Petteri Orpon ahdinko syvenee – kannatus tippui jo alle kokoomuksen ”hätärajan”
https://www.is.fi/politiikka/art-2000007608676.html
Kohta päästään Orpon "räksytyksistä" eroon!
16
105
Vastaukset 16
- Anonyymi
Tuskin juristi rouvansa pahoittaa mielensä.
- Anonyymi
Mielestäni Orpo on hyvin selvinnyt oppositio politikkona.
Ei oppositiosta tuon enempää voikaan tehdä
Orpo on junaillut välikysymyksiä. - Anonyymi
Kokoomus mokasi, kun ei vaihtanut puoluejohtaja syksyn kokouksessa. Olisi pitänyt ehdottomasti vaihtaa. Tosi, Kokoomuksessa on pulaa kunnollisista johtajista.
Pitäisi löytää nainen puoluejohtajaksi, mutta kun ei ole järjellisiä tarjolla.
Tässä mielessä Kokoomus on hankala puolue. - Anonyymi
Kokoomusrakkien räksystys osuu omiin nilkkoihin, hyvä niin.
- Anonyymi
Orpopoika epäilemättä ryhtyy siirtolaisten kummiksi kuten hän visioi jo 5v sitten. Käy kahvilla, opettaa tapoja jne. Hommaa piisaa.
- Anonyymi
Orpolla tosiaan on historian painolastina 35000 sotilaskarkurin päästäminen turvallisesta Ruotsista vuonna 2015 jolloin hän toimi asiasta vastaavana sisäministerinä.
Sipilän kanssa suunniteltu persujen hajalle lyöminen kävi kalliiksi koko perskekojenkkalalle kuten myös Suomen kansalle. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Orpolla tosiaan on historian painolastina 35000 sotilaskarkurin päästäminen turvallisesta Ruotsista vuonna 2015 jolloin hän toimi asiasta vastaavana sisäministerinä.
Sipilän kanssa suunniteltu persujen hajalle lyöminen kävi kalliiksi koko perskekojenkkalalle kuten myös Suomen kansalle.Lestajohtaja veti Orponkin kuraan kunnolla!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Orpolla tosiaan on historian painolastina 35000 sotilaskarkurin päästäminen turvallisesta Ruotsista vuonna 2015 jolloin hän toimi asiasta vastaavana sisäministerinä.
Sipilän kanssa suunniteltu persujen hajalle lyöminen kävi kalliiksi koko perskekojenkkalalle kuten myös Suomen kansalle.Koko porvarihallituskaudella Orpo ja Mykkänen päästivät maahamme yli 51.000 porvaribisnesten rikastuttajaa. Tosin syyttömiä eivät olleet pääministeri Sipilä ja ulkoministeri Soinikaan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Lestajohtaja veti Orponkin kuraan kunnolla!
Ei siinä Sipilää tarvittu, hoisi homman ihan itse.
- Anonyymi
Eikö Setä Arkadiakaan enää kommentoi lempipuolueensa tilaa? Yleensä oppositiossa puoleen kannatus nousee, mutta ei Kokoomuksen.
- Anonyymi
Kaveri taitaa olla sinipillerihoidossa toipumassa.
- Anonyymi
Orpo räksyttää kuin Chihuahua
- Anonyymi
Eikä kannatus parane vaikka valitsevat nokkaeläin häkkäsen seuraavaksi. Huvittavaa miten matut onkin nyt ongelma, mutta aikaisemmin ei saanut arvostella ollenkaan, eikä persut mahtuneet edes hallitukseen kokareiden kanssa. Niin se takki kääntyy oppositiossa.
Kokoomus leikkii "konservatiivipuoluetta", minusta ne ovat lähinnä cuckservative-puolue. Harvoja toivoa koko porukassa on Wille Ryydman. Tosin Häkkänenkin kommentoi matu-jengejä suht rankasti, vaan tämän jepen kohdalla voi mieli muuttua jahka pääsee joksikin jonninjoutavaksi jääkiekkoministeriksi. Se on jo nähty. Ainut toivo on että PS ja KD muodostaa hallituksen, kokoomus otetaan tiukkojen ehtojen kanssa apupuolueeksi. Ehkä Hjallis myös.
Nykyinen "punaisen hämärän" aika tullaan mitätöimään uusilla rohkeilla toimenpiteillä.- Anonyymi
Mitä ihmeelistä tässä on. Orpo vaan tuo hyvin esiin Kokoomus politiikan. Onko nyt niin että vasta Orpo saa monen silmät avautumaan, vaikka suurimmalle osalle kansasta tämä on tullut selväksi jo aikoja sitten?
- Anonyymi
Vaalien alla paskakokareet lupaa hyvää kaikille, mutta vaalien jälkeen tulee keppiä köyhille ja lisää miljardeja rikkaille, samaa sakkia muutkin, etenkin kepulit ja jopa demarit, vain PS pitää köyhienkin puolta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Puukotus Kajaanissa
Kuka puukotti ja ketä? https://yle.fi/a/74-20247765 Vähemmän yllättäen päihteet mainittu561264- 18897
- 68752
- 64748
Nainen, tässä olen kahden vaiheilla
Toinen pitäisi valita ja kummassakin on hyvät ja huonot puolensa. Toinen olisi sellainen pysyvä mutta työläs. Toinen taa69708- 47704
Hyvä on sitten, jos et sitä s*ksiä halua kanssani.
Rakastetaan vaan toisiamme, voin käydä muualla tyydyttämässä fyysisenpuolen tarpeet. Puhumalla tämäkin olisi selvinnyt.131645Suloinen ja herkkä
Toiset huomioiva, räväkkä, yllättävä. Ei sellaisesta voi olla pitämättä.31595Humalassa autolla ajo.
Tuhti humala hyydytti kuljettajan Suomussalmella -sammui rattiin ,uutisoi Ylä-Kainuu.10592Tiesitkö? Jorma Uotisen EX-rakas on Helena Lindgren - Nämä ovat välit nyt: "Me ollaan..."
Jorma Uotinen ja Helena Lindgren olivat avoliitossa v. 1982-1999. Pariskunta oli aikansa näyttävä julkkispari, missä i11559Minä muistan
Minä muistan sinut nauravana. Sellaisena, joka sai tavallisenkin hetken tuntumaan vähän kevyemmältä, kuin huoneeseen ol45538Jäljitelmä Birginit
Ei jumaleisson, Jeffin vaimo kertoo et nää Hermesit olikin jäljitelmiä ja timangit labrarääsää. Anna mun kaikki kestää �124511- 4502
Hyvää yötä hurmuri
Iltaa haaveeni! Kauniita unia😘 Jospa me vielä nähtäis ja juteltais, suukoteltais ja halittais, siliteltäis ja hyväiltä24483- 75478
- 36445
Pitäisikö seksille asettaa huvivero?
(ja jos hankkisi todistuksen sen harrastamisesta velvollisuudesta tai lisääntymistarkoituksessa, saisi siitä vapautuksen113444- 16441
Olet pelottava ilme vakavana
Sitä alkaa ajatella äkkiä kaikenlaista. Synkkiäkin juttuja. Kai tässä oma mielikuvitus kun laukkaa. 🤔😳26427- 36427