Tästä on lähettävä, että siihen on tultu jotta Haapavesi heiluu monella sektorilla ypöyksin. Liekkö persujen vika, vai hajautetun päätöksenteon. Haapaveden päätöksen teko on siis hajallaan, joka on valittamisen seurausta. Haapavesi heiluu monessa ypöyksin. Tähän on saatava muutosta.
Haapavesi heiluu monessa ypöyksin
Anonyymi
595
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Ei pidä paikkaansa. Haapavesi on yhteistyökykyinen kaupunki, vaikka kuinka yrittäisitte mustamaalata kaupunkimme johtoa. Haapavedellä on oikeasti sydämmellinen kokoonpano valtuustossa, jotka haluavat hallita rakkaudella kotikaupunkiamme jotta kaikilla olisi oikiasti hyvä olla. Osa vain ei ymmärrä tätä ja siksi jarruttavat ja se tuottaa toisinaan harmaita hiuksia joka on varsin murheellista.
Persut vatuloi Haapavettä alakuloon! Ei hyvä! Kyllä Haapavettä täytyy nyt korjata, joten äänestetäään pelkkiä keskustalaisia ja demareita kaupungin johtoon!
Kuka teijät elättää jos ajatta persutki naspurikuntiin?
Miten veroraihoilla elävät persut ketään elättävät?
Haapavesi menee maasta vakoon kun asiaa miettii! Voitossa on hyvä kelliä ja tätä kohti menossa ollaan. Haapavesi menee maasta vakoon ja se on saletti. Ja kun Haapavesi menee maasta vakoon niin se heiluu monella sektorilla ylempänä muita!