Konserttiin en mene kultuurikotirauhaa häiritsemään.
Kultuurikoti konsertit
12
469
Vastaukset
- Anonyymi
Kaikkia sellistin konsertteja boikotoin
- Anonyymi
Mistä moinen boikotointi? Vuokraa edes heidän saunaansa. Kuulin ystävältäni, että sauna on muutettu taloksi. Nyt kaikki rantasaunan omistajat vain muutoshakemuksen tekoon. Verotuskin kevenee vrt saunamökin/talon verotusta.
- Anonyymi
Kyllä
- Anonyymi
Onko sama kulttuurikoti jonka mainoksissa lukee Pielisen rannalla, Pieliselle on tosin useampi kilometri. Toinen leipomoistanne käyttää nimessään ko järveä. Leipomon nimi oli näkyvissä k.kodin mainoksissa. Vilpillinen mainonta ei oikein tue sanaa kulttuuri. Ikävää yhteistyötä leipomolta. Tosin ystäviemme kanssa siirrymme hyvistä tuotteista huolimatta muihin leipomoihin ja paistopisteisiin.
- Anonyymi
Lautiainenhan on osa Pielistä, joten kyllä tuokin mökki Pielisen rannalla on.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Lautiainenhan on osa Pielistä, joten kyllä tuokin mökki Pielisen rannalla on.
Lautiainen on ihan oma järvensä ja ennen Pielistä on vielä Nurmesjärvi välissä ja järvien välissä on vielä sillat, Akonsalmi ja Mikonsalmi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Lautiainen on ihan oma järvensä ja ennen Pielistä on vielä Nurmesjärvi välissä ja järvien välissä on vielä sillat, Akonsalmi ja Mikonsalmi.
Niin mutta Lautiainen ja Nurmesjärvi (ja Kuokkasenjärvi) on siltikin osa Pielistä, ne ovat Pielisen järven osia. Pielinen kun käsittää muutakin kuin sen pääaltaan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Niin mutta Lautiainen ja Nurmesjärvi (ja Kuokkasenjärvi) on siltikin osa Pielistä, ne ovat Pielisen järven osia. Pielinen kun käsittää muutakin kuin sen pääaltaan.
Taitaa Lautiaisen ja Nurmesjärven tehtävänä olla vain yläjuoksulta tulevien enimmäkseen maataloudesta tulevien jätteiden siirto Pieliseen.
- Anonyymi
Nurmeksen keskustassa Itä kaupungissa on Porokylän Leipomo ja myymälä kahvio, josta saa maukkaat tuotteet, myös kluteenittomat.
- Anonyymi
Kiitos vihjeestäsi. Nyt onkin tutkittava löytyykö paikkakunnaltamme jo sen leipomon gluteenittomia tuotteita. Oli uusi tieto. Tiedoksi ko leipomolle, että mainontaa lisää tänne Oulun suuntaan. Meille kantautuu vain hallintonne ja kulttuurikotinne negatiivistä palautetta.
- Anonyymi
Eihän sinne tarviikkeekaan männä paikalle. Virtuaalisesti vain kahtommaan konneelta. Muistettava vain ensin maksoo. Käykeehän kahtomassa valosouta sillä alueella. Luulisi, että sirkus on rantautunna sinne. Iso koera laalaa ja seurovvaa kulukijjoo aijan takkoo. Sekkiin koiran laalaminen on nyt muottii. Rampoliini on vielä paikallaan ja jos hiki tuloo, niin eikun tynnyrriin. Niihän sitä joskus sanottiin, että tynnyrissä kasvanneet on pantava vielä uuvelleen tynnyrriin..
- Anonyymi
Liisako se siellä kirjoottelloo.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2734510Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2673632Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1621928Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde261830Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,3011491Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?1351037Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe18979en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va123928Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235884