joka juuri on meneillään demarit haluaa nostaa veroprosenttia, jotta puistot voidaan pitää siistinä, ja nurmikot leikata kesällä. Mielestäni joutilasta porukkaa maleksii kesällä , joten voisikohan demarit löytää sieltä muutaman työttömän ajamaan nurmikoita.
valtuuston kokouksessa
12
120
Vastaukset
- Anonyymi
Piti oikein alkaa katsomaan telkkua, ja tosiaan demarit, ja vasemmisto haluavat nostaa veroprosenttia, kuten myös uusi kaupunginjohtaja.
- Anonyymi
Vihreät haluaa myöskin veroprosenttia korottaa. Kokoomus haluaa pitää prosentin ennallaan.
- Anonyymi
Perussuomalaiset haluaa pitää verot ennallaan.
- Anonyymi
Voisi tuo valtuuston puheenjohtaja myös mainita henkilön puoluekannan, kun puheenvuoroja jakelee, itse en ainakaan niitä tiedä.
- Anonyymi
20,25%, et sillee kommunistit voitti huraa, huraa......
- Anonyymi
Myös vihreät kannatti korotusta.
- Anonyymi
Kokkare ei halua muutenkaan maksaa veroja ja ne jotka maksaa kehuu sillä vielä ja syyllistää köyhiä jotka eivät voi edes maksaa paljon veroja, on ne paskaa sakkia.
- Anonyymi
Vihervasemmistokommarit saivat haluamansa.Verot nousee,vihriä ja vetreä jatkuu. Ei asfalttia,pelkkää vehreää,jopolla kauppaan hakemaan salaattia. Töihinkö,ehei ei se kuulu tähän "malliin".
Myykää nyt tämä malli työssä käyvälle,Raisioon muuttoa aikovalle,voi Ziisus .... - Anonyymi
Azerbaidžan esittää Venäjälle pahoittelunsa tästä traagisesta välikohtauksesta, ulkoministeriö totesi lausunnossaan.
Lausunnossa täsmennettiin myös, että välikohtaus oli vahinko, eikä sitä ollut kohdennettu Venäjälle. - Anonyymi
kaupunginsairaalassa työskentelevä Uke on nyt myös tervehtynyt ja kotona kaksosvauvojensa, aviomiehensä ja kahden muun lapsensa kanssa.
– Perhe on nyt yhdessä, ja olemme kaikki hyvin onnellisia. - Anonyymi
Valtaosa on ulkomaalaistaustaisia. Lehti ei määrittele, mitä ulkomaalaistaustaisella tarkoitetaan jutussa.
Ulkomaalaistaustaisia ihmisiä on eniten Suomen suuremmissa kaupungeissa. Se on pitkälti syy siihen, miksi he syyllistyvät myös pääkaupunkiseudulla enemmän rikoksiin kuin harvaan asutulla maaseudulla.
Ulkomaalaistaustaisia nuorisorikollisia on entistä enemmän sekä - Anonyymi
”Kun olin kirkon sisällä, näin kaksi ihmistä. Eräs Lähi-idästä kotoisin oleva mies tuli kirkkoon 5 minuuttia lähtöni jälkeen. Lyhyet mustat hiukset. Normaalirakenteinen. Mutta kun olin kirkossa, siellä oli nainen, jolla oli lyhyet punertavat lyhyet hiukset, 30-40-vuotias. Hän meni ulos ehkä 4 minuuttia jälkeeni. Oletko yksi näistä ihmisistä?”
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2724447Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2663583Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1591893Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde251791Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,2991476Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?1341017Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe18945en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va120905Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235881