Volvo V70 2,5T 197 hp AWD, 1997

Moro!
Kenelläkään tietoa kyseisestä autosta? Onko volvon nelivedot olleet kuinka kestäviä? Kyseistä tai vastaavaa hankkimassa niin olisi mukava tietää vähän nelikon taustaa, lähinnä kestävyyden kannalta.
Kiitoksia vastauksista jo etukäteen !
41244
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

?????

Äänestä
  • Näin ne jotkut väittää.. itse en kyllä tiedä.

    Äänestä

Itselläni on uudesta asti vm. -98 2.5T AWD eikä ole ollut minkäänlaisia ongelmia. En edes harkitse "vajaavedon" laittamista jos ja kun seuraavaa olen hankkimassa.

Kimmo.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hankinnan alla kirjoitti:

Moro!
Kenelläkään tietoa kyseisestä autosta? Onko volvon nelivedot olleet kuinka kestäviä? Kyseistä tai vastaavaa hankkimassa niin olisi mukava tietää vähän nelikon taustaa, lähinnä kestävyyden kannalta.
Kiitoksia vastauksista jo etukäteen !

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu