Pelastusjohtaja Haapanen hoveineen on lopettamassa päivystystä kaikilta pikkukunnilta paitsi Ylivieskasta ja kalajoelta joista sitten tullaan hädän kohdatessa tänne kun ehditään. Miettikää millaista on istua esim. kolariautossa yöllä talvipakkasessa kun apu tulee 15 minuutin sijaan runsaan tunnin päästä!
Tuo ukko on tekemässä meistä nyt kakkosluokan kansalsisia joten nyt olisi persujen Ilkan ja muiden johdolla noustava puolustamaan meidän turvallisuutta ja avunsaantia jota kepu näköjään ei pysty tekemään joten kiitos siitä!
Pelastuslaitoksen johtokunnassa on kepuenemmistöinen miehitys ihan sitten vaan tiedoksi.
Tuo ukko on tekemässä meistä nyt kakkosluokan kansalsisia joten nyt olisi persujen Ilkan ja muiden johdolla noustava puolustamaan meidän turvallisuutta ja avunsaantia jota kepu näköjään ei pysty tekemään joten kiitos siitä!
Pelastuslaitoksen johtokunnassa on kepuenemmistöinen miehitys ihan sitten vaan tiedoksi.
Vastaukset 29
Vanhimmat
Ja jos joku täällä vielä kitisee että ei pidä paikkaansa niin pelastuslaitoksen ja kuntien välisen palvelusopimuksen voi tilata tuolta suurylivieskasta jossa nämä uudet vasteajat ovat tai tulevat olemaan kun uudistus menee läpi.
Että: Turvallista elämää vaan sitten täällä
Nämä valittaja eivät mieti mistä rahat. Katsos turhiin kouluihin ja tarpeettomiin johtajiin ei riitä...
Uppoava laiva ja rotat
Mitä tuossa valitatte.Ite ootte äänestäneet KEPUa ja Rouva Saarikkoa laittamaan Suomi SOTE-hyvinvointi maakunniksi.
Virkapukumiestä toisen perään palkataan Ylivieskan pääaseman toimistoihin lorvimaan mitä kummallisimmilla titteleillä mutta meiltä karsitaan auttajat koska se käy herraskaisten kunnian päälle.
Tämä viimeistään on se asia jolloin kuntalaiset toivottavasti viimein tajuavat mitä kepu on saanut aikaan kun yksi ihmisten tärkeimmistä peruspalveluista viedään.
Jollakulla hevosmiesten tt oli tietoa että etelän kunnissa noussu kunnon älämölö aiheesta,eu lakien vastaista kuulemma lopettaa palkanmaksu vpk,paloaseman toki voivat laittaa kylmilleen...
Ensin KEPU:n Rouva Saarikko hyväksyi allekirjoituksellaan Oulaskankaan sairaalan alasajon,ja nyt sama Rouva Possu ajaa Maakuntien Hyvinvointi SOTE-himmelilään pelastuslaitokset alas. Että sellaista maakunta politiikkaa KEPU:lta.Muistakaahan taas innolla äänestää KEPU:a ensi kevään kuntavaaleissa.
Pelastuslaitos täällä meidän alueella haluaa ajaa avunsaannin pikkupaikkakunnilla olemattomiin kepun Pulukiiman kanssa. Synnäri ja visala meni jo ja kohta menee pelastuksen pikainen saapuminenkin. Se on joillakin ku saa virkapaidan päälle ni kusi nousee hattuun.
Kuolevaksi ajetaan kylää
Sitten vähitellen kaupat loppuu
Aikoinaan eräässä autossa oli teksti muuta sinäkin muualle. Nyt hyvinkin ajan kohtainen
Jooo oli muuttoauto ja kaveri itekii muutti muualle ,oikeeseen aikaan ,ei tartte katella tätä surkeutta mitä on nykyään ja se eikun syvenee
Yllätyksenä taisi tulla asia kepulaisillekkin ku ovat asiasta täällä hiljaa mutta ymmärrän tämän kun tätä ollaan puuhailtu vähän kaikilta salassa. Tuleva palvelusopimus kannattaa sitten lukea hyvin tarkkaan ennen kuin siihen nimet kirjoitetaan.
Se on tuo KEPU:n Rouva Saarikko Touhun Tyttö. Laittaa kaikki pikkukylät kiinni.
Ilkalla karkaa taas mopo.
Kyllä nyt on karkaamassa mopo ihan joltain muilta kun Ilkalta. Meidän peruspalveluita ja turvaa ollaan kitkemässä jonkin itseään täynnä olevan pikkutakkipoppoon ylpeyden takia. Luulisi sen avun kepulaisillekkin kelpaavan samanlailla kuin muillekkin jos kohdalle osuu.
Älkääpä nyt mollatko KEPU:a. Maakuntien Hyvinvointi SOTE on Herra Sipilän ja Rouva Saarikon lempilapsi. Ja KEPU:n toinen lempilapsi on DDR tyylinen ihmisten kyttäyssysteemi ajoneuvojen paikannuslaitteineen.
Meidän täytyy nostaa veroja niin paljon, että saadaan pitää paloasema. Äänestä meitä perussuomalaisia.
Veroja tartte nostaa mihinkään. Ainoastaan potkaista helevettiin tuo Ylivieskan johtoporras jonka kepuenemmistöinen johtokunta sinne on valinnut ja tanssii heidän pillinsä mukaan.
Mikä Ylivieska johtoporras?
Yhdenkään pelastuslaitoksen johtoryhmänjäsenen asuinkunta ei ole Ylivieska.
Toisekseen pelastuslaitoksen johtokunnassa on edustaja jokaisesta kunnasta, eli kokonaisuudesta 1/17 on Ylivieskasta...
Onneksi tätä foorumia ei lue kukaan, joka oikeasti jostain päättää, kun faktaa täällä ei ole ja jos olisi, sekin pilattaisiin.
Kyllä ne lukee ja luethan sinäkin.
Kepu pettää aina
Afrikkaan tuntuu rahaa riittävän.Joka vuosi 1000miljoonaa euroo.Ja mistä me maksetaan?Kerro se meille tyhmemmille?Laitetaan vaan palo-asemat ja synnytys osastot Oulaskankaalla ja Kemissä kiinni,jotta Afrikkaan riittää rahaa.Kehitysapua.Laitetaan vaan täällä kaikki kiinni.Mutta Afrikkaan on löydyttävä rahaa.1000milj. euroo joka vuosi.Suomi-poika imetään kuiviin.
Mitä Haapavesi maksaa joka vuosi miljardeja Afrikkaan?
Hei koulu alkoi 9.00 mene opettamaan.
"Äänestäjänä odottaisin suursiivousta."
Lestalahkolaiset eivät lähde keskustasta kulumallakaan.
Sellaista se sipilistinen lestakepulismi on.
Täällä sen jo osasta kommenteista näkee että vaikka kyse olisi omasta ja läheisten henkeen ja terveyteen liittyvistä asioista niin haukutaan vaan persuja koska päätökset on ihanan kepun tekemiä.
Kepu pettää aina ja jokapäivä iänkaikkosesti .
Jumala ei jätä rankaisematta, se perkele vie paloaseman ja haistattaa pitkät