvot linnaan, veroja alemmas.
- Anonyymi
Eläkkeellä???? Totta ihmeessä. Kaikki eläkkeelle, kun vielä pääsee. Sitten alkaa suomessa tapahtumaan, kun rautarouva Lepomäki on kokoomuksen puheenjohtaja ja sitä kautta pääministeri. Halla jussi valtiovarainministerinä ja Huhtasaari työministerinä. Silloin laitetaan suomi kuntoon ja voin kertoa, sitä ei laiteta kuntoon varakkaimpien ihmisten tuloja leikkaamalla. Ja on toki ymmärrettävää, että oikeisto ajaa rikkaiden etua ja vasemmisto duunarien asiaa. Olisi kumma jos oikeisto alkaisi duunareita hyysäämään. Tässä keskivälissä on hyvä huudella, paitsi jos saavat iden leikata eläkkeitä.
- Anonyymi
Aivan sama kuka näistä sinne pääsee. Nämä kaikki ovat saman asian ajajia.
Itselle mahdollisimman hyvä liksa ensimmäiselle kaudelle, ja sitten pihalle. Siiheksi vain pitää järjestää itselle joku raha-automaatti yhdistyksen pääjohtajan tai sitran pääjohtajan virkanimike että pysytään miljoonan vuosituloissa.
- Anonyymi
Pitää paikkaansa, että poliittisia virkoja kytätään enemmän itselle, kun kansan asioiden hoitaminen. Tälle on ihan nimikin. Verkostoituminen. Hyvin kun verkostoidut, niin ei enää putoa yhteiskunnan alempiin luokkiin. Pitää kuitenkin muistaa, että jokaisella suomalaisella on samaan mahdollisuus.
- Anonyymi
Koska valtamedia on aivopessyt sinut. En ymmärrä miten se on niin yleisesti mahdollista, niin läpinäkyvää aivopesu on.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h92781Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1062621Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv182317Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.491894Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska141473- 321463
- 1771173
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1011154En vain unohda
Sitä miten rakastuneesti olet minua katsonut. Oliko tunteet liian suuria että niistä olisi voinut puhua.711005Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?81958